Informacje

24.05.2011 13:21 Święto Wisły skończyło się wieczorem

Lampy stoją,
"a na brzegu ciemno"

SERWISY:

- Dlaczego na deptaku wzdłuż rzeki jest ciemno jak w kopalni? - pisze do tvnwarszawa.pl oburzony internauta. I nie ma na myśli dzikiego praskiego wybrzeża, a odcinek lewego brzegu, na którym stoją latarnie. Ratusz zapewnia, że większość lamp działa, ale kilka musiało zostać zdemontowanych, bo były w bardzo złym stanie.

Niedzielne Święto Wisły pokazało, jak bardzo warszawiacy lubią spędzać czas nad rzeką. Wystarczy zapowiedź kilku atrakcji, żeby ściągnąć na bulwary tysiące osób. Zabawa kończy się po zmroku, bo wieczorem nad Wisłą panują egipskie ciemności. W tej sprawie napisał na naszym profilu na Facebooku użytkownik I Love Warsaw.

Remont udany, lamp ubyło

O wyjaśnienia dotyczące odcinka między mostem Gdańskim a Śląsko-Dąbrowskim, czyli jedynym gdzie stoją latarnie, zwróciliśmy się do Marka Piwowarskiego, pełnomocnika ratusza ds. Wisły.

- Według moich informacji oświetlenie działa – zapewnia Piwowarski. – W ubiegłym roku zgłosiliśmy Zarządowi Dróg Miejskich konieczność jego remontu. Uszkodzone lampy zostały naprawione. Niestety, stan techniczny niektórych był tak zły, że zostały usunięte – przyznaje pełnomocnik ds. Wisły.

W ostatnich latach wykonano prace, które cywilizują nieco bulwary i umożliwiają prowadzenie działalności gastronomicznej. - Zrobiliśmy trzy przyłącza: pod Płytą Desantu, przy poniku Syreny oraz na ambonie śniegowej (okolice klubu Cud nad Wisłą). Pracujemy nad czwartym, które znajdzie się między mostem Poniatowskiego a mostem Średnicowym – wylicza Piwowarski. Przyznaje jednak, że są istotne ograniczenia mocy, którą można pobierać.

Nowe bulwary w 2013 roku

Tymczasowe rozwiązania na pewno nie będą dotyczyć dwukilometrowego odcinka od Powiśla do Podzamcza, gdzie w połowie 2013 mają być ukończone nowe, efektowne bulwary.

- Wszczęto procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę. Liczę, że w lipcu-sierpniu ogłosimy przetarg na wykonawcę i mam nadzieję, że już w połowie 2012 roku będziemy mogli pochwalić się pierwszymi efektami - zdradza Marek Piwowarski.

Ratusz miał też plan urzadzenia na nowo portu Czerniakowskiego, ale inwestycja stanęła pod znakiem zapytania po jednej z ostatnich decyzji ustępującej mazowieckiej konserwator zabytków o wpisaniu portu do rejestru zabytków.

bako/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bass

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 18:17 ~bass

  Z tym oświetleniem to lekka przesada, wszystko musi byc oświetlone, prawie jak w Las Vegas.Ciekawi mnie , ile miasto płaci miesięcznie,bo w budżecie domowym , kilkaset złotych , co dopiero cała Warszawa, jakie koszty.
  A Nam serwuje się wciąż podwyżki, i to prawie wszystkiego, łącznie z drogą komunikacją miejską.
  Może ktoś pójdzie po rozum do głowy, gdzie warto przyoszczędzić?

 • iop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 16:43 ~iop

  oświetlcie wszystko! Płaćmy jak największe podatki za bezsensowne oświetlanie! Autostrady, drogi ekspresowe itd, bo przecież samochody nie mają świateł!

 • Widz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 16:35 ~Widz

  Jak to mówią .... Pod latarnią najciemniej jest... I tak oto jest

 • Karolina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 15:00 ~Karolina

  Dobra promocja miejsca na gwałt :/

 • bart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2011 14:13 ~bart

  To ja odpowiem na to pytanie... Ciemno jest, żeby było romantyczniej. Jeśli komuś jest za ciemno, to niech przejdzie się oświetlonym mostem, a nie bulwarem, albo weźmie latarkę. Romantyczny spacer w świetle reflektorów - super! :/

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »