Informacje

01.09.2012 22:13 "bogate plany na nowy sezon teatralny"

Kwadrat przenosi się na Marszałkowską. Na stałe?

SERWISY:

Teatr Kwadrat w Warszawie rozpoczyna nowy sezon teatralny. W połowie października zespół przeniesie się na scenę dawnego Teatru Bajka przy ul. Marszałkowskiej, by zostać tam na dłużej.

Losy warszawskiego Teatru Kwadrat od dwóch lat stały pod znakiem zapytania. Po stracie siedziby przy ul. Czackiego, zespół występuje gościnnie w siedzibie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości.

Kwadrat do Bajki

W związku ze zbliżającym się remontem budynku przy al. Niepodległości, zgodnie z zapowiedziami, Teatr Kwadrat przeniesie się na ul. Marszałkowską, do siedziby dawnego Teatru Bajka. Jak zapowiedział w sobotę dyrektor Teatru Kwadrat, Andrzej Nejman, ten budynek będzie najprawdopodobniej stałą siedzibą teatru.

- Od połowy października będziemy grać jednocześnie na Marszałkowskiej i w al. Niepodległości. W połowie listopada chcemy przenieść się już na stałe do dawnej siedziby Teatru Bajka. W tej chwili trwa tam remont. W maju zamierzamy zamknąć teatr na mniej więcej cztery miesiące, by zrobić jeszcze większy remont, po którym powrócimy do naszej nowej, już mam nadzieję, stałej siedziby - powiedział w sobotę Andrzej Nejman.Artysta zapewnił, że ma bogate plany na ten rozpoczynający się sezon teatralny. - Za dwa tygodnie rozpoczynamy pierwszą próbę czytaną sztuki, której oryginalny tytuł to Perfect Wedding. W tym sezonie będą prezentowane także nasze stałe propozycje, m.in. spektakl Dusza Kobusza - powiedział Nejman. Zaznaczył, że w planach ma wiele premier, których tytułów jeszcze nie może ujawnić. Mówił, że na scenie Kwadratu w tym sezonie będzie można zobaczyć nowe gwiazdy oraz obejrzeć spektakle debiutujących reżyserów. Zapowiedział też, że w najbliższym czasie Teatr Kwadrat żegnać będzie wieloletnie sztuki ze swojego repertuaru - Ole lata i O co biega.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Bart

    zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2012 11:53 ~Bart

    Szkoda że przyjście kwadratu wiąże się (pośrednio) z zamknięciem Bajki...

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »