Informacje

19.03.2013 10:42 koncert w otwocku

Kukiz zaśpiewa
"Ziutkowi na imieniny"

SERWISY:

W Otwocku odbędzie się koncert imieninowy "Ziutka", czyli Józefa Szczepańskiego – poety i żołnierza Batalionu "Parasol".

"Ziutek" jest autorem słów m.in. do piosenek "Pałacyk Michla" i  "Chłopcy silni jak stal". Teraz zagrają i zaśpiewają dla niego Paweł Kukiz, Tomasz Budzyński (Armia) - wokal, Dariusz Budkiewicz (DePress) - bas, Frantz (Armia) - gitara, Amade - perkusja oraz Małgorzata Godlewska - (kontralt) i Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy.

Koncert będzie okazją do wsparcia Oddziału Noworodkowego Powiatowego Centrum Zdrowia. Zbierane będą fundusze na zakup lampy do fototerapii łóżeczkowej. Na ten cel organizator, fundacja Sztafeta przekaże dochód ze sprzedanych koszulek okolicznościowych. Planowana jest również zbiórka do puszek.

Żołnierz i poeta

Józef Andrzej Szczepański ps. Ziutek. Urodzony 30.11.1922 r. Poeta, żołnierz harcerskiego Batalionu "Parasol". Podczas Powstania Warszawskiego brał udział w walkach na Woli i Starówce. Został ciężko ranny podczas osłaniania ewakuacji oddziałów powstańczych ze Starego Miasta. Przeniesiono go kanałami do Śródmieścia. Zmarł 10.IX.1944 w szpitalu powstańczym.

Jego twórczość to kronika walk "Parasola", liryczne notatki czynione na bieżąco, w przerwach między działaniami liniowymi, pełne humoru, a gdy trzeba wzruszające i poważne. Jest autorem słów m.in. do piosenek "Pałacyk Michla", "Chłopcy silni jak stal". Ocalało 17 jego wojennych wierszy. Ostatnim był napisany w przededniu upadku Starówki "Czekamy na ciebie czerwona zarazo", utrwalony na płycie zespołu DePress "Myśmy Rebelianci".

Koncert odbędzie się 19.03.2013 o godz. 20.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Poniatowskiego 10 w Otwocku. Wstęp wolny.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »