Informacje

22.05.2014 18:48 inwestycja planowana od kilku lat

Kto zbuduje tunel w Wawrze? "Mamy zarezerwowane 240 mln zł"

SERWISY:


Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na przebudowę ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej. Pod torami kolejowymi ma powstać tunel. Według wcześniejszych planów budowa miała jednak ruszyć już w 2009 roku.

Ogłoszenie przetargu to spory krok ku polepszeniu sytuacji mieszkańców Wawra. Jak informuje ZMID, ulice Zwoleńska i Żegańska zostaną przebudowane od Mrówczej do Pożaryskiego. Prace prowadzone będą na odcinku o długości 830 metrów, z czego ok. 80 metrów stanowi tunel. Zastąpi on istniejący przejazd przez tory kolejowe.

Przejścia podziemne i ronda

Nowa droga została zaprojektowana tak, że w obu kierunkach kierowcy pojadą po dwóch pasach. Nie zapomniano o pieszych. Będą oni mogli przejść pod torami i pod ulicą Patriotów. Drugie przejście znajdzie się w przy Urzędu Dzielnicy Wawer.

Na skrzyżowaniach z ulicami Mrówczą i Dworcową powstaną ronda, a to istniejące przy skrzyżowaniu z Pożaryskiego zostanie przebudowane. Budżet na inwestycję wynosi 240 mln złotych. - Na inwestycję, łącznie z odszkodowaniami za przejęcie gruntów, mamy zarezerwowane 240 milionów złotych – mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Zarząd na oferty firm chcących zająć się przebudową czeka do 30 czerwca. Budowa potrwać ma 24 miesiące od podpisania umowy ze zwycięzca przetargu.

Planowana od kilku lat

Jak już pisaliśmy, Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej na budowę przejazdu w 2007 roku, a sama budowa miała się zacząć w 2009. W międzyczasie inwestycję przekazano Zarządowi Miejskich Inwestycji Drogowych, który wydzielił się z ZDM-u.

Według terminarza z 2008 roku zakończenie prac projektowych, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę, planowane było na pierwsze półrocze 2010 roku. Budowa tunelu wraz z przebudową ulic miała się zakończyć na przełomie 2012 i 2013 roku.

W marcu 2011 roku ZMID zapewniał, że dokumentacja będzie gotowa w lipcu. W prognozie budżetowej na rok 2011 nie przewidziano jednak środków na budowę.

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Małgorzata Gajewska o planach drogowców na 2014 rok:


wp/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rybak Marton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2014 11:29 ~Rybak Marton

  Zakładano ze tunel w Ząbkach ma kosztować 30 mln teraz aneksowano wszystkie umowy i koszt to bagatela około 120 mln !!! CBA powinno się tym zainteresować notabene.
  Nadleśnictwo Drewnica złożyło do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie w zwiazku z wycinka bez wymaganych zezwoleń i kradzieża drzewa.
  W tym momencie ZMID wysiedla ludzi w Wawrze bez jakiego kolwiek odszkodowania. Bez jego szacowania, nie robiac nawet spisu z terenu.

 • bufetowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 07:57 ~bufetowa  Czytacz postów~Czytacz postów

  No a 40 mln na modernizację Karczunkowskiej na Ursynowie, to ta chytruska nie da na złość Guziałowi. Co innego u siebie w Wawrze.
  soduś~soduś

  Bo ten tunel jest dużo bardziej potrzebny niż Karczunkowska, a przymiarki do jego budowy były już na początku lat 90 kiedy to Karczunkowska nawet nie miała nazwy i była dróżką pomiędzy polami kapusty.
  Akurat HGW ma w nosie Wawer i za jej kadencji został mocno zaniedbany. Dlatego ciągle w Wawrze przegrywa wybory.
  rodowity warszawiak~rodowity warszawiak

  To Hanka ze wsi Wawer pochodzi? A myślałęm że rodowita warszawianka, to od dziś już mi Ona się nie podoba i nie będę głosował na nią..

 • weewt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 16:15 ~weewt

  240mln? To ile oni tunelów będą budować, chyba, że ten tunel będzie połączony a autostradą A2.Co za banda złodziej trwoniąca nasze pieniądze

 • Zerzeń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 15:45 ~Zerzeń

  SZkoda że nie piszecie dlaczego kanalizacji w ul Kwiatów Polskich jeszcze nie ma choć tuż przy "KOLEKTORZE W" w ul. Zwoleńskiej, o wodociągu nie wspomnę też do tej pory niema.. Choć Studzienka kanalizacyjna Znajdujesię na samym początku ul. Kwiatów Polskich - kiedyś śmiano się z rzeczywistości PRL w filmie ALTERNATYWY 4 dziś śmiejemy się z Włądz Dzielnicy Wawer

 • strongmen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 15:24 ~strongmen

  Receopadają~Receopadają

  Bardzo mi sie "podoba"przetarg "na zaprojektowanie".Ktoś wygra,zaprojektuje poczym okaże się że nie o to chodziło.I co?Nastepny przetarg?Czy już doszliśmy do takich absurdów z ZP!?My jesteśmy naprawdę "bogatym narodem"(nie mylić z wybranym)

  Przecież projekt, w czasie powstawania, uzgadniany jest ze wszystkimi świętymi. Kto ma więc stwierdzić, że "nie o to chodziło"? Poza tym, jaki projekt?

 • naomi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 15:07 ~naomi

  proponuję nazwe dla tunelu- Im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Kaczyńscy byli mocno zwiazani z Wawrem.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 14:16 ~Wawka

  25 ~ZWawra
  To, że windy są nie sprawne w wielu miejscach Warszawy nie jest winą ZDM czy innego urzędu tylko ludzi, mieszkańców tego miasta. Postawa roszczeniowa - płacę więc wymagam - jest częstym tłumaczeniem. Rzadko komu przychodzi do głowy prosta rzecz: by coś mieć, choćby kasę, nie wystarczy zarabiać dużo. Wystarczy nie niszczyć tego co już jest. Przykład: kilka dni po wymianie zamka elektromagnetycznego było wyłączenie prądu w Wawrze. I co? Ktoś, komu nie chce się nosić klucza do tejże furtki "wykopał ją" w skutek czego nowy zamek został zniszczony. A wymiana kosztuje (dojazd, części, roboczogodziny). Zamiast np. zrobić coś, np. pomalować klatkę schodową, na zamek można wydac rocznie tysiące zł.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 12:37 ~mieszkaniec

  9:05 ~OLA
  Skąd ta cena?, tunel w Ząbkach został wybudowany za ok 30 mln

  Olu ,
  trzeba wykupić działki od właścicieli. Zresztą do du.. ten tunel. PKP Anin oraz na wysokości PKP Wawer zamknęli przejazdy i został tylko ten w Międzylesiu. Więc zamiast otworzyć tam przejazdy to lepiej wydać kase na tunel... Za stacją BP jak było wiadomo, że będzie przebudowa (tunel) dopuszczono do budowy budynek. Miał być to salon samochodowy. Budynek jest w stanie surowym zamkniętym ktoś dostanie odszkodowanie... kto wydał decyzje na budowe...

  Skandalem jest też że ulica Kajki prowadząca do 3 szpitali!!!! jest w tragicznym stanie i urzędników nic to nie interesuje!!!

 • Stały55

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 10:41 ~Stały55

  Koszmar. Zniszczą całe Międzylesie, a skorzystają tylko przejeżdżający tranzytem z Miłosnej do centrum. No i te przejścia podziemne... Dramat.

 • ZWawra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2014 10:25 ~ZWawra


  ZWawra~ZWawra

  Trzeba jeszcze dodać, że w projekcie są zaplanowane schody na drodze dla rowerów i pieszych.
  soduś~soduś

  Tak. I windy więc nie szczekaj jak nie wiesz o czym piszesz.


  Oczywiście, że będą. Tylko znajdź sprawne windy obsługiwane przez ZDM.
  To miejsce z powodu tych wind będzie nie do przebycia dla osób z ograniczoną sprawnością.

  Po drugie jak piszesz o szczekaniu, to popatrz się na siebie i swój totalny brak kultury polegajacy na obrażaniu bez powodu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »