Informacje

12.10.2018 23:14 podczas "debaty warszawskiej"

Krzekotowska na kolanach:
wstańmy dumni warszawiacy

SERWISY:


Na tle kandydatów biorących udział w debacie niekonwencjonalnym zachowaniem
wyróżniła się Krystyna Krzekotowska, przedstawicielka Światowego Kongresu Polaków. Odpowiadając na pytanie o udział w marszu równości i zgromadzeniach narodowców - padła na kolana.

"Debata warszawska" była okazją do zaprezentowania się wszystkich kandydatów - również tych mniej znanych i niepojawiających się zbyt często w mediach. Jedną z takich osób była Krystyna Krzekotowska, prawniczka i nauczyciel akademicki.

"Wszystkie wydarzenia są ważne"

Kandydatka zdumiała konkurentów swoją ekspresją, zwłaszcza w drugiej rundzie pytań dotyczących udziału prezydenta stolicy w takich wydarzeniach, jak marsz równości oraz zgromadzenie środowisk narodowych.

- Dla mnie wszystkie wydarzenia, które są ważne dla obywateli są również ważne dla mnie. Niezależnie od tego, jakie mam osobiste poglądy. Prezydent musi być tak samo obiektywny i do dyspozycji, jak prawnik lub lekarz - oceniła Krzekotowska.

Zapewniła, że wzięłaby udział na wszystkich "tego typu wydarzeniach". - Zawsze z obywatelami i przy obywatelach, zgodnie ze strategią sprawnego zarządzania miastem polegającą na tym, że to my jesteśmy sługami, a nie obywatele w stosunku do nas - dodała.

"Ja pokażę, jak my się czujemy"

- Ja pokażę państwu, jak my się czujemy jako obywatel - powiedziała Krzekotowska, po czym wyszła przed swój pulpit i uklękła. - My się czujemy przygnieceni do ziemi. Wstańcie, wstańmy dumni warszawiacy, nie pozwólmy na przygniatanie nas na klęczki - dodała, podnosząc ręce.

W odpowiedzi na pytanie o to, czego w Warszawie jest za mało, kandydatka powiedziała, że
zdecydowanie za mało jest miłości do bliźniego". Wzięła też w obronę Patryka Jakiego, któremu Andrzej Rozenek zarzucił "udawanie bezpartyjnego kandydata". Krzekotowska w odpowiedzi powiedziała, że kandydaci powinni docenić "to co się wydarzyło" - czyli debatę, w której wszyscy mogą porozmawiać, a warszawiacy "wszystkich mogą widzieć".

Wybory na prezydenta Warszawy to nie pierwszy wyborczy start Krystyny Krzekotowskiej. Przez cztery lata (od 1994 do 1998 roku) była radną w gminie Warszawa-Bielany. Potem próbowała swoich sił niemal w każdych kolejnych wyborach, także samorządowych. W 2006 i 2010 roku startowała do Rady Warszawy - bez powodzenia. Natomiast cztery lata temu - do sejmiku Mazowsza z list Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

W tegorocznych wyborach na prezydenta Warszawy, Krzekotowska startuje z ramienia Światowego Kongresu Polaków. "To nowe stowarzyszenie, które ma połączyć Polaków mieszkających poza granicami Polski, z Polakami w kraju" - czytamy na stronie organizacji.

Relację z debaty można przeczytać tutaj:

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • xxl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2018 11:41 ~xxl

  A może by ich przebadać przed opowiadaniem bajek dla dorosłych ?

 • baba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2018 08:00 ~baba

  Krzekotowska- piękne nazwisko. No i ten Światowy Kongres Polaków. A może Międzyplanetarny Kongres polaków, bo przecież jeden podobno był na Księżycu. No to proponuję nazwę Wszechplanetarny Kongres Wszechpolaków.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »