Informacje

24.04.2014 15:45 ulica będzie zamykana co weekend

Krakowskie Przedmieście znów deptakiem

SERWISY:

Od najbliższej soboty przez wszystkie weekendy aż do października Krakowskie Przedmieście przeistaczać się będzie w deptak. Autobusy pojadą objazdami.

Jak co roku miasto oddaje część Krakowskiego Przedmieście spacerowiczom i turystom. Na skrzyżowaniach z Królewską i Senatorską staną znaki zakazu ruchu.

Deptak zadebiutuje już w najbliższa sobotę. Ulica zamykana będzie w każdy weekend. Podczas tych wydłużonych z powodu świąt, czyli od 1 do 4 maja, od 19 do 22 czerwca oraz od 15 do 17 sierpnia, piesi będą się mogli dużej cieszyć przechadzką środkiem jezdni.

Autobusy zmienią trasy

Po zamknięciu ulicy na objazdy pojadą linie: N44, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518.

116, 180, 503 i 518 w kierunku pętli WILANÓW, NATOLIN PŁN., EMILII PLATER od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

W kierunku pętli CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA, NOWODWORY od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa.

128, 175 w kierunku pętli LOTNISKO CHOPINA, SZCZĘŚLIWICE od skrzyżowania Moliera/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

178, N44 w kierunku pętli KONWIKTORSKA, ZAJEZDNIA ŻOLIBORZ od skrzyżowania Królewska/pl. Piłsudskiego: pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa.

W kierunku pętli PKP URSUS, DW.CENTRALNY od skrzyżowania Miodowa/Senatorska: Senatorska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska.

222 w kierunku pętli BIELAŃSKA od skrzyżowania Krakowskie Przedmieście/Królewska: Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska.

W kierunku pętli SPARTAŃSKA od skrzyżowania Bielańska/Senatorska/Wierzbowa: Wierzbowa – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

ZTM uruchomi też dwa przystanki: przy ulicy Moliera w rejonie skrzyżowania z Senatorską i przy Wierzbowej w rejonie skrzyżowania z Moliera.

wp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2014 12:19 ~misio

  A ja zaproponuję aby cała Warszawa była deptakiem zlikwidować tramwaje autobusy samochody wszędzie niech ludzie chodzą pieszo bo jakiemuś oszołomowi zachciało się głupot

 • Praski Południowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2014 16:11 ~Praski…

  Podobnie powinno się stać z Francuską

 • Misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2014 07:09 ~Misio

  W końcu słuszna decyzja władz .deptak powinien być już piątku od godz. 18 tej .

 • piękna bo nie utuczona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2014 07:29 ~piękna bo…

  Krakowskie powinno być wyłączone z ruchu ulicznego przez cały rok! W końcu nie ma potrzeby, żeby w każdą uliczkę samochody i autobusy wjeżdżały. Więcej przestrzeni dla ludzi a mniej dla aut - ot moja propozycja. Zamknęłabym centrum dla samochodów już dawno. zakaz poruszania się po mieście samochodem. Zakaz parkowania na chodnikach i na pasach ruchu i pod blokami. Tylko w wyznaczonych miejscach. W końcu nie ma potrzeby, żeby każdy pełnoletni obywatel miał samochód. Wprowadziłabym limit na zakup aut. Po co zonie i mężowi oddzielne auta? Potem idioci na zakupy jada niby razem ale każde swoim samochodem... Więcej ruchu a mniej siedzenia na dupie za kółkiem wyjdzie nam wszystkim na zdrowie. Dlatego ceny paliwa powinny nadal rosnąc i dojśc do takich wysokości, żeby mało kogo było na nie stać. Wtedy zaraz się luźniej zrobi. A teraz ruszcie swoje tłuste tyłki na spacer. pa

 • Michu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2014 19:51 ~Michu

  No tak, zróbmy coś z tym martwym miejscem. Niech będzie deptak co weekend. Czyli akcja zastępcza powodująca głównie chaos komunikacyjny w Centrum. Powojenne przebudowy miasta sprawiły, że i Krakowskie, i Stare Miasto jest po prostu "nie po drodze". Przed wojną Krakowskie było szlakiem komunikacyjnym prowadzącym do ważnego wezła, jakim był Plac Zamkowy, teraz zaś to jest wyłącznie skansen dla nielicznych turystów. Przy okazji zaś fosa Trasy WZ doskonale odcięła Stare Miasto od miasta rujnując przy tym kawał zabytkowej, żyjącej handlem dzielnicy (Pasaż Simonsa, Teatr Bogusławskiego, Dom Handlowy Tarasowicza, Bank Polski, Rynek Mariensztacki, domy przy Nowym Zjeździe i wiele innych obiektów, które można było odbudować dla odtworzenia wielkiego centrum Warszawy. Zamiast tego mamy trawiasty wykop z szosą pośrodku, która bezpowrotnie zrujnowała układ urbanistyczny tej częsci miasta. Teraz nie ma po co tam chodzić...

 • shaka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2014 23:56 ~shaka

  Rychu.. nie Rychu.. a i tak w miniony weekend autobusy jechały, że hejka... niby się człowiek cieszył, na ten ukochany 'deptak'.. i proszę, jaki zawód..

 • Cypis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2014 05:47 ~Cypis

  Rychu~Rychu

  Znów debilne zamknięcie utrudniające życie tysiącom mieszkańców, któzy utkną w korkach na objeździe, a po Krakowskim hula wiatr. Oddam głos na kandydata, który zapowie koniec tych idiotycznych blokowań Krakowskiego Przedmieścia.

  Najgorzej jak korek utyka w czyimś mózgu...

 • Krisk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2014 23:59 ~Krisk

  @Rychu Musisz koniecznie w weekend Krakowskim Przedmieściem jechać? A nie przyjemniej pospacerować bez spalin?

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2014 22:52 ~mmm

  Rechot z oddali ~Rechot z oddali

  Rychu ogarnij się, przeczytałeś przynajmniej co komentujesz? Gdzie widziałeś w ubiegłym roku te korki na objeździe? Czy wiesz chociaż jek przebiega objazd?

  Ale rodowitemu warszawiakowi co by nie zrobić to zawsze będzie narzekał;) I z tym nikt jeszcze nie wygrał:)

 • Rychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2014 22:33 ~Rychu

  Rechot z oddali ~Rechot z oddali

  Rychu ogarnij się, przeczytałeś przynajmniej co komentujesz? Gdzie widziałeś w ubiegłym roku te korki na objeździe? Czy wiesz chociaż jek przebiega objazd?


  Wiem doskonale. W ubiegłym roku pluszaczku autobusy na objeździe łapały do 20 minut opóźnienia, żeby wiatr po Krakowskim pohulał.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »