Informacje

08.09.2013 08:00 GDDKiA odpowiada na zarzuty

Korki po otwarciu POW. "Kierowcy muszą się przyzwyczaić"

SERWISY:

- Potrzeba czasu, by kierowcy przyzwyczaili się do wprowadzonych nowych zmian w oznakowaniu – tak drogowcy odnoszą się do zarzutów kierowców, którzy po otwarciu kolejnego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy narzekali na organizację ruchu w tym rejonie.

O rozczarowaniu warszawiaków po otwarciu trasy na odcinku Al. Krakowska-węzeł Warszawa Południe (Lotnisko)-węzeł Marynarska pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w piątek.

GDDKiA uspokaja

Posypały się komentarze osób, które narzekały przede wszystkim na ogromne korki. - Zróbcie coś z tym korkiem na zjeździe na Marynarską (30 min. stania !!!). Inaczej używanie obwodnicy mija się z celem! Tyle kasy w błoto – pisała jedna z internautek.

Drogowcy przyznają, że korki to efekt otwarcia kolejnego odcinka POW. Twierdzą także, że problem rozwiąże się sam, trzeba tylko czasu.

- Sytuacja dotycząca korka w rejonie węzła Marynarska, a także oznakowania zjazdu na al. Krakowską wynika z wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu związanej z oddaniem do ruchu kolejnego odcinka POW-u. Potrzeba czasu, by kierowcy przyzwyczaili się do wprowadzonych nowych zmian w oznakowaniu pionowym – odpowiada Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Problemy ze zjazdem

Odniosła się też bezpośrednio do zarzutów dotyczących oznakowania na węźle Krakowska. Kierowcy, zamiast zjechać w aleję, jadą na wprost do węzłów Lotnisko i Marynarska.

- Oznakowanie pionowe informuje użytkowników jaki kierunek (prosto czy w prawo) należy wybrać chcąc pojechać np. na lotnisko czy też w kierunku Wrocławia i Krakowa – odpowiada rzeczniczka. - Przypomnijmy, że kierowcy jadący od węzła Konotopa, chcąc zjechać w al. Krakowską mogą to zrobić jedynie poprzez zjechanie przed węzłem Al. Jerozolimskie na jezdnie zbiorczo-rozprowadzające (prawoskręty). Kierowcy jadący trasą główną (na wprost) dojadą do węzła Warszawa – Południe (Lotnisko) i dalej do węzła Marynarska gdzie będą mogli zawrócić – tłumaczy.Jak zaznacza, kierowcy jadący z Pruszkowa dostali łącznicę węzła w Al. Jerozolimskich, która prowadzi przez węzeł Lotnisko do Marynarskiej. - Umożliwia to ominięcie zatłoczonej ul. Łopuszańskiej – przekonuje Tarnowska.

Przypomnieli o czyszczeniu

Rzeczniczka drogowców zapewnia także, że drogowcy wiedzą, że nawierzchnia miejscami jest pokryta żwirem, na co skarżyło się wielu kierowców.

- Usunięcie grysu, który zalega na nawierzchni wymaga niejednokrotnego czyszczenia w sposób mechaniczny i jest wykonywane przez wykonawcę. Pomimo to, GDDKiA przypomniała wykonawcy o kolejnym czyszczeniu nawierzchni - zapewnia rzeczniczka.

Otwarcie POW

Odcinek POW od węzła Krakowska do węzła Lotnisko wraz z fragmentem trasy S79 do węzła Marynarska został otwarty w nocy z czwartku na piątek.


ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kayah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2013 17:54 ~kayah

  tablice informacyjne są w nocy nieczytelne. Nie żebym się czepiał wszystkich. Dotyczy to tablic na POW, nocą są jakby w paski odblaskowe, poza tym oznakowanie fatalne, jak sieprzeleci zjazd to poległ

 • mar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 23:42 ~mar

  Jeśli uważasz, że w Warszawie naprawdę się korkuje - pośledź sobie, jak wygląda sytuacja na podobnej drodze (obwodnicy miejskiej) w większym mieście czyli Berlinie:
  http://stau.info/autobahn/A100

 • SKYKrzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 17:18 SKYKrzysiek

  w niedzielę jechałem z tarchomina na lotnisko, czas 15 minut - bajka
  obwodnica imponująca, dzieki niej na czas odebrałem żonę z lotniska

 • Jak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2013 08:12 ~Jak

  Czy ostatni odcinek obwodnicy jest juz otworzony????????????? bo codziennie widzę na nim tabuny samochodółw jadących w obu kierunkach (szczególnie od Pulawskiej - Gdzie jest POLICJA, p.Rostowski by się ucieszył z tylu mandatów.

 • yarecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 22:27 ~yarecki

  w Wiedniu A23/E59 radno i po południu też wszystko stoi w korkach :)

 • Admi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 21:14 ~Admi

  I tak się kiedyś będzie zaczynać, ale to jeszcze lata świetlne. Węzeł będzie między Al. Krakowską i Al. Jerozolimskimi...

  kaskozorzec~kaskozorzec

  Obwodnica powinna zaczynać się pomiędzy sękocinem i jankami a nie prawie w centrum Warszawy.

 • Admi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 21:13 ~Admi

  Docelowo wyjazd z obwodnicy na południe będzie nie na Al. Krakowską, tylko przez węzeł między Jerozolimskimi a Al. Krakowską trasą prosto do Wolicy i Sękocina i tam na Wrocław i Kraków, więc nie widzę ekonomicznego uzasadnienia burzenia połowy Raszyna, żeby tymczasowo zrobić tam estakady.
  To samo jest z Mostem Północnym. Narzekają na brak zjazdów ci, którzy nie mają pojęcia o szerszym projekcie zagospodarowania terenu i o całości projektu, którego częścią jest Most Północny...

  seb~seb

  Po prostu mega głupotą jest wjazd i zjazd w al. Krakowskiej za pomocą skrzyżowania i świateł. W normalnym kraju były by wiadukty i normalny ruch bezkolizyjny, a tak to zaraz przestawią światła tak by na Krakowskiej ruch był płynniejszy, a na zjeździe z obwodnicy korki będą.

 • ren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 20:17 ~ren

  kaskozorzec~kaskozorzec

  Obwodnica powinna zaczynać się pomiędzy sękocinem i jankami a nie prawie w centrum Warszawy.

  Kolejnemu rozumnemu inaczej trzeba tłumaczyć, co to są obwodnice wewnętrzne i trasy ekspresowe w mieście.

 • ren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 20:06 ~ren


  ads~ads

  Niestety poznałem już takich, którzy po studiach nie wiedzą gdzie jest północ na mapie, więc niczemu się już nie dziwię.
  vpw~vpw

  Na mapie nie ma północy. Na mapie nie ma też skali. Północ to jest w terenie.

  Na mapie geodezyjnej jest wrysowana strzałka północy. Jest oznaczenie skali. Skończ przedszkole dzieciaku, to ci w szkole pokażą.

 • powiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2013 19:42 ~powiec

  Korków w warszawie nie ma i nie było. Kto sie nie zgadza to wróg. HGW PO

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »