Informacje

07.09.2014 06:00 Problemy na drodze 631

Korki na wylotówce.
Wołomin chce zmian

SERWISY:

Władze Wołomina domagają się zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu dróg krajowych 631 i 634. Trwa tam remont, który powoduje gigantyczne utrudnienia. - Nie są dopuszczalne utrudnienia powodujące paraliż ruchu w skali całych miast i powiatu - alarmują.

Prosimy o podjęcie niezwłocznej interwencji, która spowoduje usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu DW 634, DW 631, między innymi zmianę cyklu regulacji sygnalizacji świetlnej, tak, aby była dostosowana do faktycznych potrzeb ruchu i udostępnienie pasów do prawoskrętu. Szczególnie, że spodziewane działania w celu poprawy sytuacji nie niosą za sobą większych nakładów - czytamy w piśmie wystosowanym do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przez Ryszarda Maziara, burmistrza Wołomina.

"Olbrzymie utrudnienia"

MZDW od lutego 2014 roku prowadzi prace przy przebudowie dwu kilometrowego odcinka drogi 631. W ubiegłym tygodniu na skrzyżowaniu dróg 631 i 634, które jest przebudowywane, stanęła sygnalizacja świetlna.

To spowodowało olbrzymie korki tak przy wyjeździe z Warszawy jak i w odwrotną stronę, od strony Nieporętu. W poniedziałek było jeszcze gorzej.

Wprowadzona zmiana spowodowała zatamowanie ruchu na DW 634, DW 631, na drogach dojazdowych, a co za tym idzie znaczące utrudnienia w ruchu dla tysięcy mieszkańców Wołomina i wielu miejscowości powiatu, którzy codziennie dojeżdżają do pracy i do warszawskich szkół - piszą władze Wołomina we wniosku do zarządcy drogi.

Pismo zostało wysłane w piątek. Na razie nie ma na nie odpowiedzi.

 

 

 

Inwestycja za 45,8 mln złotych

Rozbudowa dwukilometrowego odcinka drogi 631 na odcinku od granic miasta do węzła z projektowaną drogą ekspresową S17 węzeł Zielonka, rozpoczęła się w lutym tego roku. Na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich prace wykonuje firma Skanska.

Zakres prac obejmuje między innymi rozbudowę drogi z jednojezdniowej do dwujezdniowej. Na całym odcinku powstanie także chodnik, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne oraz oświetlenie uliczne. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicą Szwoleżerów, Powstańców, Bankową i Kolejową.

Inwestycja, która pochłonie prawie 45,8 milionów złotych, powinna zakończyć się do końca czerwca 2015r.  Zadanie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

27 tysięcy samochodów dziennie

Droga wojewódzka nr 631 to jedna z najbardziej obciążonych „dróg wlotowych” do Warszawy. Jak informuje MZDW, natężenie ruchu to 27 tys. pojazdów na dobę. Arteria o długości ok. 45 km łączy Warszawę i Nowy Dwór Mazowiecki.  Droga biegnie przez miejscowości Ząbki, Zielonka, Marki, Wólka Radzymińska, Nieporęt, Zegrze Południowe, Wieliszew, Poniatów.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Sytuacja na drodze w ubiegłą niedzielę:

su,kś/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zumiZUM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2014 11:04 ~zumiZUM

  I Madziar przed wyborami pisma pisze.. Żenada jakich mało.. Droga do Warszawy (634) zapchana, dziurawa, bez pobocza. Obiecanki sprzed 4 lat o działaniach zmierzających do jej rozbudowy pozostały obiecankami. Alternatywa jedynie w postaci drogi kolejowej (z najgorszym w całej aglomeracji Warszawskiej taborem kolejowym notabena). Panie Madziar. Mam nadzieje, że to była Pana pierwsza i ostatnia kadencja!

 • kobyłka 777

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 22:14 ~kobyłka 777

  Żenada.Obserwuję tą budowę i za każdym razem nie mogę się nadziwić po co są w Polsce takie służby jak Zarząd Dróg Wojewódzkich, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Policja.Czy na prawdę nie widać co tam się dzieje.Znaki na tymczasowej organizacji ruchu nie spełniają podstawowych wymogów określonych rozporządzeniem.Czy ktoś tam widział znaki z folii II typu , czy znaki są odpowiedniej wielkości .Kto zatwierdza te projekty i kto sprawuje nadzór za ich wprowadzanie.Gdzie jest tymczasowe oznakowanie poziome na odcinku jezdni gdzie samochody poruszają się w dwóch kierunkach.Panowie z MZDW czy kto odbiera czasowe organizacje ruchu , czy chcecie aby doszło do tragedii, co robi Policja .Czy wszyscy udają że jest wszystko dobrze.A te bariery energochłonne dopiero co zamontowane a już zaśniedziałe też zapewne w ramach oszczędności , nie wspomnę już o tym jak zostały zamontowane.Zapraszam wszystkich władnych na darmowę szkolenie do Warszawy , to zaledwie 10 km , gdzie w Zarządzie Dróg Miejskich otrzymają szkolenie z zakresu wdrażanie czasowych organizacji ruchu. Chciałbym tego kierownika robót odpowiedzialnego za tą inwestycję poznać osobiście bo chyba nauki pobierał w specjalnej szkole.A co tyczy się korków to tam z powodzeniem zamiast sygnalizacji weszłoby rondo przejazdowe sam sprawdzałem .c.d.n

 • OSS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 18:52 ~OSS

  Rozwiązanie widzę jedno, wyprowadzka i płacenie podatków gdzie indziej, a tutaj wrócę jak zrobią już wszystko za 15-20 lat :)

 • fijoł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 15:24 ~fijoł

  Gdzie jest wspólny bilet?! WWL to dziadostwo jakich mało.

 • alt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 15:07 ~alt

  to zupełnie jak z Piasecznem,
  żadnych nowych dróg, a te które są ważne, to drogi krajowe lub Warszawy....
  od 2009 światła trzymają ruch na Puławskiej, powodując gigantyczny korek w stronę Warszawy........
  ale co tam, Puławską jeździ raptem 100tys pojazdów na dobę...

 • eryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 14:00 ~eryk

  a co tak lamentują w wołominie niech zobaczą co się dzieje w rembertowie wszyskie ulice wyjazdowe zapchane i jeszcze do kierowców na WWL w mieście obowiązuje 50 km/h i są skrzyżowania równorzędne

 • Pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 13:51 ~Pablo

  Madziar to niech się zamknie w sobie i już nigdy nie wychodzi. Cóż on zrobił przez te swoje śmieszne rządy? Kościelną z kostki i aniołka na rondzie? Ba żeby nie protest to tym aniołkiem byłaby gęba Lesia. Drogi do Warszawy jak nie było tak nie ma, wspólny bilet poszedł się j€bać, ale co przecież Rysiu potrafi tylko płakać żeby Warszawa mu dała, żeby zrobiła. W dupie ma potrzeby mieszkańców którzy jeżdżąc do Warszawy do pracy budują budżet Wołomina.

 • kradz2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 13:14 ~kradz2

  Zamiast teraz lamentować trzeba było myśleć o alternatywnym połączeniu np. przedłużenia ul. Mokry Ług do Zielonki...

 • AKO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 13:12 ~AKO

  WWL~WWL

  prawda jest taka ze w Wołominie rzadzi pis i ich sukcesem jest pomnik papieza i usuniecie radzieckiego czolgu a pozadnej drogi nadal nie ma do Warszawy.  A teraz mydla oczy ludzia z Wołomina że jak wybudują Centrum Handlowe do będą miejsca pracy :) żenada. Ale poparcie Pisiory będą mieli wysokie. Szkoda :(

 • ako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 13:10 ~ako

  WWL~WWL

  prawda jest taka ze w Wołominie rzadzi pis i ich sukcesem jest pomnik papieza i usuniecie radzieckiego czolgu a pozadnej drogi nadal nie ma do Warszawy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »