Informacje

11.07.2011 19:46 wkrótce nowy konkurs na fort sokolnickiego

Konkurs na Fort unieważniony przez adres wiceburmistrza

SERWISY:

Hanna Gronkiewicz-Waltz unieważniła konkurs na zagospodarowania Fortu Sokolnickiego. Ratusz zarzuca stronniczość jednemu z członków zarządu Żoliborza, który miał podjąć ostateczną decyzję. Gospodarza fortu wyłoni nowa, ogólnomiejska komisja.

"Prezydent Warszawy uchyliła dotychczasowe czynności konkursowe, zmierzające do wybrania instytucji, która ma przejąć pieczę nad żoliborskim Fortem Sokolnickiego. Podstawą wydania decyzji była wątpliwość dotycząca bezstronności zarządu dzielnicy" - czytamy w oficjalnym piśmie ratusza. Zarząd tworzy burmistrz dzielnicy oraz dwóch jego zastępców, i to oni mieli podjąć decyzję o podpisaniu umowy z konsorcjum, które wygrało konkurs.

Niebezstronny wiceburmistrz

- Jeden z członków zarządu ma ten sam adres zamieszkania, co fundacja wchodząca w skład konsorcjum, które złożyło najkorzystniejszą ofertę – precyzuje zarzuty rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Jak udało się dowiedzieć portalowi tvnwarszawa.pl wątpliwości dotyczą Witolda Sielewicza, wiceburmistrza z lokalnego ugrupowania Projekt Żoliborz. Sielewicz miał mieszkać pod adresem, pod którym zarejestrowana jest Fundacja Odnawiania Znaczeń.  

Szok i zdziwienie

- Jestem zszokowany. Żeby móc głosować na Żoliborzu, przed wyborami zgłosiłem jako miejsce zamieszkania adres w Al. Wojska Polskiego, ale trwało to zaledwie kilka miesięcy. To było mieszkanie pani Zawadowskiej, z którą przyjaźniłem się wiele lat. Kiedy zmarła, więcej się tam nie pojawiłem – tłumaczy Witold Sielewicz. Dodaje, że nie miał nic wspólnego z zarejestrowaną tam fundacją.

- Ktoś taki jak ja, funkcjonujący w życiu społecznym od lat, zna wielu aktywnych żoliborzan, bo to jest mała dzielnica. Dlatego uważam podany przez ratusz powód za dziwny – argumentuje.

Wiceburmistrz przekonuje, że trzymał się z dala od konkursu, bo nie zajmuje się kulturą. Ponadto nie brałby udziału w decyzji zarządu, ponieważ do 27 lipca przebywa na urlopie.

Będzie drugi konkurs

O wątpliwościach dotyczących Sielewicza powiadomił ratusz sam burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla. - O sprawie dowiedziałem się w czwartek. Od razu wysłałem do pani prezydent pismo z prośbą o wyłącznie zarządu dzielnicy z podejmowania decyzji w sprawie Fortu Sokolnickiego – informuje nas Krzysztof Bugla.

W tej sytacji Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała powołanie nowej, ogólnomiejskiej komisji i rozpisanie drugiego konkursu. - Konkursy i przetargi mają to siebie ze nie zawsze udają się za pierwszym razem – konstatuje gorzko burmistrz Bugla i dodaje, że dzielnica wdraża plan B wobec fortu. Pierwsze atrakcje mają pojawić się w nim  w połowie sierpnia. Pod koniec września odbędzie się impreza inauguracyjna.

- Konkurs zostanie rozpisany szybko. Liczę, że sprawnie wyłonimy zwycięzcę, który bez zwłoki rozpocznie działania w forcie - podsumowuje Bartosz Milczarczyk.

Piotr Bakalarski/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Hanek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2011 18:07 ~Hanek

  a ITI wygrało przetarg na stadion, a teraz sprzedaje za długi klub ...ze stadionem :)

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 15:52 ~abc

  Wyobrażacie sobie co by było gdyby odkrył to PIS? Zubrzycki ochrania bloki Za Żelazną Bramą i nie ma do niego zastrzeżeń.

 • observer absurdu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 14:58 ~observer absurdu

  Zubrzycki to bodajże ta sama firma co pacyfikowała KDT na zlecenie HGW...

 • pytania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 12:06 ~pytania

  Dlaczego nie unieważniono przetargu na guziki w metrze przecież są źle wykonane i mogą być niebezpiecznego , dlaczego wszystkie przetargi na ochronę miasta wygrywał Zubrzycki?

 • yjy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 11:56 ~yjy

  hybh

 • rax

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 10:34 ~rax

  na 6 radnych SLD ze sródmiescia tylko JEDEN urodził sie w Warszawie! oto elity warszawiaków nami rządzą

 • Fundacja ZAWSZE POTRZEBNI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 10:21 ~Fundacja…

  My jesteśmy gotowi zeby sie tym zajać. Złożylismy ofertę i nikt nawet nie rozmawiał. Wystartujemy w nowym konkursie.

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 09:56 ~Kazio

  Widać wygrał nie ten POpaprany koleś co trzeba. Bo chyba już nie ma takich naiwniaków, by wierzyć w uczciwość POpaprańców...

 • polityka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 08:49 ~polityka

  Kiedyś chyba dlatego PO przegrało wybory bo Piskorski też tak przesadzał . Najgorsze , że nie ma na nich bata. Prawo nie zezwala . Do polityki idzie się do naprawdę dużych pieniędzy.

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2011 08:26 ~Polak

  a jak sie w....... HGW w wybory na Ursynowie to było w porządku/ Ta pani powinna się dawno już leczyć, bo jest naprawdę chora ..... z nienawiści. Gdyby vice Burmistrz był z PO, byłoby wszystko w porządku. Szkoda ze w taki sposób nie postępowała ona i jej partia oszustów przy aferze hazardowej, gdzie ewidentnie było widać powiązania od bardzo dawna a których jej krystalicznie czysta partia nie widziała.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »