Informacje

19.05.2016 12:48 Inspektor Robert Żebrowski

Koniec bezkrólewia w stołecznej policji. Będzie nowy komendant

SERWISY:

W przyszłym tygodniu Komenda Stołeczna Policji będzie miała nowego komendanta. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że ma nim zostać inspektor Robert Żebrowski, obecnie pełniący obowiązki zastępcy komendanta.

Bezkrólewie w stołecznej policji trwa od 10 lutego. Wtedy z funkcji komendanta stołecznego odwołany został nadinspektor Michał Domaradzki.

Kieruje pionem kryminalnym

Jak dowiedział się dziennikarz portalu tvn24.pl, w przyszłym tygodniu stanowisko komendanta zajmie inspektor Robert Żebrowski. To jeden z obecnych zastępców, który odpowiada za pion zajmujący się sprawami kryminalnymi. Awansował na to stanowisko w marcu tego roku.

– Służba w policji wymaga od nas nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także pasji. W policjantach naszego garnizonu jest potencjał, dzięki któremu wiem, że sprostamy wyzwaniom, jakie niesie ta służba – mówił podczas odbierania awansu.

Zanim insp. Żebrowski przeszedł do komendy stołecznej, pełnił obowiązki Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III, obejmującej rejon Ochoty, Ursusa i Włoch. Funkcję tą pełnił od stycznia 2015 roku. Wcześniej kierował komendą powiatową w Mińsku Mazowieckim (od 2013 do 2015) i komendą policji w Otwocku (od 2007 do 2013).

Trzy miesiące bez komendanta

Stołeczna komenda działa bez szefa przez ponad trzy miesiące. W tym czasie pełniącym obowiązki komendanta był inspektor Piotr Owsiewski.

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, decyzja o odwołaniu Michała Domaradzkiego była jedną z ostatnich, jakie podjął były już Komendant Główny Policji Zbigniew Maj. Odbiła się szerokim echem w stołecznej policji i prokuraturze.

– Moi poprzednicy wymieniali komendantów wojewódzkich i kadry w komendzie głównej policji w ciągu 2-3 lat. Ja dokonałem zmian w ciągu miesiąca korzystając ze swoich uprawnień – komentował swoją decyzję w rozmowie z dziennikarzem tvn24.pl Maj.

INSPEKTOR ŻEBROWSKI GRATULUJE POLICJANTOM NAGRÓD OD PREZYDENTA MIASTA

rz/kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • PAN WYBORCA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.06.2019 22:35 ~PAN WYBORCA

  PRZODOWNICY PRacy/precz z komuną.

 • obserwatorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 23:28 ~obserwatorka

  Gratulacje dla policjantów a potem eliminacja konkurencji brudnymi gierkami - jestem zawiedziona a liczyłam ze PIS zrobi porządek w policji. Niestety dobrego wrażenia nowy skład na mnie nie wywarł. Obserwuję od lat żałosny poziom naszego kierownictwa. Z kilkoma wyjątkami. Tych błyskotliwych z pomysłami wiedzą i inteligencją eliminuje się brudnymi intrygami. Czy któryś z Panów wie co to odwaga i honor? Nie znam tych Panów ale znam człowieka którego zniszczyli w paskudny niegodny policjanta sposób. Nie potrafili powiedzieć nie pasujesz nam bo jesteś konkurencją i nie dorastamy Ci do pięt.

 • obserwatorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 23:11 ~obserwatorka

  Tragedia przemówienie mniej niż przeciętne -- jestem zawiedziona

 • obserwatorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2016 22:59 ~obserwatorka

  Nadszedł czas małych ludzi , niekonwencjonalnych metod, intryg eliminowania konkurencji, Nie inteligencja nie zasługi lecz układy a miało być inaczej?? Takie było moje marzenie o zasłużonych godnych zaufania Szefach którzy wiedzą co to honor i nie plamią się brudnymi gierkami w rozgrywkach z konkurencją. Boże chroń policję:-))) Nie znam obecnego Szefostwa ale dobrze znam człowieka którego zniszczono w paskudny sposób. Brudnymi gierkami i kłamstwem.

 • gtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2016 16:03 ~gtr

  Zwróćcie uwagę, że policjanci podczas oficjalnych wystąpień rzadko kiedy się uśmiechają. Większość z nich ma ponure miny i nienawiść w oczach. Moim zdaniem na stanowiska kierownicze powinno dobierać się osoby bardziej reprezentatywne, uśmiechnięte, zdrowo wyglądające, a nie chłoporobotników bez poczucia humoru.

 • EMU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2016 13:54 ~EMU

  koli~koli

  Kandydat na komendanta ma mało amerykański wygląd. Bardziej pasuje na przodownika pracy. Panowie policjanci na drugim planie to chyba dawno hali sportowej nie widzieli. Młodzi ludzie, a takie kałduniska - wstyd.

  napisał flakowaty bezrobotny o wadze 120 kg...

 • Pies

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2016 10:55 ~Pies

  Ten "pękaty w tle" wciągnąłby cię nosem synku...

 • Zeno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2016 10:36 ~Zeno

  na pohybel~na pohybel

  Ten niski i pękaty (w tle na zdjęciu) odpowiadał za akcję "widelec" wymierzoną przeciwko kibicom Legii

  Widelcem w kibiców?

 • koli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2016 09:57 ~koli

  Kandydat na komendanta ma mało amerykański wygląd. Bardziej pasuje na przodownika pracy. Panowie policjanci na drugim planie to chyba dawno hali sportowej nie widzieli. Młodzi ludzie, a takie kałduniska - wstyd.

 • na pohybel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2016 09:12 ~na pohybel

  Ten niski i pękaty (w tle na zdjęciu) odpowiadał za akcję "widelec" wymierzoną przeciwko kibicom Legii

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »