Informacje

29.09.2015 11:45 sprawa nieruchomości przy al. solidarności

Konflikt wokół Teatru Kamienica. "Podejmiemy kroki prawne"

SERWISY:

"Wszystkie dotychczasowe działania dotyczące al. Solidarności 93 są zgodne z prawem" – napisał w oświadczeniu wysłanym do mediów prezes firmy, która przejęła część powierzchni wynajmowanych przez Teatr Kamienica. Przekonuje również, że dyrektor sceny Emilian Kamiński narusza jego dobra osobiste i zapowiada kroki prawne.

O sprawie pisaliśmy w poniedziałek: część powierzchni, którą wynajmuje teatr przejął w podejrzanych okolicznościach tajemniczy biznesmen. – Czuję się skrzywdzony. Ciężko pracowałem przez 14 lat, a teraz wchodzi jakiś cwaniak i chce mnie wyrzucić – żali się założyciel i dyrektor Kamienicy Emilian Kamiński. CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE.

Do sprawy odniósł się we wtorek Adrian Accordi Krawiec, prezes zarządu firmy GEO Capital.

"Zgodnie z prawem"

"Spółka uczestniczyła w konkursie na sprzedaż powierzchni strychowej i zaoferowała najlepszą ofertę, co potwierdziła komisja konkursowa, w której uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta. Uchwały Wspólnoty dotyczące sprzedaży strychu są prawomocne, co zostało potwierdzone wyrokiem Sądu Okręgowego, od którego żadna ze stron się nie odwołała. Akty kupna ośmiu lokali  na poddaszu kamienicy zostały podpisane zgodnie z prawem co potwierdził Sąd Wieczystoksięgowy w Warszawie, a Urząd Miasta również wydał decyzję o samodzielności lokali” – twierdzi w wysłanym do redakcji oświadczeniu.

I podkreśla, że jedynym sporem, w którym uczestniczy GEO Capital SA dotyczy nieruchomości przy al. Solidarności 93 - jest to sprawa wytoczona z powództwa urzędu miasta "o ustalenie praw nabytych". "GEO Capital SA ocenia tą sprawę jako bezprecedensową i bezzasadną" – zaznacza.

Odniósł się także do wypowiedzi Emiliana Kamińskiego. "Naruszają nasze dobra osobiste i majątkowe i zostaną przedsięwzięte w tym zakresie stosowne kroki prawne" – zapowiada Adrian Accordi Krawiec.

"Dzieło życia Kamińskiego"

Teatr Kamienica to dzieło życia Emiliana Kamińskiego. Aktor i reżyser poświęcił mu 14 lat. Zastał gołe i zagrzybione ściany. Dzięki oszczędnościom, a przede wszystkim środkom z Unii Europejskiej, miasta i ministerstwa kultury, siedem lat temu uruchomił prywatny teatr. Miesięcznie płaci miastu 40 tysięcy złotych za wynajem. Od początku angażuje się w sprawy społeczne. W Kamienicy swoją siedzibę ma m.in. pierwszy w Polsce teatr składający się z osób niepełnosprawnych intelektualnie. Działają trzy sceny. W jednym z pomieszczeń powstała ogromna makieta przedwojennej Warszawy.

Tak w 2009 otwierano scenę główną Teatru Kamienica:


ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jarosłaf Ka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 07:53 ~Jarosłaf Ka

  No i tak ma być, to właściciel decyduje a nie najemca.

 • molierek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 05:12 ~molierek

  A kto i za ile sprzedawał w tej kamienicy lokale użytkowe? To dopiero były kokosy dla miasta! Uznaniowe i korupcjogenne prawo miejscowe daje ogromne możliwości pozornie "dziwnych i nieracjonalnych" zachowań. Śmiech bierze, bo przecież aktor dobrze zna wierszyk "już był w ogródku, już witał się z gąską". A może to coś z innej beczki? Np. mistrz i Małgorzata? Strychy kupiono a nie podarowano. I to jest najlepsza wiadomość.

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 16:53 ~ola

  pewno Giertych bedzie prowadził sprawe i wszystko jasne kto za tym stoi i dlaczego ratusz milczy i pieerdzi w stołki z hgw za kase oczywiscie podatnika. Rączka rączke myje.

 • rmua

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 14:38 ~rmua

  Cos mi sie tu nie klei. P. Kamiński jest najemcą. Najmuje lokal od miasta. Wcześniej twierdzi, że był w radzie wspólnoty, co jest dość dziwne. U mnie najemców komunalnych na zebraniu reprezentuje urzędnik miasta. I nie rozumiem jak mozna nie zabezpieczyć swych interesów gdy sie płaci 40 tys miesiecznie?

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 14:37 SEBBAX

  moim zdaniem - jest to nie pierwszy i nie ostatni "przekręt" na którym ktoś robi duże pieniądze na majątku miasta....

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 13:36 ~gosc

  Ta historia, mówi mi tylko tyle: W Warszawie z takim "słabym" ZGN-em i Konserwatorem liczy się tylko spryt i zachłanność. Klęska miasta. Zwycięstwo chciwości. Przeciez ten proces nie zaczął się wczoraj. Która zabytkowa kamienica w śródmieściu będzie następna?

 • Kapitalista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 13:17 ~Kapitalista

  Dzięki oszczędnościom, a przede wszystkim środkom z Unii Europejskiej, miasta i ministerstwa kultury, siedem lat temu uruchomił prywatny teatr
  ========================

  Ciekawe.... Jak ja chciałem uruchomić prywatna firmę, to MUSIAŁY mi wystarczyć własne oszczędności ewentualnie komercyjne kredyty.
  O środki z UE mogłem się wprawdzie starać, ale o dotacje z ministerstw i kasy miasta już nie

 • krukpl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 12:08 ~krukpl

  widocznie tutaj przypadkiem odkryto mafię

 • megaloman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 12:02 ~megaloman

  kamiński chciał? DOSTAĆ za DARMO o d Miasta kamienicę??? No, lepszy cwaniak!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »