Informacje

17.12.2015 17:46 decyzje miasta po Nowym Roku

Konflikt w Teatrze Studio. Aktorzy murem za Glińską. Będzie kontrola

SERWISY:


Aktorzy Teatru Studio chcą przeprowadzenia kontroli w teatrze, odwołania dyrektora Romana Osadnika i przywrócenia dyrektor artystycznej Agnieszki Glińskiej. Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak zapowiada kontrolę po Nowym Roku.

W czwartek zespół aktorski teatru spotkał się z wiceprezydentem Warszawy Jarosławem Jóźwiakiem.

- Wysłuchaliśmy różnego rodzaju zastrzeżeń, które przedstawił nam zespół. Zarówno na prośbę dyrektora Osadnika, jak i z naszej inicjatywy w związku z sygnałami, które do nas docierają, w teatrze odbędzie się kontrola. Biuro kontroli Warszawy powinno wejść do teatru zaraz po Nowym Roku – powiedział PAP Jóźwiak.

Wśród postulatów, jakie wysuwają aktorzy, zorganizowani w Związku Zawodowym Aktorów Polskich, znajduje się wyjaśnienie wszelkich wątpliwości jakie narosły wokół działalności baruStudio, który mieści się w hallu teatru oraz letniej akcji "Plac Defilad"".

"Z informacji, docierających do aktorów Teatru Studio wynika, że działania Romana Osadnika prowadzą do konfliktu interesów, w wyniku którego to zewnętrzne podmioty czerpią korzyści baruStudio i "Placu Defilad", nie Teatru Studio"- napisali aktorzy w oświadczeniu przesłanym w czwartek PAP.

Decyzje dopiero po kontroli

Aktorzy złożyli wniosek o audyt zewnętrzny tych trzech projektów. Ponadto domagają się konsultacji z zespołem w sprawie regulacji kompetencji dyrektorów naczelnego i artystycznego, a także odwołania Osadnika i przywrócenia Glińskiej na stanowisko.

- Ustaliliśmy, że dla dobra teatru wszyscy powracają do swoich zadań, taka jest wola zarówno ze strony dyrektora Osadnika, jak i przedstawicieli związków zawodowych. Chcą realizować uzgodniony wcześniej harmonogram przedstawień. Do czasu zakończenia kontroli nie będziemy rozwijali innych wątków, jak zwolnienie dyrektora. Na razie kontrola ma wyjaśnić niejasności, po niej podejmiemy ostateczne decyzje – powiedział PAP Jóźwiak.

Aktorzy za Glińską, administracja za Osadnikiem

- Od dziś mówimy jednym głosem - przekonuje aktor Marcin Bosak, reprezentujący zespół artystyczny Teatru Studio. - Zmusza nas do tego rezygnacja Agnieszki Glińskiej, która otworzyła nad nami parasol ochronny, dbając o wysoką jakość produkcji teatralnych i nie angażowała nas emocjonalnie w spór kompetencyjny z Romanem Osadnikiem - zaznaczył.

- Straciliśmy opiekuna artystycznego i głównego reżysera. To Glińska zaprosiła nas do współpracy, wspólnie stworzyliśmy zespół, który zbudował na nowo pozycję Teatru Studio. Teraz, kiedy jej nie ma, sami musimy upomnieć się o nasze miejsce pracy – argumentuje Bosak.

Za reżyserką opowiedzieli się aktorzy, którzy utworzyli związki zawodowe. Po stronie dyrektora stanęli pracownicy techniczni i administracja teatru.

Fragment spektaklu "Księżna D’Amalfii" granego w 2010 roku w Teatrze Studio:


PAP/ło/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Aquator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2015 20:14 ~Aquator

  franciszek_piatekfranciszek_piatek

  Najwazniejsze,by przestac finansowania dewiantow i zboczencow,jak jest bw przypadku tego Mieszkowskiego z Wroclawia.Teart nie jest dla zboczencow.Nie moze tak byc,bsmy oplacali tych chorych na glowe ludzi.Niech sobie dzialaja za wlasne pieniadze i we wlasnych wynajetych pomieszczeniach....  Sam jesteś chory na głowę obłudny oszołomie. Idź wychwalać piersi które ssał twój prezydent...

 • Lubin333

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.12.2015 00:55 Lubin333

  Dodałem dawno ale nie widać.

 • franciszek_piatek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2015 19:02 franciszek_piatek

  Najwazniejsze,by przestac finansowania dewiantow i zboczencow,jak jest bw przypadku tego Mieszkowskiego z Wroclawia.Teart nie jest dla zboczencow.Nie moze tak byc,bsmy oplacali tych chorych na glowe ludzi.Niech sobie dzialaja za wlasne pieniadze i we wlasnych wynajetych pomieszczeniach....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »