Informacje

29.06.2018 06:16 trasy objazdowe

Koncert Beyonce, filmowcy na moście. Weekend z utrudnieniami

SERWISY:


Mieszkańcy Saskiej Kępy i Powiśla muszą przygotować się na weekendowe utrudnienia w ruchu. Powód? Na Stadionie Narodowym wystąpią Beyonce i Jay-Z, a na moście Poniatowskiego pojawią się filmowcy.

To ma być muzyczna gratka. W sobotę (30 czerwca) o godzinie 19 na Narodowym swój wspólny koncert rozpoczną Beyonce i Jay-Z.

To niesie ze sobą utrudnienia. Pomiędzy 16 a 19 wyłączony z ruchu, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów Zarządu Transportu Miejskiego, taksówek oraz jednośladów, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami:

aleją Józefa Poniatowskiego, Waszyngtona, Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wałem Miedzeszyńskim.

"Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu imprezy, w przypadku gdy duża grupa widzów będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona" - podaje ratusz.

Przed i po koncercie pociągi II linii metra będą kursowały z częstotliwością co 3 minuty. Pojawią się także dodatkowe tramwaje linii 9. Jeżeli most zostanie zamknięty na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

W tym czasie uruchomiona zostanie linia zastępcza Z kursująca na trasie: plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Aleje Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - aleja Waszyngtona - rondo Wiatraczna.

Po koncercie uruchomione zostaną także dodatkowe kursy autobusów linii 509 (rondo Waszyngtona - aleja Zieleniecka - Nowodwory i rondo Waszyngtona - aleja Waszyngtona - Gocław oraz tramwajów linii 3 (Zieleniecka - Gocławek i Zieleniecka - Annopol) oraz 26 (Zieleniecka - osiedle Górczewska).

Filmowcy na moście

W niedzielę 1 lipca na moście Poniatowskiego będą pracowali filmowcy. Od północy do 18 przeprawa będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Zamknięte dla ruchu będą obydwie jezdnie Jerozolimskich od ronda de Gaulle’a.

"Oznacza to, że nie będzie można pojechać do Wisłostrady ani wjechać z Wisłostrady na most lub w kierunku centrum. Utrzymana będzie natomiast możliwość wjechania z ul. Wał Miedzeszyński na al. J. Poniatowskiego w kierunku ronda J. Waszyngtona lub zjechania z al. J. Poniatowskiego na Wał Miedzeszyński lub Wybrzeże Szczecińskie. Kierowcy powinni korzystać z mostów Łazienkowskiego lub Świętokrzyskiego" - informuje urząd miasta.

Komunikacja pojedzie objazdami. Tramwaje linii 7 i 25 skręcą na rondzie z al. Zielenieckiej w al. J. Waszyngtona i dalej pojadą ul. Grochowską do pętli Gocławek. Linie 9 i 22 będą kończyły kursowanie na placu Starynkiewicza. Tramwaje linii 24 z Towarowej pojadą w ul. Grójecką i dalej do pętli Banacha. Linia turystyczna T będzie kursowała na zmienionej trasie ulicami: Towarową - Okopową - Słomińskiego - mostem Gdańskim - Starzyńskiego - Jagiellońską - Ratuszową - Targową - 11 Listopada - Stalową - Czynszową. Autobusy linii 111 i 166 pojadą objazdem przez most Świętokrzyski.

Linie: 158, 507, 517 i nocne N22, N72 i N24 będą kursowały mostem i Trasą Łazienkowską. Autobusy linii 117 pojadą do przystanku Metro Stadion Narodowy, a 521 zakończą kursowanie na rondzie Wiatraczna.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia Z-9 kursująca na trasie: pl. Narutowicza - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - plac Trzech Krzyży - Aleje Ujazdowskie - plac Na Rozdrożu - Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - al Poniatowskiego - al. Waszyngtona - Grenadierów - Grochowska - rondo Wiatraczna.

Wtorkowy bieg

Z kolei we wtorek (3 lipca) wieczorem odbędzie się bieg B2Run. Start przy Kanale Piaseczyńskim na terenie pomiędzy Czerniakowską a stadionem Legii.

Jak informuje urząd miasta, w godzinach 19.00- 20.30 zamknięte dla samochodów będą ulice na trasie biegu: Myśliwiecka od wysokości Polskiego Radia do Szwoleżerów, Szwoleżerów od ul. Kawalerii do ul. Myśliwieckiej, Agrykola i al. Hopfera.

W tym czasie autobusy linii 108 i 162 pojadą objazdem ulicami Czerniakowską i Łazienkowską.


Główne zdjęcie: James Watkins / BACKGRID UK

ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 18:01 ~wkurzony

  Remont torów na Puławskiej...
  Miejscami zwężono o jeden pas ruchu ulice...
  Rozkopana Marynarska już dwa lata...
  Budowa Metra...
  Budowa tunelu obwodnicy na Ursynowie...
  To tylko połowa robót ...
  A pani HGW zamyka most bo ktoś zapłacił i chce nakręcić tam film...
  to ja się pytam - Czy to jest dbanie o Warszawiaków ???
  Na co zostaną przeznaczone te pieniądze ???
  Na odszkodowania dla wywalonych mieszkańców reprywatyzowanych domów ???
  Tak wygląda stolica pod rządami PO !
  Korki brud i smog to norma !
  Warszawiacy powiedzą dość tej miernocie.
  Warszawa od kilkunastu lat stoi i się nie rozwija. totalny marazm !

 • AdiWawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 17:34 ~AdiWawa

  kierowca~kierowca

  Zdecydowana większość kierowców zagłosuje na Jakiego który wreszcie zacznie o nas dbać. Ze strony PO HGW tylko szykany utrudnienia i rozdawanie kasy innym


  Serio, ma być darmowe parkowanie ?
  Wjazd do centrum bez opłat ?
  Parkingi wielopoziomowe albo ten pod pl. Powstańców ?
  Brak rozróżnienia na pojazdy "stare" i nowe.
  Bajki zdaje się

 • jaceq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 14:36 ~jaceq

  kierowca~kierowca

  Zdecydowana większość kierowców zagłosuje na Jakiego który wreszcie zacznie o nas dbać. Ze strony PO HGW tylko szykany utrudnienia i rozdawanie kasy innym

  Ja też!

 • darek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 14:35 ~darek

  jeszcze koncert tej pokraki tu jest potrzebny..
  kto jej słucha??

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 12:01 ~ola

  kierowca~kierowca

  Zdecydowana większość kierowców zagłosuje na Jakiego który wreszcie zacznie o nas dbać. Ze strony PO HGW tylko szykany utrudnienia i rozdawanie kasy innym


  A kto w tym czasie zbudował metro, mosty, rozbudował ulice itp. Pan Jaki, który mówi co mu ślina na język przyniesie żeby tylko wygrać, a potem postąpi tak jak ze swoimi ziomkami - zapytajcie jak ich pięknie załatwił, który mówi, że coś zrobi co i tak jest już w planach inwestycyjnych na kolejne lata, który obwodnicę chce przeprowadzić przez centrum miasta, psioczy na rujnację stadionu, a sam głosował przeciw inwestycji w tej sprawie. To człowiek o dwóch twarzach.

 • Make my day

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 11:36 ~Make my day

  W poniedziałek będzie news: "kilkadziesiąt dronów nad mostem nękało filmowców"

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 10:12 ~waws

  [cytat_2861247]
  [cytat_2861134]

  Widać aktywacje pro PiSowców. W wielu miastach europejskich i nie tylko kręcone są filmy i wyłączane całe fragmenty miasta, ulice i nikt tego nie robi za darmo - to kasa dla miasta tj. mieszkańców. Pojedzcie do NY tam co i rusz coś jest zamknięte na potrzeby filmu, reklamy itp. Mamy iść do przodu, a nie się cofać. Jak Wam się nie podoba do jedzcie na ten czas do domu to nie będziecie mieli problemu.

  [/cytat_2861239]
  czyli ci co nie są zadowoleni z rządów HGW to PISowcy?
  [/cytat_2861247]
  co będziesz tłumaczył - nie zrozumieją tego że na tym polega właśnie czy miasto żyje czy nie. Tragedia bo most zamkną jak ja sobie poradzę, zaraz usłyszysz że chore dziecko musi zawieść itd.

 • siara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 10:03 ~siara

  jak czytam ze znowu utrudnienie to mi sie zygac chce ludzie wyprowadzciie sie z tamtad
  65 lat to samo

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 09:46 ~iza

  [cytat_2861134]

  Widać aktywacje pro PiSowców. W wielu miastach europejskich i nie tylko kręcone są filmy i wyłączane całe fragmenty miasta, ulice i nikt tego nie robi za darmo - to kasa dla miasta tj. mieszkańców. Pojedzcie do NY tam co i rusz coś jest zamknięte na potrzeby filmu, reklamy itp. Mamy iść do przodu, a nie się cofać. Jak Wam się nie podoba do jedzcie na ten czas do domu to nie będziecie mieli problemu.

  [/cytat_2861239]
  czyli ci co nie są zadowoleni z rządów HGW to PISowcy?

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2018 09:24 ~ola
  warszawiak~warszawiak

  Pani HGW - Natychmiastowa dymisja !
  Jak można zamknąć most dla warszawiaków dla byle kręcenia tandetnego filmu ???
  I to w okresie gdzie pół Warszawy jest rozkopana poprzez różne budowy przebudowy ...???
  Tak wygląda stolica pod rządami PO...
  A tvn twierdzi że sondażu prowadzi kandydat PO...KABARET !!!
  Vector~Vector


  Mało kto wie,ale pod rządami HGW w ZDM jest możliwość...wykupienia sobie ulicy na wyłączność! Jeśli ma się odpowiednio dużo kasy, do tego budżet wystarczająco elastyczny by dać w łapię politrukom w Biurze Polityki Mobilności i Transportu (osobisty wymysł HGW) to można zająć każdą ulicę. Tak właśnie wyglądają chore rządy PO w Warszawie i oby jak najszybciej dobiegły końca.
  Z_E_D~Z_E_D

  Mało kto wie, ale Ty też możesz. Zawsze mogłeś.

  Dosia125~Dosia125

  gońcie się słoiki na swoją wieś a od HGW to wam wara To dzięki niej tyle inwestycji w Warszawie, łącznie z remontem stadionu Legii, budową Narodowego, metrem, liniami tramwajowymi, kartą Warszawiaka, bezpłatnymi przejazdami dla dzieci, itp.  Widać aktywacje pro PiSowców. W wielu miastach europejskich i nie tylko kręcone są filmy i wyłączane całe fragmenty miasta, ulice i nikt tego nie robi za darmo - to kasa dla miasta tj. mieszkańców. Pojedzcie do NY tam co i rusz coś jest zamknięte na potrzeby filmu, reklamy itp. Mamy iść do przodu, a nie się cofać. Jak Wam się nie podoba do jedzcie na ten czas do domu to nie będziecie mieli problemu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »