Informacje

30.07.2011 13:13 sprawdź rozkłady

Komunikacyjne zmiany
w rocznicę Powstania

SERWISY:

Pasażerów czeka sporo zmian związanych z uroczystościami powstańczymi.


1 sierpnia (poniedziałek)

Tego dnia zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe 912, 922, 944, 970 i 980, kursujące na trasach:

912: POWĄZKI-CM. WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – Towarowa – Grzybowska – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Fort Wola – CM. WOLSKI (powrót trasą: CM. WOLSKI – Fort Wola - Wolska – al. Prymasa Tysiąclecia – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY).

922: POWĄZKI-CM. WOJSKOWY – Powązkowska – Krasińskiego – pl. Wilsona – Słowackiego – METRO MARYMONT.

944: DW. CENTRALNY – Emilii Plater (powrót: al. Jana Pawła II) – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – al. Solidarności – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY.

970: DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY.

980: CHEŁMSKA – Czerniakowska – Gagarina – Belwederska – Al. Ujazdowskie – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Świętojerska – Anielewicza – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY.

Linie te kursować będą w godzinach:

- linia 912 od 17.30 do 20.00;

- linia 922 od 14.00 do 21.00;

- linia 944 od 14.00 do 21.00;

- linia 970 od 14.00 do 21.00;

- linia 980 od 14.00 do 21.00.

Retrolinia tramwajowa

1 sierpnia uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa W, obsługiwana starym taborem, kursująca w godz. 12.00 – 19.00, na trasie: PL.STARYNKIEWICZA – Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Towarowa – MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – Towarowa – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – CM.WOLSKI.

Bilety jednorazowe będą kasowane w kasownikach tradycyjnych (tzw. dziurkaczach), obsługiwanych przez konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach czasowych konduktorzy będą umieszczać pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (krótko- lub długookresowego) będzie możliwy po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

GODZINA "W"

O godz. 17:00 tramwaje i autobusy zatrzymają się na minutę. Zostaną włączone również sygnały dźwiękowe.

5 sierpnia (piątek)

W związku z zamknięciem ul. Leszno w godzinach 16.30 – 19.30 zostanie zamknięta dla ruchu ul. Leszno (odcinek od al. Solidarności do ul. Okopowej). Autobusy linii 171, 190, 410 oraz 520 zostaną skierowane na trasę objazdową: w kierunku pętli NOWE BEMOWO, OS.GÓRCZEWSKA, GROTY i ZNANA , od skrzyżowania al. Solidarności/Leszno: al. „Solidarności" – Okopowa – Leszno i dalej trasami podstawowymi.

Na ich trasie objazdowej nie obowiązują żadne dodatkowe przystanki.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Agata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 17:40 ~Agata

  Najgorsze jest to, że ludzie nie znają historii. Obrażają bohaterów i obrażają tym samym mnie, warszawiankę. Rzeczywiście trzeba było robić tak jak Kraków-podporządkować się Stalinowi! Warszawa nie splamiła swojego honoru. Przyjezdni śmią się tak lekceważąco odzywać i psuć wizerunek mojego kochanego miasta. Jestem dumna skąd pochodzę!

 • zbych mocno rozgoryczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 17:37 ~zbych…

  komunikacja stanęła... chyba na przystankach. kpina jakiaś.
  mnie, jak o 17stej zatrzymałem samochód i wyszedłem mało nie stratował jakiś ćwok z rejestracją RT, a bydlak z LBL poprostu mnie obtrąbił... tak właśnie dziś w warszawie wygląda pamięć o 200 tysiącach ludzi, którzy oddali życie za Polskę w 44-tym.
  trzeba raz na zawsze przegnać z warszawy ten wsiowy element, ćwoków nie widzących nic poza własną d..pą.

 • Kriss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 14:21 ~Kriss

  Dokładnie. Zginęło bardzo dużo także i młodych ludzi i powinniśmy o tym pamiętać. Dlatego chociaż na chwilę czy jadąc samochodem czy idąc ulicą powinniśmy zatrzymać się, tym ludziom którzy walczyli o stolicę należy się to.

 • Mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 13:34 ~Mieszkaniec

  do figiel: Nie musisz obchodzic tej rocznicy - ale nie zmienia to faktu, ze w trakcie powstania zgninelo wielu ludzi i nalezy im sie chociaz taki maly przejaw szacunku i podziekowania. Nie chodzi o to, zeby oceniac czy powstanie bylo sluszne czy nie - osobiste przekonania nie maja nic wspolnego z tym, zeby przez te kilka sekund zatrzymac sie i w ciszy upamietnic wydarzenia tamtego roku... dnia.

 • Warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 13:32 ~Warszawianka

  Nie piszcie takich bzdur i nie porównujcie do smoleńska bo to nie ma zadnego związku Smoleńsk to po prostu katastrofa lotnicza jakich wiele już było los chciał że zginoł prezydent Polski i tyle. A Powstanie Warszawskie to akt bohaterstwa i poświęcenia za Ojczyznę żebyśmy dziś mogli godnie żyć i trzeba o tym Pamiętać.

 • smutny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 13:28 ~smutny

  mdli mnie jak czytam takie komentarze bando tępych, półmózgich troli...

 • figiel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 11:24 ~figiel

  W dzień rocznicy smoleńskiej niech się zatrzymają samoloty, w powietrzu.
  BUAHAHA

  A po co komunikacja ma się zatrzymywać dziś? Ja nie chcę obchodzić tej rocznicy.

 • mszm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 09:17 ~mszm

  "do szukający prawdy" Najwybitniejszy Prezydent Polski tylko dlatego, że zginął w katastrofie lotniczej.... bo napewno nie poległ za ojczyznę. W ub tygodniu w Afganistanie zginął polski żołnież. On i jego koledzy zginęli na służbie wykonując misję pokojową. Im nie należy się cześć????

 • Adam Leszczyński

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.08.2011 08:35 ~Adam Leszczyński

  Do oburzonego, najpierw zalecam zapoznanie się z historią Hitlerjugend, jakiego typu to było organizacja, po co powstała, jakiego rodzaju prowadzono szkolenie wśród dzieci i młodzieży należących do HJ. Następnie polecam zapoznanie się z historią Powstania Warszawskiego a w szczególności udziału w tymże Powstaniu dzieci, ich roli oraz tego co nimi powodowało że brały udział w tym zrywie. Po zapoznaniu się z tymi faktami będziesz miał w 1 procencie prawo do wypisywania takich osądów a i tak na Twoim miejscu pomyślałbym (czego chyba nie zrobiłeś) czy nie obrażam pamięci poległych tysięcy młodych ludzi. No i kwestia ostatnia, trzeba mieć trochę odwagi jeśli już się głosi takie odważne tezy i nie ukrywać się za pseudonimem....

 • szmul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 22:26 ~szmul

  Przedziwne jest dla mnie potępianie ludzi, którzy walczyli o własną godność, przez ludzi, którzy siedzą sobie w wygodnych fotelach, przed komputerem i praktycznie nic im nie brakuje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »