Informacje

09.01.2017 09:06 posiadacze biletów długoterminowych zawiedzeni

Komunikacja za darmo.
"Czuję się zrobiona w bambuko"

SERWISY:


Darmowa komunikacja z powodu smogu zapewne cieszy wielu warszawiaków. Mimo to są tacy, którzy uważają się za pokrzywdzonych. To posiadacze biletów kwartalnych, którzy domagają się przedłużenia karty.

Ratusz postanowił walczyć ze złym stanem powietrza dając mieszkańcom darmowy dostęp do komunikacji miejskiej. Na forum tvnwarszawa.pl zaczęły pojawiać się głosy pochwalające inicjatywę władz miasta. Nie brakuje jednak "ale".

Głos zabierają ci, którzy mają bilet długookresowy. Dla przykładu normalny 90-dniowy dla płacących podatki w stolicy kosztuje 250 zł dla pierwszej strefy, a są też wersja droższe.

"Nie zgadzam się na to"

"Fajna inicjatywa Ratusza. Ale jako posiadaczka biletu 90-dniowego czuję się "zrobiona w bambuko". Chyba że termin ważności mojego biletu zostanie z automatu przedłużony" – pisze Mitella.

"Nie zgadzam się na to. Co 3 miesiące wykładam 280 zł na ZTM. Jak komunikacja jest darmowa to ja chcę mieć ważność karty przedłużaną o tą ilość dni" – domaga się ~eugienio.

"To nie fair wobec posiadaczy biletów długookresowych. PR pani prezydent nie wystarczy, Ona do pracy nie jeździ komunikacją, jest zbyt ważna" – sugeruje ~Urna.

"A może by oddawać pieniądze za takie dni tym co maja bilety okresowe? Czemu ci, co solidnie od lat płacą, mają być na straconej pozycji? Bo i tak płacimy za ten dzień za bilet, a w dodatku jest dużo większy ścisk (bo niema dodatkowych kursów mimo tej akcji...)" – argumentuje ~jol.

Zachęcają kierowców

Zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, czy dzień darmowy spowoduje zmiany w zakontraktowanych już biletach na miejskich kartach.

- Nie. Dzień bezpłatnej komunikacji ma zachęcić przede wszystkim kierowców, którzy tych biletów nie mają, do przesiadania się do autobusów czy tramwajów. Poza tym nie mamy technicznej możliwości przedłużenia biletów długookresowych zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej dla wszystkich pasażerów – wyjaśnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM. - Bilety długookresowe i tak są w cenach mocno promocyjnych, więc ich posiadacze mają więcej niż jeden dzień darmowego podróżowania – dodaje.

Zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie:

ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • namit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2017 12:06 ~namit

  Ja też płacę za bilet 30 dniowy.. takim osobom należy się doliczenie dni do biletu. Proste w wykonaniu bo przy przedłużaniu kontraktu można uwzględnić ile trwał poprzedni (od któego do którego dnia) i określić ile w tym przedziale dni było bezpłatnych. następnie dodać tą ilość do przyszłego kontraktu. Proste rozwiązanie.

 • Skąddokąd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2017 09:02 ~Skąddokąd

  Cebulandia

 • Krzychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 19:56 ~Krzychu

  ...i to dosłownie - chyba wybiorę się w tej sprawie do ZTM-u bo warto... to już drugi taki dzień "niby darmowy" - poprzedni był w grudniu...

 • Lukassuss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 07:41 ~Lukassuss

  Maria~Maria

  To ja sobie dzisiaj wsiądę do autka, skoro bilet nie będzie przedłużony i dołożę się do smogu,Zapraszam innych oszukanych na biletach.


  Tak jest - zrób nam na złość i złam sobie rękę ! Bo przecież Ty oddychasz z butli tlenowej z obiegiem zamkniętym a nie tym powietrzem co wszyscy.

  Bogowie, że takie cebulaki nosi ta ziemia...

 • Lukassuss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 07:38 ~Lukassuss

  [cytat_2574186]

  Jano~Jano

  Córce co miesiąc kupuje bilet autobusowy. Dojazd do szkoły to jedyny autobus 199 notorycznie rano jest opóźniony lub nie dojeżdża wcale. Muszę więc sam autem zawozić córkę do szkoły kosztem mojego czasu i paliwa. Co na to ZTM?


  Kolego 199 to tak jeździ przez brak tunelu pod torami w Rembertowie od początku jego istnienia. Podziękuj kolejnym "włodarzom" Rembertowa i wydawaniem kasy na socjale dla patologii i ulice z kostki na ulicach wielmożnego państwa radnych zamiast na najważniejszą inwestycję czyli ten tunel. Kto mieszka w Rembertowie to wie co tam się dzieje.

 • Lukassuss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2017 07:32 ~Lukassuss


  Lukassuss~Lukassuss

  (...)
  Pewnie lepiej nic nie robić, olać smog i wszystko z nim związane bo przecież Sebkowa z Sebkiem straci AŻ kasę za CAŁY JEDEN dzień ! Tragedia narodowa nr 2, zaraz po Smoleńsku. (...)
  Azerate~Azerate

  Problem w tym, że taka akcja nie przyniosła żadnych efektów: ani korki się nie zmniejszyły, ani smogu nie ma mniej, a przesiadających się z samochodów do komunikacji miejskiej jakoś nie widać. Widać warszawska komunikacja miejska to taki cymes, że nawet za darmo nikt nie chce nią jeździć, a właściciele szrotolotów choćby mieli się udusić i tak za nic w świecie ze swojej bryki nie zrezygnują.


  No to akurat prawda, że "warszawska komunikacja miejska to taki cymes'. ja np. nie przesiądę się w zbiorkom bo musiałbym jechać do pracy 4 różnymi autobusami i zajęło by mi to ok. 2 h. Kiedyś były to 2 autobusy i ok. 1 h. Ale nasze kochane władze miasta i ZTM tak "zreformowały" połączenia że mam j/w. Samochodem jadę 45 min. Co prawda z domu do pracy jade z dwóch przeciwległych dzielnic warszawy - ale nadal sieć połączeń to paranoja. Może gdyby było ciepło bym się skusił ale tak to sorry.

 • równość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 22:46 ~równość

  Czyli nie będzie problemem, jeśli będę jeden dzień jeździł, bez przedłużenia biletu miesięcznego? Przecież to jedynie 3 zł, nie warto się pienić o taki drobiazg :)
  A tym bardziej wypisywać mandatu :)

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 22:21 ~Kasia

  MIasto doplaca za komunikacje dla osob ktore maja na co dzien znizki albo prawo do darmowego przejazdu. Ja tam jezdze bez znizki i place cale 250 zl

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 20:07 ~lol


  Maniek~Maniek

  Posiadacze biletów miesięcznych czy kwartalnych niech się przejadą komunikacją dwa razy w dniu kiedy jest płatna i wszystko im się wyrówna.
  Olek~Olek

  Albo w dniu, kiedy jest bezpłatna komunikacja, zostawić bilet miesięczny w domu.

  Miasto popełniło fatalny błąd. Skoro robią promocję za darmo dla kierowców, to powinni zrobić promocję za darmo na piechotę dla posiadaczy biletów okresowych Każdy miałby swoją promocję i problem z głowy.

 • jezuilemożna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2017 19:19 ~jezuilemożna

  Ides~Ides

  Nie ma znaczenia, że chodzi o ZTM. To równie dobrze może chodzić o matki kupujące abonamentem mleko dla dzieci. I któregoś dnia wszyscy - tylko nie matki - dostają to mleko za darmo. Takie analogie można mnożyć. Chodzi o zasady, elementarne zasady uczciwości i równego traktowania wszystkich, bez wyjątku. To zbyt ciężkie do zrozumienia bez rzucania "słoikami" albo "złotówami"?

  Nie ma żadnych równych zasad. Kupiłeś abonament, zapłaciłeś i koniec. A kolejny może go dostać za darmo, bo szef miał dzień dobroci dla zwierząt. Tobie z tego powodu na pewno nie ubyło.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »