Informacje

28.05.2016 08:52 "działał na duża skalę"

Komu sprzedawał "diler elit"? "Lekarze, adwokaci, politycy..."

SERWISY:


Klientami Cezarego P. byli ludzie z różnych, wpływowych środowisk, biznesmeni i celebryci, znani i anonimowi, łączyło ich jedno. Byli zamożni i wymagający, bo Cezary P. sprzedawał drogą kokainę najwyższej jakości i obracał milionami. Kluczowe dziś pytanie to: kto za nim stał i skąd miał narkotyki? Materiał programu "Czarno na białym".

Cezary P., zatrzymany kilka tygodni temu przy ulicy Hożej diler narkotyków, sprzedawał kokainę gwiazdom, ale również prawnikom, czy lekarzom.

Najczystsza kokaina

Sprzedawał prawdopodobnie najczystszą kokainę w kraju od 2009 roku. Cena działki u Cezarego P. wynosiła 500 zł. Tyle kosztował biały proszek o 40 proc. zawartości czystej kokainy. Jeśli chodzi o towar "z ulicy", taka czystość właściwie się nie zdarza. - Zazwyczaj jest to przedział od 12-18 do 32 proc. - wyjaśniła podinsp. Alicja Olek, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Diler miał obracać dużymi ilościami narkotyków. - Rzeczywiście było tak, że osoby, która zdecydowały się na przekazanie informacji dotyczących działalności Cezarego P., wskazywały na to, że nie jest to diler handlujący na niewielką skalę - powiedział Michał Dziekański, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie

- Czy częstym? Byli częstsi - opowiedział jeden z jego klientów, który twierdzi, że Cezary P. miał częstszych klientów niż on. - Jeden klient wziął 70 działek kokainy w ciągu jednej nocy. To, co nas zdziwiło, że w ogóle taką ilość kokainy można pochłonąć - wspominał Marek, były członek gangu pruszkowskiego, który również sprzedawał narkotyki celebrytom.

- Byli klienci, którzy zamawiali kokainę każdego dnia. Każdego dnia, bez dłuższej przerwy - stwierdziła osoba z policji pracująca przy sprawie Cezarego P.

Przyjaciele celebryci i adwokaci

Na liście klientów dilera elit było wielu celebrytów. - Klienci zażywali w piątek narkotyki, a w tygodniu ich widzieliśmy w telewizji. Były śmieszne sytuacje. Tak samo reklamy niektóre - mówił Marek, który miał podobny portfel klientów jak Cezary P. - W naszym środowisku śmieli się niektórzy, o ten był wczoraj, a tu w reklamie gra - dodał.

- Taki gruby celebryta zadzwoni w piątek wieczorem to wiadomo, że mamy z niego klienta np. do soboty w południe i już możemy w tym momencie liczyć na kilkadziesiąt gram na jedną imprezę w ciągu doby - dodał Krzysztof, były członek gangu pruszkowskiego.

Na liście byli też prawnicy, lekarze. - Oni sami wiedzą, że my wiemy, i idą bardziej na współpracę, bardziej są przychylni i przy różnego rodzaju sytuacjach itd. można powiedzieć, że wszystko można wtedy załatwić z tymi ludźmi. Jak mamy takiego człowieka, który ma wysokie stanowisko czy w sądzie, czy w prokuraturze, czy w policji, czy gdziekolwiek, to mamy już kontakt. Jeżeli on kupuje ode mnie narkotyki, to zrobi co ja będę chciał - wyjaśnił Marek.

Klienci Cezarego P. składali mu świąteczne życzenia, z niektórymi się zaprzyjaźnił. Był zawsze, kiedy go potrzebowano. Policja twierdzi, że nie było przerwy dłuższej, żeby Cezary nie wyjeżdżał na miasto. Równie dobrze funkcjonował w święta - miał wtedy najwięcej klientów.

Kim jest mocodawca?

Od lipca prowadzona była tajna operacja CBŚ. Kilka tygodni temu zakończyła się zatrzymaniem. Policjanci cały czas słuchali rozmów między Cezarym P. a jego klientami. Często posługiwali się naiwnym kodem, np. mówiąc o kokainie "whisky" bądź "taniec". Policjanci działali też pod przykryciem i dokonywali zakupów kontrolowanych.

Wielomiesięczna policyjna operacja nie odpowiedziała jednak na najważniejsze pytanie - kto stał za znanym warszawskim dilerem elit. - Musiał być pod kogoś podczepiony. Na pewno współpracował z jakąś grupą przestępczą. Skądś musieli sprowadzać tę kokainę - stwierdził Marek, były członek gangu pruszkowskiego. Zdaniem innego członka gangu, Piotra,

Cezary P. musiał pracować dla kogoś poważnego. - Zagrożenie może być dla niego duże - dodał. - On się będzie bał ujawnić swoich mocodawców, bo tam wchodzą naprawdę potworne pieniądze w grę - ocenił inny były członek gangu pruszkowskiego, Piotr. Cezary P. w przeciągu kilku miesięcy miał zarobić blisko miliona złotych.

Na razie diler nie przyznał się do handlu narkotykami. Nie chce też wskazać skąd pochodziły. - Jeżeli ujawni, a są to ludzie wysoko postawieni w hierarchii przestępczej, to wiadomo, że może zaginąć on, może zaginąć jego rodzina, ktokolwiek - stwierdził Piotr. Żona Cezarego P. prowadzi restaurację. Zarówno ona, jak i córka, przyznały że pomagały w handlu kokainą. Mocodawcy Cezarego P. nie udało się policji ustalić.

- Nie chce mi się wierzyć w to, żeby policja nie wiedziała kto. Może być taka sytuacja, że policja doskonale w tej chwili wie kto, nie udzieli takiej informacji, bo te osoby są powiązane z jakimiś innymi przestępstwami, są podejrzewane o coś innego i toczą się jakieś obserwacje tych osób do innych spraw - powiedział Piotr.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

mart/mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 11:23 ~Czytacz postów

  Mocarne to CSI Warszawa. A trotylu w rządowej tutce nie potrafili znaleźć.

 • Babcia Gienia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 08:42 ~Babcia Gienia

  Ciekawe kiedy powiesi się w celi.

 • menema

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2016 11:38 ~menema

  Helliv~Helliv

  Nie chodzi o aktorów, czy o lekarzy, ale ten sam człowiek który puszcza przez swojego dilera taki towar, puszcza również towar gówniany, który mogą kupić twoje dzieci. Stąd takie parcie na ten temat.


  Kapitalizm w czystej postaci
  Masz kasę, jesteś kimś i z polecenia to dostaniesz towar prima sort.
  Tak samo jak z samochodami - byle komu się unikalnych modeli Porsche czy Ferrari nie sprzedaje.
  Dla bydła z ulicy a tak postrzega ten segment klientów sprzedawca tego towaru są popłuczyny.

  Pani z laboratorium mówiła coś o 40 procentowej czystości towaru dla celebrytów i max 18 procentowej czystości towaru z ulicy.

 • Kania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 20:29 ~Kania

  CR7~CR7

  Nigdy nie zrozumiem po co ludziom takie świństwo...

  Już tłumaczę! Po użyciu kokainy pojawia się bardzo ale to bardzo silne podniecenie seksualne, czujesz się jakbyś wygrał w totolotka, a seks na koksie jest 100 razy nadziej intensywny. Niektórzy eksperymentują z osobami tej samej płci. Wśród większości gejów kokaina jest obowiązkową pozycją menu na imprezie.

 • kkkkkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 19:31 ~kkkkkk  jurek killer~jurek killer

  Ale odkrycie. Normalnie na miarę afery "Watergate".
  stonka~stonka

  Jeżeli masz jakieś informacje na temat przestępstwa to udaj się do prokuratury.
  jurek killer~jurek killer

  Znaczy kiedy Dariusz K. wciągał nosem??? To w gazetach pisali. To tak jak z pedofilami wśród księży - wszyscy wiedzą, ale wszyscy udają, że tematu nie ma.

  A jeszcze bardziej udaja ze nie pedofili wśród funkcjonariuszy "starszych braci".

 • CR7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 15:21 ~CR7

  Nigdy nie zrozumiem po co ludziom takie świństwo...

 • jurek killer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 12:03 ~jurek killer


  jurek killer~jurek killer

  Ale odkrycie. Normalnie na miarę afery "Watergate".
  stonka~stonka

  Jeżeli masz jakieś informacje na temat przestępstwa to udaj się do prokuratury.

  Znaczy kiedy Dariusz K. wciągał nosem??? To w gazetach pisali. To tak jak z pedofilami wśród księży - wszyscy wiedzą, ale wszyscy udają, że tematu nie ma.

 • Helliv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 11:57 ~Helliv

  Nie chodzi o aktorów, czy o lekarzy, ale ten sam człowiek który puszcza przez swojego dilera taki towar, puszcza również towar gówniany, który mogą kupić twoje dzieci. Stąd takie parcie na ten temat.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 11:17 ~stonka

  jurek killer~jurek killer

  Ale odkrycie. Normalnie na miarę afery "Watergate".

  Jeżeli masz jakieś informacje na temat przestępstwa to udaj się do prokuratury.

 • zde

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2016 10:44 ~zde

  "Seryjny samobójca" pewnie zaraz wkroczy do gry ....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »