Informacje

27.03.2019 18:14 PRZY MYŚLIWIECKIEJ 4A

Komornik na kortach Legii. Koniec umowy i 110 tysięcy złotych długu

SERWISY:


Ratusz wszczął postępowanie komornicze w celu odzyskania kortów tenisowych przy Myśliwieckiej. Obecnemu najemcy, Stowarzyszeniu Klubu Tenisowego "Legia", umowa wygasła wraz z końcem listopada. Jak podaje miasto, o
d tego czasu nie płaciło za wynajem.

Jak podaje ratusz, Stowarzyszenie Klub Tenisowy "Legia" (bez związku z klubem Legia Warszawa i jego sekcją tenisową), mimo zakończenia umowy dzierżawy i wezwań do wydania nieruchomości, od grudnia 2018 roku bezumownie i bezprawnie zajmuje korty tenisowe, nie ponosząc przy tym opłat za użytkowany teren.

- Łączne należności za bezumowne korzystanie z terenu ze strony SKT "Legia" opiewają na ponad 110 tysięcy złotych. Nie zgodziliśmy się na przedłużenie umowy dzierżawy, bo nie jest to w interesie środowiska tenisowego – mówi cytowana w komunikacie prasowym Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy odpowiedzialna m.in. za sport.

Koniec umowy

Kaznowska podkreśla, że celem ratusza jest rozwój warszawskiego tenisa poprzez wspieranie młodych talentów i przywrócenie kortów środowisku tenisowemu.

- W szczególności Legii Warszawa, której zawodnicy, w tym Iga Świątek, byli pozbawieni możliwości trenowania na terenie tego obiektu. Możemy to zrobić dopiero teraz, ponieważ z końcem listopada 2018 roku wygasła 12-letnia umowa dzierżawy ze Stowarzyszeniem Klub Tenisowy "Legia" - tłumaczy zdecydowane kroki Kaznowska.

Ratusz przypomina, że jest prawowitym właścicielem kortów i "w wyniku rozstrzygnięcia sprawy przez sąd i uzyskania tak zwanej klauzuli wykonalności, podejmuje działania zgodne z prawem mające na celu odzyskanie nieruchomości przy Myśliwieckiej 4a". Stowarzyszenie miało nie zgodzić się na takie rozwiązania sprawy, dlatego władze miasta zdecydowały się na zaangażowanie komornika.

Telefony milczą

Korty dzierżawi od 2006 roku stowarzyszenie kierowane przez Jerzego Hertla, byłego posła i polityka Platformy Obywatelskiej, zawieszonego w prawach członka w 2003 roku. Umowę ze stowarzyszeniem podpisał w jednym z ostatnich dni swojego urzędowania komisarz Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz. Wątpliwości budziły zarówno wynajęcie obiektu bez przetargu, jak i wysokość stawki za wynajem. Ustalono ją na poziomie ok. 4,7 tysiąca zł miesięcznie. - Był aneks. Od 2009 roku płacimy miastu co miesiąc 20 tysięcy złotych - zaznaczał w rozmowie z tvnwarszawa.pl w 2012 roku Jerzy Hertel.

Tymczasem w remont kortów miasto wpompowało w ostatnich kilkunastu latach co najmniej 23 miliony złotych.

W środę chcieliśmy poprosić Hertla o komentarz do sytuacji. Niestety telefony w sekretariacie i recepcji milczały.

Co dalej z obiektem?

Na obiekt sportowy przy Myśliwieckiej 4a składa się 10 kortów tenisowych - osiem kortów bocznych oraz dwa centralne, zabytkowy budynek klubowy i trybuny A i B z wieloma funkcjami towarzyszącymi (biurowo-usługowymi, rekreacyjno-medycznymi, gastronomicznymi i konferencyjnymi). W sumie teren zajmuje 12 tysięcy metrów kwadratowych.

- Liczymy, że w tym miejscu, dzięki nowej formule funkcjonowania kortów, powstanie prężny ośrodek szkoleniowy dla setek młodych talentów. Sama sekcja tenisowa Legii Warszawa ma ponad 120 licencji na szkolenie najmłodszych – zapowiada Renata Kaznowska.


mp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2019 08:45 ~iza

  Urzędnicy miasta od wielu lat nie mogą poradzić sobie z najemcami nieruchomości i lokali - długi ida w setki milionów

 • Trolololo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2019 08:34 ~Trolololo

  Warszawa to piękne miasto, które daje szanse na długie życie w sportowym duchu - wynajem kortów w centrum miasta za pół darmo i zwroty kamienic dla 140-latków :)

 • Masakrator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.03.2019 00:01 ~Masakrator

  Przy okazji niech ogarną deklów którzy przyjeżdżają sobie pograć w tenisa po godzinach pracy i parkują na zakazie na mostku.

 • deweloper plus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2019 23:02 ~deweloper plus

  będą bloczki...

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.03.2019 19:46 ~mmm

  Miasto Warszawa bezumownie i bezprawnie zajmuje parking, przy czym pobiera opłaty za użytkowanie wieczyste! Inni biorą tylko przykład

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »