Informacje

19.02.2019 15:14 "naruszenie prawa"

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję w sprawie Polnej 46

SERWISY:

Komisja weryfikacyjna postanowiła uchylić decyzję zwrotową w sprawie nieruchomości położonych przy Polnej 46 i przekazać sprawę miastu do ponownego rozpoznania - poinformował we wtorek przewodniczący komisji Patryk Jaki. Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana z naruszaniem prawa.

Jaki przekazał też, że komisja weryfikacyjna wydała we wtorek jedenaście decyzji w sprawie przyznania odszkodowania lub zadośćuczynienia. Decyzje te dotyczą nieruchomości przy: Noakowskiego 16, Poznańskiej 14, Hożej 25a i Skaryszewskiej 11.

”Decyzja wydana z naruszeniem prawa”

Szef komisji weryfikacyjnej mówił na konferencji po posiedzeniu niejawnym, że w sprawie nieruchomości przy Polnej 46, decyzja zwrotowa wydana została "z naruszaniem prawa i zasługuje na uchylenie i przekazanie do ponownego rozpatrzenia".

- Ponadto negatywne skutki społeczne w stosunku do lokatorów, spowodowane niewłaściwym zarządem budynku przez właścicieli przemawiają za powierzeniem zarządu nad nieruchomością miastu - oświadczył Jaki.

Według komisji weryfikacyjnej, prezydent Warszawy wydając decyzję zwrotową nie ustalił, czy pierwotny właściciel nieruchomości był w posiadaniu wskazanego gruntu.

Zmiany decyzji reprywatyzacyjnych

W sprawie nieruchomości przy Polnej 46 prezydent Warszawy w lutym 2000 roku rozpoznał wniosek dekretowy przyznając prawo użytkowania wieczystego na dwóch gruntach przy Polnej 46 na rzecz następców prawnych pierwotnego właściciela. W 2006 roku część beneficjentów sprzedała udziały w roszczeniu do ustanowienia prawa użytkowania wieczystego na rzecz spółki. W związku z zawarciem tych umów oraz śmiercią części beneficjentów decyzji reprywatyzacyjnych, zostały one zmienione decyzją prezydenta miasta stołecznego Warszawy z marca 2014 r. Zgodnie ze zmianą wskazano osoby posiadające roszczenia do zawarcia umowy użytkowania wieczystego.

Grunty przy Polnej 46 zostały oddane następcom prawnym, wskazanym w decyzjach reprywatyzacyjnych po ich zmianie w użytkowanie wieczyste na mocy umowy z lipca 2016 r. Wnioskiem z 14 grudnia 2017 r. prezydent miasta stołecznego Warszawy złożył do Samorządowego Kolegium Odwoławczego wniosek o stwierdzenie nieważności własnych decyzji z 21 lutego 2000 r. oraz z 4 marca 2014 r.

Jedenaście innych decyzji

Komisja weryfikacyjna wydała we wtorek również jedenaście decyzji w sprawie przyznania odszkodowania lub zadośćuczynienia.

Wobec nieruchomości przy Noakowskiego 16 komisja przyznała 185 tys. zł odszkodowań i zadośćuczynień. W stosunku do Poznańskiej 14 komisja przyznała 117 tys. zł. Wobec nieruchomości przy Hożej 25a przyznano 94 tys. zł, a w stosunku do nieruchomości przy Skaryszewskiej 11 jest to suma 12 tys. zł.

PAP/ap/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2019 17:52 ~waw

  Kiedy zajmie się kamienicą na ulicy Srebrnej.

 • ueob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2019 17:41 ~ueob

  Poznańska12~Poznańska12

  kiedy zwroty kamienic niesłuszłnie zwróconych przez LK?

  Swoich pan Jaki nie ruszy. Jeszcze wyczyści Srebrną i tak jak przy dwórkach dowiemy się, że po prostu nie ma jak wszystkiego zrobić.

  Swoją drogą ciekaw jestem kiedy dowiemy się, ile kosztuje obywateli, nadzwyczajny poziom usług pięknych pań w żabotach. Noszenie teczki z takim wdziękiem za tak ważnym panem prezesem to jest nadzwyczajny wysiłek. Mogą sie połamać paznokcie albo obcas nie wytrzyma i są koszty. 60 tysi to mało za taki wysilek.

 • Poznańska12

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.02.2019 15:24 ~Poznańska12

  kiedy zwroty kamienic niesłuszłnie zwróconych przez LK?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »