Informacje

20.01.2012 06:11 budowa kanalizacji w Wawrze

Kolektor zablokuje Trakt Lubelski

SERWISY:


Mimo śniegu i ujemnych temperatur nie tracą tempa prace przy budowie kolektora W w Wawrze. Niebawem front robót przeniesie się z ul. Kadetów na Trakt Lubelski. Poruszanie się tą ulicą będzie przez kilka miesięcy bardzo utrudnione.

- Zakończyliśmy budowę kolektora w ul. Nowozabielskiej. Trwa porządkowanie terenu i odtwarzanie nawierzchni. Te prace powinny zakończyć się na początku lutego – mówi Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Od sierpnia, pod ul. Kadetów na odcinku Nowozabielska – Trakt Lubelski robotnicy ułożyli 340 metrów kolektora (wielkiej rury zbiergajacej ścieki z całej okolicy). Wybudowali też osiem studni kanalizacyjnych. Teraz przewiercają się w kierunku ul. Projektowanej i Traktu Lubelskiego.

Prace przewiertowe zakończono natomiast na Zwoleńskiej. Wybudowano około 150 metrów kolektora między ulicami Rogatkową i Źródlaną oraz 11 studni kanalizacyjnych. Finał budowy kolektora na Zwoleńskiej przewidziany jest na czerwiec 2012 roku.

W lutym roboty na Trakcie

Kolejnym istotnym etapem inwestycji będzie Trakt Lubelski, gdzie kolektor będzie zakręcał. - Największe trudności spowoduje etapowe zamykanie Traktu Lubelskiego. Kończymy uzgadnianie projektów organizacji ruchu. Niebawem zostaną wydane odpowiednie decyzje administracyjne i wytyczone objazdy. Dojazd do posesji i punktów usługowych zostanie zapewniony, choć będzie ograniczony – ostrzega Roman Bugaj.

Harmonogram dalszych prac budowlanych jest następujący. Skrzyżowania Trakt Lubelski / Zwoleńska już 4 lutego zostanie zamknięte na okres 10 tygodni. Skrzyżowanie Bronowska / Trakt Lubelski zostanie wyłączone z ruchu 7 maja na dwa miesiące. Trakt Lubelski na odcinku Bronowska - Kadetów będzie nieprzejezdny od 7 maja do 30 września. Wreszcie 1 sierpnia na dwa miesiące zamknięte zostanie popularne skrzyżowania Trakt Lubelski / Kadetów / Lucerny.

Mieszkańcy mają otrzymać ulotki z harmonogramem prac oraz mapkami, na których zaznaczone będą objazdy.

Będzie czyściej i taniej

MPWiK przekonuje, że warto się jednak przemęczyć. - Zaniedbania inwestycyjne dotyczące tej dzielnicy są ogromne. Staramy się to nadrabiać. Kiedy powstanie układ kanalizacyjny, jakość życia mieszkańców bardzo się poprawi, spadną koszty i polepszy się stan środowiska – przekonuje Bugaj.

Rzecznik rozwiewa też wątpliwości mieszkańców zgłaszane w mailach na warszawa@tvn.pl:

Dostaliśmy informację o utwardzaniu ulicy Wąbrzeskiej. Jest to droga lokalna gruntowa, która stanowi dojazd do posesji, firm. Wiadomo że została pominięta budową kolektora W, który pobiegnie przez ulicę Kadetów do Traktu Lubelskiego. Po co utwardzać ulicę Wąbrzeską?! Jak zdecyduję się zrezygnować z szamba i podłączyć się do kolektora na to nie dość, że trzeba rozpruć asfalt to jeszcze poprowadzić rurę przez sąsiada ogrodzenie i załatać dziurę ponownie w ulicy - alarmuje mieszkaniec Wawra.

- Wykonawca kolektora W utwardza nawierzchnię drogi w ulicy Wąbrzeskiej, ponieważ zostanie nią poprowadzony objazd. Po ukończeniu budowy zaplanowana jest budowa sięgacza do ul. Wąbrzeskiej. Umożliwi to po mieszkańcom budowę przyłączy w celu podłączania się miejskiej sieci kanalizacyjnej – wyjaśnia rzecznik MPWiK.

Będzie autobus, znikną progi

W związku z budową i objazdami na początku lutego specjalną linię autobusową uruchomi ZTM. Autobusy pojadą trasą: PKP Wawer, Widoczna, Patriotów, Zwoleńska, Mrówcza, Juhasów, Borków, Trakt Lubelski, Wędkarska.

– Do jej uruchomienia będzie jednak konieczne zdjęcie progów zwalniajacych na ulicach Borków i Juhasów. Trwają ustalenia, wszystko jest na dobrej drodze – zapewnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

 

HARMONOGRAM DALSZYCH PRAC I UTRUDNIEŃ W RUCHU (zródło MPWiK):

1. Przewidywane zamknięcie skrzyżowania Trakt Lubelski/Zwoleńska od 4 lutego na okres 10 tygodni.

2. Realizacja kolektora na odcinku Zwoleńska – Bronowska w okresie od 4 lutego do 4 maja

3. Przewidywane zamknięcie skrzyżowania Bronowska/Trakt Lubelski od 7 maja na okres 2 miesięcy

4. Przewidywane zamknięcie odcinka Bronowska-Kadetów od 7 maja do 30 września.

5. Przewidywane zamknięcie skrzyżowania Trakt Lubelski/Kadetów/Lucerny od 1 sierpnia na okres 2 miesięcy.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

bako/roody//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ziutam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2012 15:07 ~ziutam

  Witam.
  Widzę, że brak tu wpisów a tymczasem... dziś zobaczyłam na targeo, że Kadetów jest w ruchu... sprawdziłam - u Inżyniera ruchu - tak jest. Brawo.

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 19:09 ~mieszkanka

  ok jak do szkoły

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 16:23 ~mieszkaniec

  SUPER!!! w końcu autobus będzie przejeżdżał przez Juhasów...!!!!
  Mogło by już tak zostac... jakiś mały busik!!!

 • Ew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2012 09:04 ~Ew

  w związku z pierwszym etapem prac: Kiedy w takim razie zostanie otwarta ulica Zwoleńska?

 • zocha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 22:43 ~zocha

  @czarnonabiałym - nawet nie cała Zwoleńska zostanie objęta kanalizacją - tylko posesje wzdłuż ulicy. Okazuje się że posesje stojące dalej, już się nie kwalifikują.
  A za bałagan z oznakowaniem objazdów i informacją jak dojechać ktoś powinien w końcu odpowiedzieć. Żeby dojechać do własnego domu jestem zmuszana łamać codziennie zakazy wjazdu lub jeździć po czyjejś działce...

 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 15:59 ~M

  Kiedy będzie otwarta Kadetów?

 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 15:27 ~miłośnik_motyk

  Ciekawe jak Wawer od Płowieckiej do Zwoleńskiej będzie się wydostawac w okresie od 1-go Sierpnia do 30-go Września ? Mam nadzieję że Wąbrzeska będzie otwarta.

  @~czarno-bialo
  Przestań jęczeć, bo możesz jeżdzić Wałem więc o cierpieniach nic nie wiesz, a do tego twoje rejony będą robione w 2013 roku, bo ma być 70 km kanalizacji (więc raczej w samym Sadulu i Zastowie tego nie upchną.

 • lbbb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 13:55 ~lbbb

  a co dalej z traktem w stronę Wedkarskiej, tam jest w tej chwili na tym odcisku syf jak na wsi zabitej dechami, budują super hotel ale jakoś nie ciągną kanalizacji w tamą strone, pewnie rurą wyleją do wisły bo hotel będzie na 500 pokoi. Mieszkam na tym odcinku i nawet nie ma przystanków zadaszonych.

 • autor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 13:32 ~autor

  Wwr, do końca kwietnia.

 • sarah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 12:28 ~sarah

  super faktycznie Warszawa bardzo się zmienia na lepsze :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »