Informacje

14.07.2019 06:55 na trasie Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów

Kolejowy remont na prawym brzegu. Będzie mniej pociągów

SERWISY:


Od 15 lipca do 31 sierpnia kolejarze będą remontować odcinek Warszawa Wschodnia - Warszawa Rembertów. Dla pasażerów oznacza to, że będzie mniej pociągów na tej trasie. W zamian na ulice wyjadą zastępcze autobusy.

W czasie prac większość pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 będzie kursowała na skróconej trasie Warszawa Lotnisko Chopina - Warszawa Wschodnia. Liczba składów Kolei Mazowieckich zostanie ograniczona, a część z nich nie będzie zatrzymywała się w Rembertowie.

Linie zastępcze

Na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii autobusowej ZS2, która będzie kursować na trasie: Dworzec Wschodni (Lubelska) - Żupnicza - Chodakowska - Mińska - Dwernickiego - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - Cyrulików - Okuniewska - Dworcowa - Krasińskiego - Staszica - Bema - Narutowicza - Sulejówek Miłosna-Pomnik.

Uruchomione zostaną także dodatkowe kursy skrócone na odcinkach:

- Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - PKP Rembertów (przystanek zlokalizowany przed przejazdem kolejowym)
- Dworzec Wschodni (Lubelska) - Żupnicza - Chodakowska - Mińska - Dwernickiego - Wiatraczna - Grochowska - Płowiecka - Marsa - PKP Rembertów (przystanek zlokalizowany przed przejazdem kolejowym).

Autobusy linii ZS2 zatrzymają się na wybranych przystankach, przede wszystkim przy stacjach kolejowych oraz cieszących się popularnością węzłach przesiadkowych. Będą podjeżdżały na przystanki - co 20 minut na trasie podstawowej i co 10 minut na trasie skróconej.

Honorowanie biletów

Na czas prac zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich. Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna.

Kolejarze informuję, że pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je skasować przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu. Z kolei osoby, które posiadają bilety zakodowane na karcie miejskiej, powinni je wcześniej aktywować w innym pojeździe lub bramce metra.

Bilety KM (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe i sieciowe) będą honorowane:
- w pociągach SKM linii S2 na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna
- w autobusach ZTM: ZS2 (na odcinku Dworzec Wschodni - Sulejówek Miłosna), 123 (na odcinku Dworzec Wschodni - plac Szembeka przez Wiatraczną), 143 (na odcinku GUS - Rembertów Kolonia), 173 (na odcinku Dworzec Wschodni - Stara Miłosna), 183 (na odcinku Wiatraczna - Zielona), 198 (na odcinku PKP Wesoła - Stara Miłosna), 514 (na odcinku Metro Politechnika - Wola Grzybowska) oraz w autobusach i tramwajach na odcinkach pokrywających się z trasami wymienionych linii
- w autobusach i tramwajach obsługujących odcinki: plac Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - aleja i most Józefa Poniatowskiego - aleja Waszyngtona - Wiatraczna - Gocławek - Płowiecka; Dworzec Wschodni - rondo Waszyngtona i Dworzec Wschodni - Wiatraczna.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny na stronie ZTM.

Remont innej trasy

Do 17 lipca będą jednocześnie trwały prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Lotnisko Chopina. W związku z tym, część pociągów SKM S2 nie dojeżdża do stacji Warszawa Lotnisko Chopina, tylko kończy kursy na stacji Warszawa Zachodnia.

Kolejarze zachęcają do wcześniejszego zapoznania się z rozkładem jazdy SKM linii S2, który będzie obowiązywał od 15 do 17 lipca.

Na tvnwarszawa.pl relacjonowaliśmy też sytuację po zniknięciu popularnego połączenia na trasie z Rembertowa do centrum stolicy:


mp/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2019 09:39 ~Ruda

  Trasa na Grodzisk - w remoncie, trasa na Radom - w przebudowie, trasa na Dęblin i Otwock - w przebudowie, przebudowa na stacji Ożarów, teraz jeszcze Rembertów do kompletu.

 • Bun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2019 12:16 ~Bun

  Poprzednio linia autobusowa ZS2 miała dobrą, krótką trasę przez ulice Zabraniecką / Strażacką i można było szybko wrócić do Rembertowa.

  Teraz trasa przez Wiatraczną zajmie minimum trzy razy więcej czasu...Bardzo głupia zmiana.

 • Przytomny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2019 11:09 ~Przytomny

  Tommy~Tommy

  Niedobrze się już robi od tych zmian..a Żołnierskia nadal nie otwarta..Dzięki ratusz...tfuu


  O ile wiem - remonty infrastruktury kolejowej prowadzi PKP PLK - ratusz z nią nie ma nic wspólnego.

 • Tommy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2019 08:37 ~Tommy

  Niedobrze się już robi od tych zmian..a Żołnierskia nadal nie otwarta..Dzięki ratusz...tfuu

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »