Informacje

01.06.2012 17:27 odcinek B uzyskał pozwolenie na użytkowanie

Kolejny odcinek A2 gotowy

Łódzki inspektor nadzoru budowlanego wydał w piątek decyzję o pozwoleniu na użytkowanie niemal 17-kilometrowego odcinka B autostrady A2. Na razie nie wiadomo, kiedy droga zostanie udostępniona kierowcom.

Odcinek ten przebiega od Bolimowa do Hipolitowa (granicy z województwem mazowieckim). Odcinek B budowało konsorcjum, na czele którego stoi Mostostal Warszawa.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie odcinek będzie udostępniony kierowcom. Po wydaniu pozwolenia na użytkowanie zbierze się komisja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która sprawdzi odcinek pod względem bezpieczeństwa.
W ramach robót na odcinku B powstał węzeł autostradowy "Nieborów" na skrzyżowaniu autostrady A2 z nowym przebiegiem drogi krajowej nr 70 Łowicz - Skierniewice.

Na węźle zlokalizowana jest Stacja Poboru Opłat i Obwód Utrzymania Autostrady. Na odcinku B zlokalizowane są także dwa miejsca obsługi podróżnych - Bolimów i Mogiły. Na tym fragmencie wybudowano m.in. 9 wiaduktów autostradowych, 7 wiaduktów drogowych i 2 mosty autostradowe.

Co z odcinkami C i A?

Na razie nie wiadomo, kiedy wydane zostanie pozwolenie na użytkowanie drugiego budowanego odcinka autostrady A2 w Łódzkiem - odcinka A o długości 29,2 km od Strykowa do okolic Bolimowa. Tu ruch będzie prowadzony częściowo na warstwie ścieralnej i wiążącej.

- Jeśli wykonawca utrzyma obecne tempo prac, to inspektorzy nadzoru budowlanego planują przeprowadzenie odbiorów na tym odcinku w przyszłym tygodniu - wyjaśnił Krzysztof Sztrajber, zastępca dyrektora gabinetu wojewody łódzkiego.

Podobnie jest z odcinkiem C. Jak powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Ivetta Biały, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego u inspektora nadzoru budowlanego został już złożony wniosek o użytkowanie. - Na początku przyszłego tygodnia powinna zostać wydana decyzja - sprecyzowała Biały.

W tym przypadku zgoda na użytkowanie będzie jedynie warunkowa, bo odcinek został ukończony w taki stopniu, aby zapewnić "przejezdność".

Na A2 między Łodzią a Warszawą otwarty jest na razie odcinek od Warszawy do Grodziska Mazowieckiego.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dmfth

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2012 11:06 ~dmfth

  02.06.2012 09:39 ~banks
  Nie jest jeszcze gotowa brakuje oznakowania poziomego i pionowego barierek energochłonnych ekranow, nie jest gotowa jezdnia na wiadukcie w Ryczołku oraz nie został oddany do użytku gotowy lub prawie gotowy wiadukt dk 50. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest brak wściekłych ataków ze strony mediów(czy kiedykolwiek jakas ogólnopolska tv wspomniała o obw Mińska? nigdy i nawet nic nie powiedzą jak otworzą) oraz lenistwo wykonawcy notabene wykonawcy z Mińska Mazowieckiego któremu powinno zależec aby jak najszybciej wyprowadzić korki z miasta. ps termin ukończenia w kontrakcie jest zapisany na 29.07.2012

 • d m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2012 10:57 ~d m

  @ 01.06.2012 21:49 ~mmm
  dla mnie obwodnica Mińska ma 100 razy większe znaczenie niż A2 Wawa Łodź. Po drugie w fazie grupowej nikt nie bedzie jeździł A2 Wawa Łodź, więcej kibiców bedzie jeździło własnie przez Mińsk Mazowiecki mam nadzieje ze rosyjscy kibice utkną w korkach w Mińsku to moze wtedy media się zainteresują tą wspaniała budową obw Mińska. Ona jest najważniejsza dla mieszkańców Siedlec Międzyrzeca Podlaskiego Białej Podlaskiej Terespola Zbuczyna Kałuszyna i dla ruskich rzecz jasna.

 • Ovy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2012 00:55 ~Ovy

  Autoekspres~Autoekspres

  To coś, co widać na zdjęciu, na autostradę się nie kwalifikuje. To jest zwykła droga ekspresowa. Autostrada powinna mieć więcej co najmniej po jednym pasie dla każdego kierunku ruchu.


  Widać, że nie wiesz o czym mówisz, skoro twierdzisz, że wyznacznikiem kwalifikacji drogi do klasy autostrady jest liczba pasów. A dokładniej trzy pasy.
  Według takiego rozumowania, w samej Warszawie mielibyśmy przynajmniej kilkadziesiąt km autostrad. A jednak tak nie jest.

 • Stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2012 00:50 ~Stefan

  siur~siur

  Wczoraj był dzień dziecka a dzwigowa wciaz nie gotowa. Z A2 bedzie to samo. Zyjemy w kraju złodzieji. Kazdy kradnie od góry po sam dół. Dlatego budowa autostrady kosztuje drozej niz na zachodzie.


  To Cię zmartwię. Odcinki A i B Autostrady A2 zostaną otwarte już jutro. Info z potwierdzonego źródła.

 • freeman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 23:46 ~freeman

  Właśnie wszedłem do domu po dwóch tygodniach urlopu. Przeczytałem w necie że autostrada od granicy z Niemcami do warszawy została wreszcie otwarta. Z zaciekawieniem śmigaliśmy od Frankfurtu...aż do Strykowa gdzie byliśmy ok 20:30. Oczywiście osłupkowanie dokumentne oraz drogowskazy z logo Euro 2012 kierują wyłącznie na drogę przez Łowicz i Sochaczew. Jechaliśmy w sznureczku tirów, anglików oraz reszty do stolicy...ok 3 godzin 50-70km/h nie licząc kamikadze wyprzedzających nawet pod prąd po wysepkach. Pięknie i jeszcze co jakiś czas tabliczki " Warszawa (kierunek) Euro2012"....straciłem nadzieję.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 23:16 ~stonka

  Autoekspres~Autoekspres

  To coś, co widać na zdjęciu, na autostradę się nie kwalifikuje. To jest zwykła droga ekspresowa. Autostrada powinna mieć więcej co najmniej po jednym pasie dla każdego kierunku ruchu.

  drogi ekspercie, a jakie to natężenie ruchu masz na tym odcinku, że się dopominasz trzech pasów ruchu?
  to nie jest autostradowa obwodnica metropolii tylko autostrada przez wioski!

 • Autoekspres

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 17:23 ~Autoekspres

  To coś, co widać na zdjęciu, na autostradę się nie kwalifikuje. To jest zwykła droga ekspresowa. Autostrada powinna mieć więcej co najmniej po jednym pasie dla każdego kierunku ruchu.

 • zdzisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 10:15 ~zdzisław  ril~ril

  czemu nic nie piszecie o A2 na odcinku obwodnicy Mińska Mazowieckiego
  patriot~patriot


  http://www.a2obwodnica-minska.pl/

  najnowsze zdjęcia wskazują ,że jest praktycznie gotowa,

  ale rzeczywiście brak jakichkolwiek informacji o terminach,
  i jakoś tvnwarszawa zapomniała o tej inwestycji
  ril~ril


  śledze tą stronę na bierząco, tylko szkoda, że ten portal nie pisze o tym równie szumnie co o innych odcinkach A2


  nie piszą bo będzie na czas i nie ma sensacji :)

 • banks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 09:39 ~banks

  Czemu nie piszecie o kompromitacji z budową A2 na wysokości Mińska Maz.? Droga gotowa, ale nikt jje nie otwiera, bo... no właśnie czemu???!!!

 • siur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2012 08:48 ~siur

  Wczoraj był dzień dziecka a dzwigowa wciaz nie gotowa. Z A2 bedzie to samo. Zyjemy w kraju złodzieji. Kazdy kradnie od góry po sam dół. Dlatego budowa autostrady kosztuje drozej niz na zachodzie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »