Informacje

15.07.2014 10:28 utrudnienia na objeździe zamkniętego ronda

Kolejny dzień korków na Grochowskiej.
"Kierowcy się przyzwyczają"

SERWISY:

Kolejny dzień utrudnień na objeździe zamkniętego fragmentu ronda Wiatraczna. Przedstawiciel miejskiego inżyniera ruchu zapowiedział, że sprawdzi, czy przyczyną korków jest za krótkie zielone światło dla kierowców skręcających w Grenadierów.

- Poprosimy Tramwaje Warszawskie, które są odpowiedzialne za wprowadzoną organizację ruchu, aby sprawdziły, co powoduje na objeździe korki – powiedział Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Jednocześnie poprosił kierowców o cierpliwość. – Po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, przez kilka pierwszych dni tworzą się korki. Z biegiem czasu kierowcy się przyzwyczają do tymczasowej organizacji i ruch będzie płynniejszy – przewiduje Kunert.

Korki tworzą się na ulicy Grochowskiej. Jak relacjonował w poniedziałek po południu reporter tvnwarszawa.pl, na skręt w Grenadierów trzeba czekać nawet 20 minut.

Według kierowców, problemem jest za krótkie zielone światło do skrętu. Na razie nie wiadomo, czy faktycznie sygnalizacja jest powodem utrudnień. Sprawdzą to tramwajarze wspólnie z miejskim inżynierem ruchu.

- Na ewentualne decyzje trzeba poczekać – zastrzegł Kunert.

Remontują torowisko

Jezdnia ronda Wiatraczna pomiędzy ul. Grochowską i al. Waszyngtona została zamknięta w ubiegłym tygodniu. Powodem jest drugi etap prac remontowych torów tramwajowych.

W czasie prac południowa jezdnia ul. Grochowskiej (prowadząca w kierunku pl. Szembeka) kończy się ślepo przed rondem. Jadący od strony Pragi Północ mogą tu dojechać i zawrócić lub skręcić wcześniej w ul. Modrzewiową. Ruch na północnej jezdni ul. Grochowskiej, czyli w kierunku Pragi Północ, odbywa się bez utrudnień.

Nie ma możliwości wyjazdu z ul. Wiatracznej na rondo Wiatraczna w kierunku al. Waszyngtona lub al. Stanów Zjednoczonych. Ślepo przed Rondem Wiatraczna kończy się również al. Waszyngtona (utrzymany jest tylko dojazd do ul. G. Garibaldiego).

Kierowcy muszą  skręcać w ul. Międzyborską lub ul. Kinową, aby dojechać ul. Grenadierów do al. Stanów Zjednoczonych. Dla jadących od Mostu Józefa Poniatowskiego objazdy zostały wytyczone przez ul. Wał Miedzeszyński i al. Stanów Zjednoczonych.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 lipca.

bf/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tomek z mokotowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 16:19 ~tomek z mokotowa

  Zaraz zaraz to nie ostatni piątek miesiąca> Dzisiaj nie ma Masy Krytycznej

 • o take polskie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 16:15 ~o take polskie

  Już się tak nie cieszcie,wszędzie na świecie w wielkich miastach są remonty,ale ich przeprowadzanie nie paraliżuje miasta tak jak w Warszawie i to na całe lata (budowa metra)wiadomo że coś trzeba czasowo zamknąć,ale u nas na wszelki wypadek zamyka się wszystko i niech się bydło przyzwyczaja,taka to ta wasza "wolność"(chyba dla samowoli urzędniczej)i "demokracja".

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 16:13 ~gosc

  Jeśli nadal mamy naszego inż. Galasa od spraw ruchu, to wszystko jasne. Nie na jednym skrzyżowaniu załazł za skórę mieszkańcom i kierowcom.
  Ale że tramwajarze będą sprawdzać dlaczego są korki, to jakaś nowość !!!

 • AlfaOmega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 15:32 ~AlfaOmega

  z yanosikiem można ominąc korki

 • historyj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 14:21 ~historyj

  Jak można się przyzwyczajać do kroków... No jak? Ale aby ich nie było trzeba odpowiednio planować infrastrukturę miasta, przekazywać środki na rozwój komunikacji miejskiej, szukać alternatywnych rozwiązań, albo rozwijać sieć metra szybciej niż u nas... No cóż, to wymaga wizji warszawy na miarę tej którą miał prezydent Starzyński...

 • vpw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 14:01 ~vpw


  Prawda~Prawda

  Dobre "kierowcy się przezwyczajają" do absurdów HGW.
  dee~dee


  Ja tu nie widzę absurdu, remont to remont, dobrze, że coś robią, a nie wszystko odłogiem stoi. Nie remontują źle, a jak remontują to jeszcze gorzej...  Remont to nie jest dopust boży ale projekt , który powinien być zorganizowany i wziąć pod uwagę otoczenie w którym się odbywa. Zapewnienie objazdów, oznaczenie, zmiana organizacji ruchu to są obowiązki zlecającego lub realizującego inwestycję.

  Tutaj ktoś postawił przegrody i zaczął dłubać w ziemi. Lepiej najpierw pomyśleć a potem zabrać za robotę niż robić to w odwrotnej kolejności.

 • Prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 13:31 ~Prawda

  Remonty remontami ALE Z GŁOWĄ!!!!

 • avi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 13:30 ~avi

  Sss~Sss

  Szkoda ze rowerzyści nie potrafią się przyzwyczajać. Masa kretynow wciąż aktywna


  Napisał jeszcze gorszy kretyn

 • antonia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 13:20 ~antonia

  oczywiście ,ze przyczyną jest za krótkie zielone światło przy skręcie w lewo w ul. grenadierów. Dziś zmieniało się co 10 sekund zdążył przejechać jeden samochód. Oczywiście godzina 6 30 rano. odcinek 200 metrów jechałam 30 minut.

 • Driver MZA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 13:14 ~Driver MZA

  No ale lewoskręt w Międzyborską jest wydłużony i nie trwa kilka sekund jak to miało miejsce w weekend. Tylko teraz trwa zdecydowanie dłużej co powoduje że korki są mniejsze

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »