Informacje

24.02.2011 06:39 Konsekwencje 21 lipca 2009 r.

Kolejne oskarżenia za KDT:
"Część osób zbada psychiatra"

SERWISY:

Cztery kolejne osoby mogą ponieść konsekwencje za znieważanie policjantów podczas głośnej eksmisji Kupieckich Domów Towarowych w stolicy w 2009 r. - informuje "Życie Warszawy".

Taką decyzję podjęła Prokuratura Okręgowa, która prowadzi śledztwo w związku z odbijaniem przez kupców hali i zamieszkami na ulicy.

"Śledztwo w toku"

Postawienie kolejnym osobom zarzutów oznacza, że w sumie za udział w zamieszkach przy KDT odpowiedzą 22 osoby, bo już w lipcu 2009 r. ogłoszono je 18 innym. Większość z zatrzymanych zaraz po akcji usłyszała zarzuty naruszenia nietykalności, a jedna z tych osób zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Część z podejrzanych przyznała się już do winy i dobrowolnie poddała karze. Śledztwo wobec większości z tej grupy wciąż jest w toku. I nie wiadomo, kiedy się zakończy. - Część badanych będzie objęta badaniami psychiatrycznymi - mówi na łamach gazety Dariusz Ślepokura z prokuratury okręgowej.

ran/PAP/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Erq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 10:56 ~Erq

  A ja powiem tak :
  Jeśli obywatel ponosi większą karę , napadając na funkcjonariusza państwowego nisz na innego obywatela . To funkcjonariusz za złamanie "Prawa" powinien ponosić też większą karę nisz obywatel , łącznie z wydaleniem z pracy .

 • q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 10:35 ~q

  Sympatycy Po w taki sposób się nie załatwia takich spraw .Ochrona używa gazu w stosunku do ludzi biednych z dziećmi czyż nie można było negocjować pokojowo tylko odrazu siłą z tego jest znana pani hgw i nas kiedyś z mieszkań i miejsc pracy wyrzuci bo jej będzie przeszkadzać bo będzie chciała coś tam innego zbudować

 • Anty-Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 10:13 ~Anty-Polak

  Ty Polak, Ty myślący jesteś? Te dzieci które tam były podczas tych walk zostały SPECJALNIE zabrane przez ich rodziców do hali, żeby być kartą przetargową, żeby zrobić pokazówkę jak to niedobra ochrona i policja tłucze biedne dzieci biednych ludzi.

 • Maciej z Wawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 10:12 ~Maciej z Wawy

  do Polaka
  a kto tam kazal nieodpowiedzialnym rodzicom brac dzieci jako ludzkie tarcze, takim rodzicom nalezalo by prawa rodzicielskie odebrac!!! a to ze odebrali hale sila to dobrze bo litera prawa ma byc przestrzegana a jak "kupcy" lamali prawo to trzeba bylo ta bande oszolomow wyrzucic sila zgodnie z prawem brawo Haniu!!!

 • Anbn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 09:56 ~Anbn

  ~Polak
  To raczej rodzicom powinno się odebrać prawa do opieki nad dziećmi, kto normalny bierze dzieci w takie miejsce wiedząc co może się wydarzyć i to jeszcze na noc.

  Ale oczywiście widać żeś z pis-U buraku, a dla Ciebie propozycja taka by wysłać Ciebie gdzieś na sybir do ciężkich robót i obyś więcej nie używał tych resztek mózgu bo widać, że źle to robisz.

  Jeśli kończy się umowa najmu to trzeba się wynieść a nie jak te śmieci z KDT siłą próbować coś wywalczyć.

 • anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 09:53 ~anty

  ~Polak dobre pytanie.Właśnie co z firmą Zubrzycki która po pierwsze nie miała licencji i bezprawnie używała gazu łzawiącego?A po drugie została wynajęta przez Hannę Gronkiewicz Waltz za ogromne pieniądze bez przetargu?Może Sąd zajmie się też tymi dwoma z sprawami zapyta Panią Prezydent jak to było z wynajęciem firmy ochroniarskiej Zubrzycki?

 • m2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 09:14 ~m2

  wawiak, widzę że PR bufetowej dziś ma dyżur od samego rana.
  A jak ktoś się nie zgadza to co? Jak nasze wcielenie Łukaszenki z ratusza, zablokujesz im możliwość prac?
  Przypominam, że eksmisje dokonuje komornik w asyście policji, a nie prywatnej armii pani prezydent, do tego jeszcze wynajętej za nasze pieniądze (bez przetargu, bez licencji, z właścicielem z zarzutami prokuratorskimi).

 • Mad Hog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 09:02 ~Mad Hog

  Ciekawe, czy wezmą się też za tego wąsatego od Ruchu Obrony blablabla Narodu Polskiego, który ganiał tam ze szczekaczką i maską p-gaz. typu "słoń". Bo ten wybitnie kwalifikuje się jako przypadek dla biegłych.

 • wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 08:49 ~wawiak

  po raz kolejny bandę oszustów , kiboli i bandytów nazywacie kupcami ???
  tam wszyscy powinni iść siedzieć a na pewno ci debilni rodzice co do środka zabrali dzieci BRAVO HGW !!!

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.02.2011 08:45 ~marta2

  Biegli psychiatrzy , oczywiście za nasze pieniądze b. często stwierdzają kompletne bzdury na zasadzie "ziemia jest płaska"-przynajmniej tak jest w Wołominie. I sądy bezkrytycznie to przyjmują mimo , że zdrowy rozsądek i akta sprawy mówią co innego. Tak wygląda wymiar niesprawiedliwości w XXIw. w demokracji , w naszym kraju.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »