Informacje

09.09.2011 06:28 Problemy na Bemowie

Kolejna porażka
w bitwie o Narwik

SERWISY:

Ciągnąca się od blisko dekady modernizacja małej uliczki Narwik została przerwana. Wojewoda uchylił pozwolenie na budowę, po odwołaniu się mieszkańców części działek przylegających do ulicy.

Od decyzji o pozwoleniu na budowę odwołało się pięciu mieszkańców Narwiku. Wytykają ratuszowi, że projektowana droga ma niewłaściwe położenie. Twierdzą też, że nie mogli zapoznać się z projektem, a na mapach znaleźli sprzeczności.

Wojewoda uznał, że postępowanie nie zostało przeprowadzone zgodnie z przepisami Kodeksu Postępowania Administracyjnego i uchylił decyzję. Teraz ratusz będzie musiał ponownie rozpatrzyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Miała być gotowa we wrześniu

To oznacza, że budowa ulicy znów się opóźni. Tymczasem w lipcu wiceburmistrz Bemowa przekonywał zniecierpliwionych mieszkańców, że ulica będzie gotowa do końca września. Wiemy już na pewno, że tak nie będzie.

Co więcej, jeśli okaże się, że bez działek części mieszkańców ulicy nie można wybudować w zgodzie z przepisami, sprawa można utknąć na lata.

Władze Bemowa wciąż tryskają jednak optymizmem. - Robimy wszystko, by jak najszybciej wydać nową decyzję i wznowić roboty. Wykonawca pozostaje w gotowości. Mamy nadzieję, że mimo wszystko jeszcze przed zimą uda się szczęśliwie zakończyć sprawę ulicy Narwik - uspokaja wicebrumistrz Krzysztof Zygrzak.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 as/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2011 18:54 ~Bemowiak

  Rozpędzić to towarzystwo bajkopisarzy i nieudaczników z PO w Ratuszu na Bemowie. Niedługo będą wybory, będziemy o tym pamiętać!!!

 • JM_K

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 21:32 ~JM_K

  CYTATY SKOPIOWANE Z LIPCA BR>
  tylko przypominam, iż ten temat był już maglowany i to nie koniec.


  05.08.2011 21:42 ~Sąsiadka z Bemowa
  ..ul. Narwik to jeden z koszmarów Warszawy (głównie Bemowa)...jak wygląda tam praca i jak postępuję to prosimy, aby Pan Zygrzak się przeszedł i zobaczył.W końcu mieszka nie daleko, ale na szybko zrobionym podjeździe do bloku.
  Opowieściami P.Zygrzaka to można zapełnić kartki grubej książki-najpierw jako rzecznik zapewniał o poprawie dojścia od ul.Powst.Śląskich do Tesco -mamy dalej grzęzawisko, później o skrócie na ul. Pełczyńskiego też za Tesco jak jest to proponuję, aby ten Pan przeszedł się osobiście.Teraz ul. Narwik z wielkimi zapewnieniami i co byle do wyborów następnych, a może po drodze załapie się ten Pan do sejmu. Dlaczego mamy taką władzę na Bemowie, Pan burmistrz jakoś się starał w poprzedniej kadencji, a teraz wziął sobie na zastępcę kolegę byłego rzecznika i Pan Zygrzak myśli, iż dalej sprawuje tą funkcję i wypowiada słowa w mediach bez pokrycia.
  ~tralala

  26.07.2011 12:31 ~opytymisty…
  ulica drzeworytników też miała być zrobiona jesienią ubiegłego roku a do tej pory nic:( Choć cały czas idą obietnice z urzędu o rozpoczęciu prac to nic się nie dzieje! mogli by choć kalosze dofinansować bo jak popada to suchą nogą się nie przejdzie
  ~bemowiak

  22.07.2011 18:30 ~bemowiak
  A najfajniejsze jest to,że burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski to przewodniczący Rady Nadzorczej MPWiK w Warszawie.

  Taka dzielnica dobra dla mieszkańców a tu złe MPWiK wszystko zatrzymuje.

  I jeszcze nie pomyśleli, że ulica XXI wieku ma mieć:
  gaz (a nie prowizoryczny wcisk pod ulicą)
  prąd i telefon pod chodnikiem a nie na słupach
  kanalizację sanitarną i burzową a nie prowizorkę z odpływem do fosy fortu Blizne odciętym przez S8
  i wodociąg w ulicy a nie na Lazurowej


  http://www.mpwik.com.pl/o-firmie/wladze-spolki
  ~oleś

  18.07.2011 13:04 ~oleś
  Podjęto decyzję o budowie ul. Narwik w marcu br., ale jedna rodzinka znanych pieniaczy posiadających tam "will

 • JM_K

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 21:25 ~JM_K

  ....wiadomo, iż Pan Zygrzak zawsze mówi, że będzie dobrze i dlatego w styczniu zapewniał że jest OK.Mówimy o nie dotrzymaniu terminu bo działki itd., ale rok czasu robili coś z odpływami wody i teraz dalej robią, a woda i tak stoi.Bo te kamyczki jakby nie dostały wody i były równo wysypane i utwardzone to ta prowizorka może by zimę przetrzymała.Podejrzewam, iż będzie to samo co z działką na Powstańców Śl. było ciężko przez całe lata i w końcu udało się, a jednak można.Tylko szanowni włodarze Bemowa nie wiedzą, iż na ul.Narwik głównie mieszkają młode małżeństwa i jeżdżą z dziećmi wózkami na spacer.Nie wierzę, iż w najbliższych latach będzie to zrobione. Chyba, że będzie nowy burmistrz i pomyśli o dojściu do domu, a nie o imprezach za nasze podatki.My sobie piszemy, a Burmistrz i tak nic nie zrobi, przypominam o wywiadzie TV dot. przejścia za Tesco na Pełczyńskiego z Panem Zygrzakiem jak był jeszcze rzecznikiem co nie obiecywał, a teraz jest Burmistrzem i już nic nie może?????

 • Ane

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 18:35 ~Ane

  Ja mieszkam przy tej ulicy... Brak słów na to co się dzieje. Samochodem ledwo się jedzie, zawieszenie ciągle siada, dla matki z wózkiem to już mega wyzwanie a jak popada... To kalosze i płaszcz ochronny, żeby perzejść i nie zostać obrzucnym błotem perzez auta. Zapraszam burmistrza niech sobie pomieszka na naszej ulicy i co rano biegnie nią do pracy... Może wówczas znajdzie szybkie rozwiązanie problemu.

 • mateusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 12:01 ~mateusz

  To w takim razie może po drugiej stronie Lazurowej może przeprowadzić ten remont. To tylko 15 metrów, a jedzi się coraz gorzej.

 • buahah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 11:48 ~buahah

  Hahahaha, to przy tej uliczce są te bloki, których mieszkańcy tak płakali po mediach, że im z dnia na dzień S8 pod oknami wybudowali. :DDDDD

 • Bemovo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 11:19 ~Bemovo

  Jedna ulica, olaboga...
  Już się internetowi frustraci wyżywają. Mi i tak najbardziej podoba się na Bemowie.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 11:13 ~Tomek

  oczywiście, że ironia, ktoś pomyślał inaczej?

 • Dyrektor MPO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 10:45 ~Dyrektor MPO

  napisz warszawiak gdzie mieszkasz bo szukamy lokalizacji na zlewnię szamba a takie obywatelskie postawy jak twoja są niezbędnie pożądane przy pozyskiwaniu lokalizacji a szczególnie ich poparciu przez lokalną społeczność, może dało by się pod twoim blokiem . wielu warszawiaków nie ma jeszcze kanalizacji i ułatwiło by im to życie :(

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2011 10:07 ~warszawiak

  Tylko w Polsce Durni co blokują inwestycje taki trzeba poność koszty rozbudowy miasta a jak się nie podoba to na wieś Powinie zmienić przepisy aby bez problemu budować!!!!!!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »