Informacje

28.04.2014 15:04 Dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury odchodzi

Kolejna dymisja po aferze bemowskiej. "Zarzuty i insynuacje"

SERWISY:


Kolejna dymisja na Bemowie. W poniedziałek rezygnację złożył dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury – Arkadiusz Majcher. Ma to związek z tak zwaną aferą bemowską, która wybuchła po zarzutach byłego wiceburmistrza tej dzielnicy. Oskarżył on lokalne władze o szereg nieprawidłowości. Sprawę badają ratusz i prokuratura.  

W dniu dzisiejszym, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji dyrektora Bemowskiego Centrum Kultury. Nie mogę pogodzić się z faktem, aby dorobek mojej 5-letniej pracy na rzecz kultury i społeczności lokalnej był podważany przez niepotwierdzone zarzuty i insynuacje. Obecna sytuacja nie sprzyja właściwej działalności jednostki, która kierowałem i której los był dla mnie zawsze najważniejszy. Do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, zawieszam swoją wszelką działalność publiczną” – oświadczył Majcher.

Aferę bemowską bada się prokuratura

Zarzuty, o których pisze Majcher wyszły od byłego wiceburmistrza dzielnicy - Pawła Bujskiego. Stwierdził on, że na Bemowie panuje nepotyzm, mobbing i nadużywanie władzy.

Sprawą, nazwaną przez mieszkańców aferą bemowską, zajmą się śledczy – zbadają między innymi doniesienia o zawieraniu fikcyjnych umów o dzieło i zlecenie w Bemowskim Centrum Kultury.

Dymisje i kontrola

Po doniesieniach Bujskiego zrezygnowało dwóch członków lokalnych władz.

Rada dzielnicy przyjęła 24 kwietnia rezygnację wiceburmistrza Krzysztofa Zygrzaka, który wcześniej podał się do dymisji. Twierdził, że nie ma to związku z aferą bemowską.

Po doniesieniach Bujskiego ustąpił także wiceprezydent Warszawy i były burmistrz Bemowa, Jarosław Dąbrowski. Przekazał, że nie chciał być obciążeniem dla pozytywnego wizerunku Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Teraz radni opozycji domagają się ustąpienia całego obecnego zarządu dzielnicy - CZYTAJ WIĘCEJ. Sesja w tej sprawie odbędzie się we wtorek.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o kontroli bemowskiego urzędu.

Portal tvnwarszawa.pl dotarł do pierwszych wniosków płynących z tej kontroli. Największe wątpliwości kontrolerów wzbudziły brak regulaminu korzystania ze służbowego auta i umowy zlecenia dla rodzin pracowników bemowskiego urzędu. Ostateczne wyniki kontroli mają być znane za kilka tygodni.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Gama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 15:23 Gama

  Jaki naród ? Co on rząda ? I skąd wiesz, że naród rząda. Znów jakiś imbecyl mówi w imieniu narodu. Mów w swoim imieniu smrodzie. W moim imieniu może mówi tylko Prezydent albo ja sam. Metoda pisowska i klempy. Oni zawsze i imieniu narodu, ale niech dodają, że tego opozy6cyjnego

 • Gama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.07.2014 15:23 Gama

  Jaki naród ? Co on rząda ? I skąd wiesz, że naród rząda. Znów jakiś imbecyl mówi w imieniu narodu. Mów w swoim imieniu smrodzie. W moim imieniu może mówi tylko Prezydent albo ja sam. Metoda pisowska i klempy. Oni zawsze i imieniu narodu, ale niech dodają, że tego opozy6cyjnego

 • ROKO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 18:39 ~ROKO

  akustyku - niestety pudło , nie ta osoba.

 • klki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2014 06:21 ~klki

  naród żada komisji śledczej wsp. finansowania parti platformy obywatelskiej przez niemców . natychmiast . tego nie zamieciemy pod dywan.

 • piotrek z

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2014 09:35 ~piotrek z

  Dąbrowski ma umoczone ręce nie tylko w Urzędzie Dzielnicy, jego koleś Radosław Kulikowski, karateka z Legionowa otrzymał stanowisko dyrektora OSIR Bemowo i tym samym władzę absolutną jeśli chodzi o bemowski sport, tylko gdzie jest tu interes dzieci pochodzących z Bemowa ? Oczywiście że w kieszeniach podatników, rodziców bemowskich maluchów...to jest skandal na dużą skalę i myślę że Prokuratura dokładnie zbada te wszystkie układy i układziki

 • Prazanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2014 08:39 ~Prazanin

  Teraz Trzeba zająć się władzami na Pradze Północ , gdzie zostali zesłani w nagrodę Naczelnik sportu i Wiceburmistrz. Najpierw zamieszali na Bemowie ,a teraz kontynułują swoje żądy na Pradze rozkładając ośrodki sportu i cały sport na łopatki.

 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2014 08:11 ~ona

  To teraz czekamy na dymisję Pani naczelnik wydziału oświaty Katarzyny Załuska-Schumacher która rozkłada całą oświatę w dzielnicy Bemowo

 • akustyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2014 07:58 ~akustyk

  Panie ROKO (a może S. Korsan), czy zakończyło się już postępowanie w sprawie sfałszowania przez Pana faktury? Zdaje się, że dlatego wyleciał Pan z pracy :)

 • maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2014 07:52 ~maciek

  bemowianka82~bemowianka82

  Przyjdą inni "Ci lepsi" jeszcze lepiej będą kombinować ale p. Bujski będzie zadowolony. Ja jako mieszkanka od 32 lat byłam zadowolona z efektów pracy p.Dąbrowskiego.

  no lemingi zawsze sa zadowolone - nawet jak toną...

 • klki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2014 06:36 ~klki

  cała polska skorumpowana we wszystkim . do czego doprowadził ten rząd z donaldem tuskiem na czele . a prezydent komorowski cisza . finansowanie platformy obywatelskiej przez niemców . pieniądze w reklamówkach ogromne . i co na to teraz powiesz donaldzie tusku . naród sie domaga by donald tusk stanoł przed sądem i zniknął z polityki . nie popuszajmy mu narodzie . dośc korupcji złodziejstwa rasy panów głodu i nedzy .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »