Informacje

06.04.2011 16:42 konsultacje dla pasażerów

Kolejarze: pomóż nam ułożyć rozkład jazdy

SERWISY:

Twój pociąg nie zatrzymuje się na ważnym dla Ciebie przystanku, kursuje zbyt rzadko, a może za często? PKP InterCity zachęca pasażerów do wysyłania swoich propozycji zmian do rozkładu jazdy pociągów. Można je zgłaszać do 14 kwietnia.

 

W specjalnie przygotowanym formularzu trzeba odpowiedzieć na kilka pytań. W pierwszej części należy wybrać kategorię pociągów oraz jak często i w jakim celu podróżujemy.

Następnie określamy, jakiej relacji dotyczą proponowane zmiany. Jeżeli nie pamiętamy nazwy albo numeru pociągu, w każdej chwili możemy zajrzeć do obecnego rozkładu, dostępnego w oknie formularza. Na samym końcu szczegółowo musimy opisać zaproponowane zmiany.

Czy uwzględnią Twoje uwagi?

Konsultacje potrwają do 14 kwietnia. – Po ich zakończeniu wszystkie uwagi trafią do analityków z PKP Intercity – wyjaśnia Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka prasowa spółki.

Tego,  ile pojawiło się uwag oraz czego najczęściej domagają się pasażerowie dowiemy się na przełomie kwietnia i maja. Wtedy zostaną opublikowane wstępne wyniki konsultacji.

W ubiegłym roku do kolejarzy napłynęło 1200 uwag. Jedna trzecia z nich została uwzględniona. Jak informuje rzeczniczka prasowa spółki, dzięki nim udało się zapewnić bezpośrednie połączenie z Warszawy do Chełma i Dorohuska, czy dzienne połączenie z Warszawy do Budapesztu przez Ostrawę i Bratysławę.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 12:17 ~Rafał

  Witam bardzo proszę o przywrócenie połączeń z Raciborza( pociąg do Ełku,Warszawy) oraz o uruchomienie bezpośredniego połączenia pociągu z Raciborza do Bielska-Białej

 • Student;)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2011 11:58 ~Student;)

  PROSZE O PRZYWRÓCENIE POŁĄCZENIA TLK ŻYRARDÓW - WROCŁAW GŁÓWNY!!!!
  Pozdrawiam kolej państwową.

 • pilanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2011 09:39 ~pilanin

  Weekendowe połączenia Piła-Poznań-Piła mają stosunkowo małe składy i zawsze większość pasażerów stoi w przejściach.
  Druga sprawa z Białegostoku do Piły jest TLK, ale już z Piły do Białegostoku tylko z przesiadką.
  Do Warszawy jeden pociąg bezpośredni i dojeżdża późno - można by dać go dużo wcześniej by do W-wy docierać na 10-11.
  Pozdrawiam Kolej Państwową ;)

 • Janek1236

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.04.2011 09:15 ~Janek1236

  Można sobie układac rozklady jazdy, ale i tak jak brakuje taboru, nie bedzie można wymyśleć nic lepszego. Prezes PKP tłumaczył wcześniej że zakłady naprawcze nie nadążają z naprawą wagonów. A tak naprawdę po ostatniej decyzji, ponad 1000 wagonów zostanie zezłomowanych bo jak mówił prezes, ich remont jest nieopłacalny.. Jak tu więc ułożyć sensownie rozkład?

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2011 14:53 ~podatnik

  Za co bierze niemałe pieniądze Zespół Doradców "TOR" ? A teraz ja mam za niego układać rozkład jazdy - o nie. Nie będę robił tego za co ktoś inny bierze pieniądze i ma to w zakresie swoich obowiązków. Przykładem idiotycznych rozwiązań może się stać zamykanie wzorem rosyjskich toalet w składach daleko przed stacją. Oczywiście co pewni Polacy z toalet nie umieją korzystać ale ci którzy zajmują się czyszczeniem i są za to odpowiedzialni nie podejmują żadnych działań. Czas byłoby rozliczyć nie tylko ministrów a dalej dyrektorów departamentów w ministerstwie a następnie odpowiedzialnych w każdej spółce za porządek z rządu Tuska ale Kaczyńskiego z obietnic kiedy to się poprawi na kolejach w Polsce.

 • (L)eigonista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2011 13:07 ~(L)eigonista

  Aby było lepiej, to niech te pociągi się nie spóźniają i będą częściej, to będzie spoko:P

 • Hubert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2011 10:30 ~Hubert

  Proponuję uruchomić dwa połaczenia TLK. Pierwsze: to połączenie Rzeszowa z Zakopanem np uruchomic pociąg Przemyśl - Zakopane przez Kraków Płaszów (do tej pory brak jest takiego bezpośreniego połączenia - trzeba zawsze przesiadac się w Krakowie najczęściej Płaszowie.
  Druga propozycja to: połączenie bezpośrednie Rzeszowa z Krynica Górską. Obecnie trzeba przesiadać się zawsze w Tarnowie. Propnuję uruchomić pociąg na trasie Przemyśl - Krynica Górka przez Tarnów (ze zmianą kierunku jazdy w Tarnowie). Bardzo wiele osób korzysta z pociągów na tych liniach a bezpośrednie połączenia znacznie by ułatwiły podróżowanie. Sam często jeżdżę na tych trasach. SPRAWA WARTA POWAŻNEO ROZWAŻENIA.

 • nie_pasazer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2011 10:24 ~nie_pasazer

  niech Grabarczyk wam pomoze......ehheheh....buhahahahahaha

 • Fidel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2011 10:11 ~Fidel

  do Erdo 86 - problem w tym, że pytają (dla świętego spokoju), a potem i tak układają rozkłady po swojemu. Ewentualnie mamy takie "wynalazki" jak Włoszczowa (tu akurat zgodnie z opinią społeczeństwa - a raczej pewnych przedstawicieli mniejszości społeczeństwa).
  Dotyczy to także innych środków komunikacji, np ZTM. Konsultacje społeczne sobie, a rozkłady i trasy linii według kolejnych "ulepszeń" ZTM-u.

 • dyzma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.04.2011 01:58 ~dyzma

  Kierownik pociągu i konduktorzy jeżdżą w ciemnych okularach i nie widzą ilu ludzi wsiada i wysiada, na poszczególnych stacjach ? Wygląda mi to jedynie, na pozory współpracy z osobami korzystającymi z transportu kolejowego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »