Informacje

25.02.2017 17:39 przy ul. wiejskiej

KOD manifestował przed Sejmem. "Nie deptać prawników"

SERWISY:

Komitet Obrony Demokracji protestował w sobotę przed Sejmem. Manifestacja odbywała się pod hasłem: "NIE dla upartyjnienia sądów i zmiany ustroju państwa".

Zgromadzenie rozpoczęło się ok. godz. 17. Przy ulicy Wiejskiej zjawili się przedstawiciele KOD z transparentami. Między innymi z napisem: "nie deptać prawników".

Domagają się wstrzymania procedowania projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

"Jeżeli pisowski projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa przejdzie, to idąc wówczas do sądu, ujrzymy jedynie iluzję sprawiedliwości. Instancja ta będzie bowiem całkowicie upartyjniona" – przekonują w zapowiedzi protestu umieszczonej na Facebooku.

I podają przykład, do czego może doprowadzić zmiana w przepisach prawa. "Chcesz zakwestionować otrzymany mandat? Sędzia jest już jednak ''partyjny'', a policjant jest znajomym PiSowskiego burmistrza. Przegrasz. Chcesz się odwołać? Nie bardzo masz już gdzie, bo kolejne instancje odwoławcze są równie upartyjnione. System zbudowany jest bowiem tak, iż ''rządzący'' przenikają wszystkie jego szczeble" - twierdzą.

Manifestacje Komitetu Obrony Demokracji odbywały się także w innych miastach Polski.

ran/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 08:41 ~Dana

  Pan Jarosław Kaczyński powiela w Polsce ustrój jaki panuje w Rosji. Jeżeli pozwolimy na takie rządy to będziemy żyli zastraszeni tak jak Rosjanie.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2017 09:01 ~abc

  jaka była stawka za udział tym razem?

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 16:43 ~Wprost  poiuy~poiuy

  Walczmy z pis ja z komuną - to takie samo zło
  Wprost~Wprost

  "Walczmy z pis" - walcz sobie, razem z kolegami. :D Jest demokracja. PO nie pozwalało na wiece, PiS tak.

  "ja z komuną" - tym akurat bym się nie chwalił, bo to bandycki ustrój. Nawet sam dodajesz że to zło...
  Xavery~Xavery

  Ustrój w którym wszystkie organy państwa i ich decyzje zależą od woli jednego człowieka to książkowa dyktatura a nie demokracja. Coraz mniej współczesna Polska różni się od PRL'u.
  To co różne, to to, że w PRL'u ludzie nie mieli złudzeń, że żyją w demokracji a teraz świadomość obywatelska została wyparta przez świadomość "narodową" i przekaz dnia z Nowogrodzkiej.

  A za czasów PO była demokracja? A za czyich rządów: 1) ABW najeżdżało redakcje niezależnych redaktorów? 2) zamknięto chłopaka za nie pro-prezydencką str. antykomor.pl? 3) pałowano ludzi na pochodach 11-listopada? 4) ocenzurowano (bo jak inaczej to nazwać) transmisję z przesłuchania prezydenta Polski (!) podczas sprawy sądowej? 5) mielono podpisy pod inicjatywami obywatelskim? 6) przeprowadzono wybory dziwnie liczone prawie tydzień 7) grożono chłopakowi więzieniem za przyniesieni krzesła na wiec prezydenta... Mało Ci!?

 • Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 16:23 ~Roman

  KOD - Kampania Ofensywna Dugina.

 • borys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 16:21 ~borys

  KOD - Komitet Ofensywy Dugina.

 • Hu hu ha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 15:45 ~Hu hu ha

  ass~ass

  Juz po zimie, juz po mrozach. Teraz demonstracje beda co tydzień. W zime demokracji nikt nie bronił woleli sziedziec przy ciepłych grzejnikach. Zenada Sezonowa Obrona Demokracji

  Jak suweren sam o siebie nie zadba, to kto zadba o niego ? Suweren jeździ starym seicento, a władza pomyka opancerzonym audi, albo fruwa sobie Casą. Tego by jeszcze brakowało, żeby suweren odmrażał sobie zadek na mrozie ! Co to, to nie !

 • Bat na PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 14:34 ~Bat na PiS

  ass~ass

  Juz po zimie, juz po mrozach. Teraz demonstracje beda co tydzień. W zime demokracji nikt nie bronił woleli sziedziec przy ciepłych grzejnikach. Zenada Sezonowa Obrona Demokracji

  No i bardzo dobrze, że będą co tydzień. Trzeba nade łbem PiS-u trzymać bat, bo za bardzo się rozzuchwalił.

 • ass

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 12:25 ~ass

  Juz po zimie, juz po mrozach. Teraz demonstracje beda co tydzień. W zime demokracji nikt nie bronił woleli sziedziec przy ciepłych grzejnikach. Zenada Sezonowa Obrona Demokracji

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 12:03 ~Xavery


  fsrfgbuers~fsrfgbuers

  serio ktoś wierzy w to, że znajdzie się w tym kraju ktoś, kto będzie bronił prawników, poza nimi samymi i ich rodzinami?. Tę nadzwyczajną kastę ludzi?
  rozgonić ich wszystkich na 4 wiatry
  Gynprp~Gynprp

  A o sprawiedliwości w każdy czwartek będzie decydował Pan Pierwszego Sortu z Żoliborza. Skoro nie ma już prawa a TK nie istnieje to sędziowie nie są potrzebni. O,tym co dobre a nie zdecyduje bezzębny staruszek a jego magister od prawa nam wymierzy sprawiedliwość. To już nie jest komuna ale feudalizm i posłuchanie u pana ziemskiego, ktory w swej mądrości mówił co mu sie wydaje a co nie. Ludzkie Pany sie nam narodziły.

  W feudalizmie nikt sobie głów nie zawracał pozorami w postaci sądów. Takie pozory w postaci posłusznych partii rządzącej sądów to cecha charakterystyczna dyktatur: nazistowskiej, bolszewickiej i pisowskiej. Tak wygląda w praktyce realizacja paradygmatu prymatu "woli narodu" nad prawem. Wyrok sądu zastąpi np. ludowe głosowanie słusznie oburzonej zdrowej tkanki narodu. A potem tę zdrową tkankę osądzi w podobny sposób jeszcze zdrowsza tkanka. Historia się powtarza na naszych oczach, niestety w tej najpaskudniejszej, najbardziej prymitywnej i obrzydliwej formie.
  I jeszcze śmią to nazywać "demokracją"

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2017 11:50 ~Xavery

  Marta~Marta

  Nieuczciwych sędziów , prokuratorów, notariuszy , również biegłych wsadzić na min 10 lat do więzienia i pozbawić majątku! Widać, że bandyci ich chronią, ,,,

  Żyj dalej jak żył towarzysz Dzierżyński. Jego idee jak widać wciąż żywe...
  Pamiętaj tylko, że jak będziesz osądzał innych tak inni osądzą ciebie w taki sam sposób. Przekonał się o tym dość boleśnie np. Robespierre.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »