Informacje

18.11.2010 21:22 KANDYDACI ODPOWIADAJĄ WIDZOM

"Koalicji z PiS nie będzie!"

SERWISY:

 

- Jeżeli wygram, to koalicji z PiS nie będzie - powiedziała stanowczo Hanna Gronkiewicz-Waltz. O taką możliwość zapytali podczas debaty prezydenckiej widzowie TVN Warszawa.

Koalicję z PiS wykluczył także kandydat SLD Wojciech Olejniczak. - Nie chcemy koalicji z tym betonem pisowskim. Pan Bielecki na swoich plecach chce wnieść do ratusza byłych funkcjonariuszy CBA – nie szczędził ostrych słów.

Obecna prezydent Warszawy zauważyła również, że kiedy w minionej kadencji nie było koalicji z partią Jarosława Kaczyńskiego, to skończył się handel głosami. - Ostatnia kadencja była spokojna, nie trzeba płacić stanowiskami za głosy – podkreślała.

Z kolei Czesław Bielecki, który jest popierany przez PiS, zapewnił, że będzie współpracował ze wszystkimi, którzy będą merytoryczni i chętni do pracy. - Ja się PiS nie wstydzę – odpowiedział atakowany.

"Jak w telenoweli"

Trzecia i ostatnia część debaty prezydenckiej w TVN Warszawa i TVN24 należała do widzów, którzy odpytywali kandydatów.

Mieszkańców Warszawy interesowała sprawa braku miejsc parkingowych w mieście. To wywołało kolejną kłótnię wśród kandydatów.

- Niestety, deweloperom pozwala się na samowolkę. Mają obowiązek wybudować w okolicach budynków miejsca parkingowe, a tego nie robią, to po części wina Ratusza - przekonywał Bielecki.

- Pan Bielecki może mówić bardzo długo, nawet do północny, jak już się program skończy, i nikt go nie będzie słuchał – zaczęła od złośliwości obecna prezydent stolicy. - Mam kilka projektów parkingów, ale zrealizuję je, jak będą na to środki finansowe - dodała.

- Tutaj nie trzeba opowiadać jak w telenoweli, tutaj trzeba działać. Jak zostanę prezydentem tego miasta, to zapewnie dużo miejsc parkingowych - obiecał z kolei Olejniczak.

Na Bemowo czy na Targówek?

W czasie debaty nie mogło zabraknąć pytań o komunikację. Każdy z kandydatów po kolei wymieniał pomysły na rozładowanie korków i usprawnienie transportu publicznego.

- Budowa II linii metra, więcej parkingów, żeby zostawić samochód i przesiąść się w komunikację miejską - proponował kandydat SLD. - Warto też dodać, że nie będę chciał podwyższyć cen biletów za przejazd komunikacją, tak jak to zrobiła pani prezydent – dodał.

- Chcę przypomnieć, że pod tą podwyżką podpisało się także SLD - odpowiedziała błyskawicznie Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent przypomniała także o sprawnym rozwoju transportu w minionej kadencji. - Parkingi Parkuj i Jedź, więcej linii Szybkiej Kolei Miejskiej czy więcej buspasów – wyliczała.

Czesław Bielecki przekonywał, że trzeba zintegrować transport szynowy w Warszawie. - Nieużywane szyny trzeba połączyć z obecnie eksploatowanymi. Koszt tego pomysłu to 200 milionów złotych. Przynajmniej o połowę mniej niż koszt utrzymania urzędników zatrudnionych przez panią prezydent - przekonywał.

- Znam ten pomysł i wielu ekspertów powiedziało, że to byłyby pieniądze wyrzucone w błoto - odpowiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Wybudują tramwaj na Tachomin

Widzów TVN Warszawa interesowała również przyszłość tramwaju na Tarchomin.

- Mam ogromne doświadczenie w konsultowaniu planistycznym. Już spotkałem się z mieszkańcami, żeby z nimi na ten temat porozmawiać. Tutaj trzeba ścisłej współpracy z nimi - stwierdził Bielecki.

Dla obecnej prezydent konsultacje to żadna nowość. - Już nie raz je przeprowadzaliśmy. Z kolei Wojciech Olejniczak odpowiedział krótko. - Jak zostanę prezydentem, to wybuduję tramwaj na Tarchomin - obiecał.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aartur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 17:01 ~aartur

  Bielecki jest jedynym konkretnym kandydatem.
  Pani Gronkiewicz nie dotrzymała swoich obietnic.
  Pan Olejniczak niech sobie jedzie do Brukseli i tam stara się dostać na radnego, czy jeżeli jest tam stanowisko prezydenta to na prezydenta Brukseli

 • pompompom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 13:30 ~pompompom

  Czy ten cholerny Bielecki przestanie wreszcie przerywać wypowiedzi pozostałej dwójce, da dojść do słowa, przestanie sie wydzierać i kpiąco usmiechać? Za sam ten kpiący, bezczelny usmieszek mam ochote go walnąć czymś ciężkim. Buc jakich mało.

 • wawerczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.11.2010 09:08 ~wawerczyk

  Brawo Pani Haniu. Spokójem opanowaniem mozna więcej zdziałąć niż pyszczeniem i obrzucaniem się epitetami i wymandrzaniem jak ci Panowie kandydaci- i niech zostaną tylko kandydatami.

 • wyborca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 23:39 ~wyborca

  Czego ten Olejniczak nie pobuduje...

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2010 22:42 ~Mirek

  Koalicji z PiS nie będzie,bo już jest koalicja z SLD.Było to widać podczas debaty gdy Olejniczak właził do tyłka Gronkiewicz-Waltz próbując dyskredytować Bieleckiego,który się bronił trochę chaotycznie.Dzięki temu obaj panowie tracili,ale Gronkiewicz zyskiwała jako jedyna spokojna i opanowana.To była debata dwoje na jednego,a czarną robotę wykonał Olejniczak.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »