Informacje

16.07.2013 22:22 "Tak jest" TVN24

Kłótnia o mapę inwestycji. "Pełna półprawd", "wyjątkowo uczciwa"

SERWISY:

- Ta mapa jest wyjątkowo uczciwa – oceniła zaprezentowaną we wtorek mapę warszawskich inwestycji Julia Pitera z PO. Zupełnie inaczej najnowszy pomysł prezydent stolicy skomentował jej polityczny przeciwnik Piotr Guział: - To mapa półprawd – powiedział.

- Pani prezydent zmieniła się nie do poznania, w końcu ma czas dla warszawiaków. Szkoda, że nie działo się tak do tej pory. Może Warszawa była by w zupełnie innym miejscu niż jest teraz – ocenił w programie „Tak Jest” w TVN24 najnowszą inicjatywę Hanny Gronkiewicz-Waltz jej polityczny przeciwnik Piotr Guział.

CZYTAJ WIĘCEJ O MAPIE WARSZAWSKICH INWESTYCJI

- Ten wakacyjny zapał pani prezydent już jest wielkim zwycięstwem referendum i warszawiaków. Nagle niemożliwe rzeczy okazało się możliwe – dodał.

"Efekt kilku lat pracy"

- Prawda jest taka, że propaganda może być skuteczna wtedy, kiedy jest wykonywana praca – odpowiedziała Guziałowi Julia Pitera. Posłanka zwróciła uwagę, że wszystkie te inwestycje, które znalazły się na interaktywnej mapie nie powstały od czasu rozpoczęcia zbierania podpisów pod referendum ws. odwołania prezydent Warszawy. – Przecież to jest efekt kilku lat pracy Hanny Gronkiewicz-Waltz - dodała.

Dla Piotra Guziała mapa zmieniającej się Warszawy, to mapa półprawd. - Znajduje na tej mapie inwestycje, które były oddane do użytku w 2007 roku, czyli były rozpoczęte już za poprzedniej kadencji. Znajduje mnóstwo inwestycji, które realizowane były przez dzielnice bez udziału pani prezydent, tylko z pomysłowości burmistrzów – mówił Guział.

Przypomniał też inwestycje, które prezydent obiecała w trakcie kampanii wyborczej, a których nie zrealizowała. - Szukam na tej mapie Szpitala Południowego, centrum kongresowego, trzech pozostałych mostów, które prezydent obiecała, i bardzo wielu innych inwestycji - wyliczał.

Zwolenniczka pracy u podstaw

Ta mapa jest wyjątkowo uczciwa. Tam są daty, kiedy zostały oddane te inwestycje. Przecież jakby ktoś chciał kłamać, to by o tym nie informował - odpierała zarzuty Pitera. - Warszaw nigdy nie budowała budynków komunalnych. Nie było mieszkań komunalnych, a teraz są. Hanna Gronkiewicz–Waltz przywiązuje wagę do pracy. Jest zwolennikiem pracy u podstaw – mówiła.

- Dwa tys. mieszkań komunalnych w siedem lat? Starzyński zbudował 100 tys. w pięć lat. Wiedeń buduje siedem tys. mieszkań rocznie. Dwa tys. zbudowano? 15 tys mieszkań komunalnych stracono oddając je prywatnym właścicielom – odpowiedział Guział.

lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JestemZaHGW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 18:49 ~JestemZaHGW

  Nie wiem gdzie Wy wszyscy macie rozum ludzie. Nie urodziłem się tutaj, ale mieszkam tu od kilkudziesięciu lat. Warszawa nigdy nie miała tak dobrego prezydenta, skala zmian, które zaszły w Warszawie od tych kilku lat jest nieporównywalnie większa z jakimikolwiek dokonaniami innych prezydentów, a przede wszystkim jej poprzednika. Opanujcie się ludzie, bo za kilka lat możecie żałować swoich nieprzemyślanych decyzji.

 • yyy66

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 17:59 ~yyy66

  Pitera 11 letnia radna wybiła się i jedyną rzeczą JAKĄ ZROBIŁA w rządzie to AFERA ŚLEDZIOWO DORSZOWA hahahahaha TAKA Z NIEJ MENADZER RADNO POSŁO DUŻO KŁAPATO

 • Spokojny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 17:29 ~Spokojny

  Ja już jestem spokojny. Spokojnie czekam na powrót PIS-u. Wtedy będziecie opowiadać bardzo dokładnie o swoich wszystkich osiągnięciach. Bardzo dokładnie.

 • hehe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 15:06 ~hehe

  Pitera...., co za profil.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 15:04 ~Marian

  Mam wrażenie że ta Pitera to największy nierób w szeregach PO. Jedyne jej osiągnięcie to wykrycia afery dorszowej.

 • Twins

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 14:59 ~Twins


  Jasiu~Jasiu

  Moze niech ktos napisze co zrobil Jaroslaw K podczas swojej kadencji w Warszawie ...,
  pozdrawiam~pozdrawiam

  -muzeum powstania warszawskiego
  -sprzątanie miasta (wysprzątane było jak nigdy)

  reszta to były zwykłe remonty albo inwestycje planowane jeszcze w latach 90, bo CBA stało ca plecami i szukało "układu" to nikt przetargów nie rozpisywał...

  Jarosław K. nic nie zrobił, bo nigdy nie był prezydentem Warszawy. Rozumiem, że bliźniacy Kaczyńscy byli dość podobni, ale żeby do tego stopnia ...

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 14:57 ~karol

  Boom~Boom

  A co takiego zrobił Guział? Blokował plany połączenia w końcu normalna drogą Ursynowa z Wilanowem.

  kiepska prowokacja. peło brzytwy sie juz chwyta.

 • Kurzawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 14:56 ~Kurzawka  Warszawiak~Warszawiak

  Pani zapomniała wspomnieć, że budowano metro w latach 1983-2008.
  hehehehe
  pozdrawiam~pozdrawiam

  hehehe, chciałeś chyba napisać, że od 1951...
  od razu widać jaką masz wiedzę na temat warszawy wieśniaku spod grójca
  qaz~qaz


  chyba ty kolego jestes spod grojca, bo I linia metra budowana byla od 1983 roku. Wczesniejsze dzialania budowlane byly tylko iluzoryczne.


  Gaz ma rację, wcześniejsze próby budowy Metra, nawet te przedwojenne, z reguły kończyły się klapą. Pracowałem w Zakładach Telewizyjnych na Targówku, gdzie główny budynek był dawnym budynkiem " Metrobudowy ", którą porzucono.

 • Przekręt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 14:52 ~Przekręt

  załamany~załamany

  Z tego co wiem, to Pitera jest od wieluuuuuuu lat w rządzie półTuska, jako osoba szukająca nieprawidłowości w działalności rządu, ministrów, urzędów i jak do tej pory nic nie wykryła - to zaskakujące, bo raz w miesiącu słyszymy o aferach i korupcji, a TA pani nic nie wie?

  Nie pamiętasz, jak spektakularnie przygwoździła jednego strasznego aferzystę, który kupił sobie na śniadanie kawałek dorsza ? Pani Pitera to młot na nieuczciwych :)

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 14:44 ~Wawka

  "Warszawa nigdy nie budowała mieszkań komunalnych" - powiedziała Julia. To niech przyjedzie do Wawra na Trakt Lubelski, na Drozdową. Wiem, wiem, nie przyjedzie, bo pisze raport o korupcji. Ile to już lat od napisania tytułu tego wiekopomnego dzieła? Wiekopomne, bo będzie pisała wiek cały. :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »