Informacje

16.03.2017 17:29 są plany zabudowy działki

"Kłamstwa, fala oszczerstw". Kontra ratusza w sprawie Szarej

SERWISY:


- To była fala oszczerstw pod naszym adresem – tak wiceprezydent stolicy skomentował zarzuty wobec miasta w sprawie działki przy Szarej. Zapewnił, że miasto chce, by tereny pozostały zielone. I zapowiedział kontrolę. Prywatny inwestor chce przy Szarej wybudować apartamentowce.

- Dopiero dzisiaj dotarła do nas decyzja dzielnicy Śródmieście o warunkach zabudowy nieruchomości. Analizujemy tę decyzję, nie wykluczamy zaskarżenia. Naszym zdaniem jest wydana w sposób sprzeczny z polityką planistyczną miasta - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Czekając na plan zagospodarowania

Mowa o działce u zbiegu ulic Szarej i Rozbrat, gdzie jest ogródek jordanowski. Prywatny inwestor chce zbudować tam apartamentowce, a warunki zabudowy otwierają do tego drogę.

Gdy wiadomość o wydaniu wuzetki ujrzała światło dzienne, pod adresem ratusza posypały się gromy. Wiceprezydent Olszewski postanowił odnieść się do zarzutów.

- W sprawie tej decyzji od zawsze było jednoznaczne stanowisko władz miasta, jeżeli chodzi o zachowanie zieleni na tym skwerze. Czego dowodem jest pierwsze wyłożenie planu jak i drugie, które jest przygotowywane – stwierdził Olszewski.

I przypomniał, że tylko w tym roku władze miasta wydały trzy negatywne opinie w tej sprawie.
Pojawiły się też zarzuty, że wciąż nie jest gotowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu, który mógłby wykluczyć zabudowę.

- Dopiero w maju ubiegłego roku otrzymaliśmy uzgodnienie z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, które umożliwia nam ponowienie procedowania tej sprawy. Z racji na konflikt z mapami powodziowymi musieliśmy czekać na tę decyzję – zastrzegł wiceprezydent.

"To urąga zasadom"

Jak zaznaczył, kłamstwem jest również to, że miasto rozważało zabudowę ogródka. - Miasto nie miało nigdy takich intencji – podkreślił.

Władze miasta zapowiedziały wnikliwą kontrolę decyzji wydanej przez urząd dzielnicy. Ale także innych, które mogą nosić "wiele znamion naruszenia polityki przestrzennej miasta".

- W uzasadnieniu do tej decyzji (dotyczącej Szarej – red.) znajduje się coś, co urąga zasadom wydawania decyzji administracyjnej. Jest powołanie na podmiot, który nie istnieje w żadnym obrocie prawnym na zespół koordynujący. Nie jest on żadnym formalnym ciałem, który cokolwiek rozpatruje - zaznaczył Olszewski.

I dodał, że w zakresie polityki planistycznej może to zrobić prezydent, on i biuro architektury.

Burmistrzem dzielnicy jest Piotr Kazimierczak z Prawa i Sprawiedliwości, wśród jego zastępców jest między innymi reprezentujący aktywistów Paweł Suliga.

O pomyśle budowy apartamentowców przy Szarej pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w styczniu ubiegłego roku. Inwestor planował trzy pięciokondygnacyjne budynki mieszkaniowe z ogólnodostępnymi usługami na parterach.

 

ran/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Yogi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2017 07:03 ~Yogi

  wróbel~wróbel

  ciekawa jestem kto zwrócił działkę, to jest prywatny teren a nie teren miasta , Miasto mogło nie oddawać działki a teraz żałosne tłumaczenia, czy Dzielnica Śródmieście nie należy do miasta

  Miasto obowiązują decyzje sądów. Nie decyduje samodzielnie. Trudno zrozumieć ? Ale lepiej walić w HGW. Oczywiście w zbożnym celu "odbicia stolicy".

 • ubawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2017 06:37 ~ubawiony

  No to Ratusz wpuścił dzielnicę w konieczność wydania decyzji, zjadł ciastko, otarł krem z usteczek i wskazuje winnych. Zjedli ciastko i spodziewają się dostać w nagrodę głowę zarządu Śródmieścia na tacy. To się nazywa polityka.

 • wróbel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 23:03 ~wróbel

  ciekawa jestem kto zwrócił działkę, to jest prywatny teren a nie teren miasta , Miasto mogło nie oddawać działki a teraz żałosne tłumaczenia, czy Dzielnica Śródmieście nie należy do miasta

 • Iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 22:33 ~Iza

  pozdrawiam~pozdrawiam

  natycmiast odwołac HGW ! wiem, ze nie ona się pod tym podpisała, ale to doskonale pokazuje że jest niekompetentna !!!1010101
  Pan / Pani chyba nie zrozumiał tego materiału. To burmistrz Śródmieścia z ramienia PIS wydał zgodę na budowę tych klocków.

 • Rurex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 21:45 ~Rurex

  Przypominam nieśmiało, że w Śródmieściu rządzi koalicja wybrana z list Prawo i Sprawiedliwość i Miasto Jest Nasze. I to do nich proszę mieć pretensje o tą inwestycję.

 • ponuryburak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 20:39 ~ponuryburak

  "Polityka planistyczna miasta". Dobre sobie. A gdzie był główny planista-wiceprezydent, gdy w 2013 roku ratusz postanowił dać zgodę na zabudowę parku Jeziorko Gocławskie, terenu zielonego jakby co? Proszę nie ściemniać o jakiejkolwiek polityce miasta. To czysta fikcja.

 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 20:19 ~pozdrawiam

  natycmiast odwołac HGW ! wiem, ze nie ona się pod tym podpisała, ale to doskonale pokazuje że jest niekompetentna !!!1010101

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »