Informacje

29.02.2012 06:30 dostępna na Wielkanoc

Kładka gotowa po roku remontu

SERWISY:

Miała być oddana w grudniu, będzie na początku kwietnia. Chodzi o kładkę nad ulicą Wawelską. Na jej otwarcie czekają nie tylko piesi, lecz także kierowcy, bo na czas modernizacji ustawiono dodatkowe światła.

Prace remontowe

rozpoczęły się na początku 2011 roku. Planowano, że nowa kładka zostanie oddana do użytku w grudniu 2011.

Nadal jest niedostępna dla pieszych.

Rampa zamiast ślimaka

- Faktycznie terminu nie udało się dotrzymać, gdyż wykonawca musiał przebudować jeden ze zjazdów - tłumaczy Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Zaprojektowany został ślimak, który miał zostać wybudowany między drzewami parku Wielkopolskiego. Okazało sie, że na takie rozwiązanie nie wyraża zgody Ewa Nekanda-Trepka, stołeczna konserwator zabytków i trzeba było zmienić projekt na rampę - dodaje.

Trwają odbiory techniczne

Obecnie kładka jest już gotowa. - Ostatnie prace przy montażu urządzeń dźwigowych zakończyliśmy w styczniu - informuje Sobieraj. - Trwają odbiory techniczne. Chcielibyśmy, aby kładka została otwarta na początku kwietnia - dodaje.

Wraz z udostępnieniem przejścia zniknie tymczasowa sygnalizacja świetlna na ul. Wawelskiej.

7 kładek w pakiecie

Modernizacja kładki nad ul. Wawelską to część pakietu, w ramach którego odbudowanych ma zostać siedem przejść dla pieszych. Projektem zostały objęte kładki: nad ul. Czerniakowską przy ul. Hołówki,  nad ul. Jagiellońską przy PIMOT, nad ul. Ostrobramską przy ul. Motorowej, nad ul. Ostrobramską przy ul. Poligonowej, nad ul. Płowiecką przy ul. Edisona, nad ul. Puławską przy ul. Jagielskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Koszt wszystkich modernizacji to 38 milionów złotych. Mają zakończyć się w tym roku.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • czk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 17:21 ~czk

  Pożyjemy zobaczymy. Bardzo dużo zawodowych płaczek na forum. Ja się cieszę, że choć długo to trwało to jest już prawie skończone

 • czk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 17:21 ~czk

  Pożyjemy zobaczymy. Bardzo dużo zawodowych płaczek na forum. Ja się cieszę, że choć długo to trwało to jest już prawie skończone

 • czk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2012 17:06 ~czk

  Na ślimak nie zgodził się konserwator zabytków... tylko jaki w tym miejscu jest zabytek. Park sądząc po stylu nie jest jakiś bardzo stary a Trasa Łazienkowska powstała w latach 70-tych XX w. Czyżby zabytek gierkowski? Czy aby konserwator zabytków nie ma zbyt dużych uprawnień

 • sajlana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2012 15:14 ~sajlana

  Przy - 20 montowane, przy + 20 się rozpadnie....

  leon~leon

  Starą kładkę nad Wawelską rozebrano przed wyborami w 2010 r. To była akcja propagandowa PO. Potem było długo nic, a jak ścisnęły mrozy przystąpiono do betonowania filarków. Betonowanie odbywało się w temperaturze około - 20 stopni C. Następnie przystąpiono do montażu barierek stalowych. Spawanie odbywało się w temperarturze - 16 do - 18 stopni C. Wykonawcą robót była firma MOSTY z Płocka. A potem realizacja odbywała się zgodnie z tym co piszą inni na tej stronie. Mieszkam niedaleko i codziennie chodzę z psem podziwiać te arcydziełó sztuki architektoniczno - budowlanej. Przy okazji składam gratulacje władzom dzielnicy i miasta. Takich sprawnych inwestorów można znależć tylko w Polsce. A może wchodzą tu w grę różne interesy i interesiki. Prokuraturę to raczej nie zainteresuje, bo prezecież dotyczy " samych swoich".

 • sajlana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2012 15:13 ~sajlana

  No nie wierzę! Oddadzą do użytku zanim się rozsypie..? Niebywałe.... A może czekaja z przecięciem wstegi na wiosnę, wtedy będzie to ładniej wygladało...

 • WU21

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.03.2012 18:30 ~WU21

  W dniu losowania grup na Euro jakiś mądrala od "szybkich" inwestycji obwiesił kładkę banerem w języku angielskim coś " dziś kreujemy przyszłość" albo jakoś podobnie. Wisiało to po godz.17. Następnego dnia zdjęli. Ale jeśli włodarze będą tak kreować przyszłość jak wyglądała budowa ( remont ? ) kładki to czarno widzę

 • bez nicka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 14:47 ~bez nicka

  Nie rozumiem jaki jest problem z tą kładką - od 2 miesięcy nawet obejście jest wysprzątane. Jak piszą poprzednicy na tej budowie niewiele się działo, a od 2 miesięcy stoi toto gotowe - nie można tego otworzyć?!?!
  Pamiętam tylko jeden dzień robót - jak malowane były metalowe wsporniki - w godzinach porannego szczytu ustawione było na jednym pasie rusztowanie a ruch puszczony był tylko drugim pasem...

 • leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 14:33 ~leon

  Panie Adamie Sobieraj z Zarządu Drog Miejskich ! Takie brednie o tym, że konserwator zabytków p. Nekanda-Trepka jest winna opóznienia w wymianie kładki niech Pan opowiada swoim szefom, dzieciom, prokuratorom i innym takim " fachowcom" od przygotowania inwestycji. Zgodnie z PZP musieliście mieć kompletną dokumentację uzgodnioną i zatwierdzoną przez odnośne władze przed rozpoczęciem procedury przetargowej. Jeśli tak nie było, to po;pelniliście przestępstwo !!! Opowiadanie, że konserwator zabytków lub architekt czy może urbanista miejski zmieniał projekt tej głupiej kładki w czasie realizacji jest ordynarną bujdą. Poziom pańskiej argumentacji jast adekwatny do poziomu tej całej roboty. Tematem powinna zająć się Prokuratura. Tu śmierdzi korupcją na dużą odległość !!!!!

 • micek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 14:10 ~micek

  Skoro to jest tylko PIESZA kładka, to nie można już puścić pieszych, a odbierać i fiksować niedoróbki potem ile dusza zapragnie latami?

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.02.2012 12:31 ~LLU

  Piękna ta kładka :)

  taka kładkowata

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »