Informacje

31.08.2014 15:37 Przebudowa trasy 631

Kilometrowe korki na wylotówce.
"W poniedziałek będzie gorzej"

SERWISY:

W niedzielę na skrzyżowaniu drogi krajowej 634 i 631, która łączy Warszawę i Nowy Dwór Mazowiecki tworzyły się kilometrowe korki. By przejechać kilkaset metrów potrzebne było nawet 45 minut. - Kierowcy musza się przygotować, że w poniedziałkowym porannym szczycie będzie jeszcze trudniej -  oceniał reporter tvnwarszawa.pl.

Na terenie podwarszawskich miejscowości trwa rozbudowa drogi 631. Przebudowywane jest również rondo łączące trasę 631 i 634. To miejsce bardzo ruchliwe - łączą się tu drogi do Warszawy i Marek oraz do Zielonki i Ząbek (trasa 634).

- W sobotę wieczorem nastąpiła zmiana organizacji ruchu na remontowanym odcinku DK 631 na odcinku Al. Piłsudskiego w Zielonce (zwanym przedłużeniem Żołnierskiej). Obecnie w obie strony podróżuje się nowo wybudowaną jezdnią – napisał na warszawa@tvn.pl Piotr.

Kilometrowe korki

Dodał, że zamiast ronda na skrzyżowaniu dróg 631 i 634, które obecnie jest przebudowywane, stanęła sygnalizacja świetlna. To spowodowało olbrzymie korki tak przy wyjeździe z Warszawy jak i w odwrotną stronę, od strony Nieporętu. - Przejazd w sobotę 30 sierpnia w kierunku z Warszawy ok.19:30 odcinka od Czwartaków do ronda z DK 634 zajął mi 45 minut – napisał Piotr.

W niedzielę w to miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl i potwierdził informacje internauty.

– Choć rondo jest przebudowywane, żadne prace w niedzielę tam się nie toczą. Na skrzyżowaniu dróg zaś tworzą się kilometrowe korki. W stronę Nieporętu korek przed sygnalizacją świetlną ciągnie się aż od ul. Strażackiej. Korek jest też od strony Wołomina. Od strony Nieporętu korek zaczyna się kilkaset metrów przed torami kolejowymi. Ruch jest bardzo powolny, ponieważ światła nie działają poprawnie. Momentami przestają działać, później znów się włączają - relacjonował Dawid Krysztofiński.

Jak dodał, utrudnienia z pewnością będą jeszcze większe w porannym, poniedziałkowym szczycie. Kierowcy powinni się na to przygotować.

Niezbędny remont

Droga wojewódzka nr 631 to jedna z najbardziej obciążonych dróg wlotowych do Warszawy. Natężenie ruchu to 27 tys. pojazdów na dobę. Arteria o długości ok. 45 km łączy Warszawę i Nowy Dwór Mazowiecki. Biegnie przez Ząbki, Zielonkę, Marki, Wólkę Radzymińską, Nieporęt, Zegrze Południowe, Wieliszew i Poniatów. Obecnie trwają prace przy poszerzeniu arterii na dwu kilometrowym odcinku na terenie Ząbek i Zielonki.

Rozbudowa dwukilometrowego odcinka drogi 631 na odcinku od granic miasta do węzła z projektowaną drogą ekspresową S17 rozpoczęła się w lutym tego roku. Na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich prace wykonuje firma Skanska.

Zakres prac obejmuje między innymi rozbudowę drogi do dwujezdniowej. Na całym odcinku powstanie także chodnik, ścieżka rowerowa, ekrany akustyczne oraz oświetlenie uliczne. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicą Szwoleżerów, Powstańców, Bankową i Kolejową.

Inwestycja, która pochłonie prawie 45,8 milionów złotych, powinna zakończyć się do końca czerwca 2015r.  Zadanie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

lata/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kab

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2014 20:44 ~kab


  WWL~WWL

  Żenujące, niektórzy nie znają definicji potocznego słowa "słoik". Dla użytkowników takich jak "Polak Mały 160", "Warszawiak" i innych podobnych tolerancją i inteligencją.


  Nie możemy wszyscy mieszkać w Warszawie. Ja mimo że cały czas jestem zameldowana w Warszawie nie mieszkam w tym mieście, jest przesiąknięte właśnie takimi ludźmi. Na każdym, kroku brak empatii i poszanowania dla innych. Ludzie opanujcie się, bo zapewne jak zagłębimy się w Wasze drzewo genealogiczne wyjdzie na jaw że mieszkacie tu od niedawna. Najczęściej właśnie tacy ludzie mają problem, boją się i atakują innych. Prawda jest taka że Warszawa jest stolicą dla Wszystkich Polaków, czy Wam się to podoba czy też nie.
  wawa_man~wawa_man

  Jest przesiąknięte ludźmi, którzy są Warszawiakami i mają pretensje do ludzi, którzy tu mieszkają, pracują, korzystają z pełni życia w stolicy, a płacą podatki na wioskach. Jeszcze mają odwagę czegoś wymagać od stolicy, żeby im było łatwiej/lepiej. Ja nie mam nic do przyjezdnych, ale podstawa to płacenie podatków w Warszawie, do tego nei trzeba się meldować, ale po co, lepiej być prawdziwym słoikiem.  Nie rozumiem więc co ludzie twojego pokroju chcą od mieszkańców okolicznych miejscowości? Jakby nie patrzeć tacy ludzie żyją U SIEBIE w podwarszawskich miejscowościach i tam płacą podatki a w stolicy jedynie pracują. Zresztą, gdyby nie praca przyjezdnych i okolicznych mieszkańców Warszawa byłaby zwykłą wsią no, maksymalnie niewielkim miasteczkiem. Stąd też, w interesie władz Warszawy jest zapewnienie optymalnego dojazdu z tzw. "miast sypialni" do tzw. "miasta satelity" dla pracowników zapewniających rozwój stolicy. Czego się więc rzucasz? Jeśli nie interesujesz się tym tematem po co się tu wywnętrzniasz? Nowych znajomych szukasz?

 • Mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2014 12:55 ~Mmm

  grunt, ze ty jesteś wystarczająco wyedukowany. szczególnie z zakresu języka polskiego.

  No i co z tego, ze jej nie zobaczę z 5 lat? Przeżyję. Najwyżej przerzucę się na rower... moje k**e na coś się tu zda? Przyspieszy? Nie.

  Kompromitujesz to się ty mój drogi. Debilizmem nie jest projekt bo nie na tym polega, że z dwupasmówki ma się robić z powrotem 1 pasmówka. projekt jest dobry. Warszawa daje d**, częściowo z tego co mi się wydaje przez jakiś p**y zabytek przy Marsa.

  A sprawa lewoskrętu w Powstańców z Żołnierskiej, to owszem, debilizm. debilizm, z którym walczymy, albo o normalny lewoskręt albo o wiadukt. Któremu również co niektórzy mieszkańcy są przeciwni, na szczęście większość jest za.
  Bo tego to ktoś wybitnie nie przemyślał..


  Fox~Fox

  Co z tego że poszerzą 2 km drogi jak od tablicy Warszawa spowrotem robi się 1 pas i dalej jak było!! To dopiero będzie masakra - co za dureń buduje drogę 2 pasmową a za chwile robi się z niej z powrotem 1 pas. Jaki jest sens takiej budowy?
  Mmm~Mmm


  Może najpier zamiast komentować to się doedukujesz z zakresu przebudowy to się dowiesz, że nie "debil" projektuje, bo to nie jest organizacja docelowa, tylko przebudowa jest podzielona na 2 części (a chyba nawet i więcej). Ta, którą robią to teren Zielonki, ta, która stoi to część warszawska. Na którą chyba nawet jeszce nie było przetargu z tego co kojarzę, więc "trochę" to jeszce potrwa.. :/

 • Fox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2014 09:24 ~Fox

  Widzę, że jesteś typowym biurokratom trzymającym się bezsensownych procedur. Widzisz - dla mnie jako kierowcy nie jest ważne na ile etapów jest podzielona budowa tylko efekt końcowy którego w tym przypadku nie będzie bardzo długo a jeżeli w ogóle będzie! Gdzieś mam twoje tłumaczenia - wolałbym znać konkretne daty końca budowy i widzieć konkretny projekt a nie jakieś wycinki. Powiem Ci jedno wielki mądralo - jak skończą to budować to przez następne 5 lat nie zobaczysz drogi w W-wie a przez żołnierską do W-wy będziesz jechał z rana godzinkę - taki właśnie debil to zaprojektował i do tego się pomylił nie robiąc np. skrętu z żołnierskiej w powstańców, jadąc z Wwy. Radzę w takim razie tobie pomyśleć i poczytać zanim się skompromitujesz jak poprzednio!

 • Mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 11:52 ~Mmm

  Fox~Fox

  Co z tego że poszerzą 2 km drogi jak od tablicy Warszawa spowrotem robi się 1 pas i dalej jak było!! To dopiero będzie masakra - co za dureń buduje drogę 2 pasmową a za chwile robi się z niej z powrotem 1 pas. Jaki jest sens takiej budowy?


  Może najpier zamiast komentować to się doedukujesz z zakresu przebudowy to się dowiesz, że nie "debil" projektuje, bo to nie jest organizacja docelowa, tylko przebudowa jest podzielona na 2 części (a chyba nawet i więcej). Ta, którą robią to teren Zielonki, ta, która stoi to część warszawska. Na którą chyba nawet jeszce nie było przetargu z tego co kojarzę, więc "trochę" to jeszce potrwa.. :/

 • Fox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 11:40 ~Fox

  Co z tego że poszerzą 2 km drogi jak od tablicy Warszawa spowrotem robi się 1 pas i dalej jak było!! To dopiero będzie masakra - co za dureń buduje drogę 2 pasmową a za chwile robi się z niej z powrotem 1 pas. Jaki jest sens takiej budowy?

 • miszkanka Wołomina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 10:59 ~miszkanka…

  1 września 2014 - autobus "W" z Wołomina do ronda jechał 2 godziny! Skandal

 • PiOtReK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 10:09 ~PiOtReK


  PiOtReK~PiOtReK

  Jechałem tamtędy dzisiaj ok. godz. 17 i od strony Zegrza wcale nie było tak źle - przejechaliśmy na 3 światłach, czyli nie stałem tam dłużej niż ok. 6-7 min.
  Poza tym ruch na tym odcinku drogi był o wiele płynniejszy niż np. w wakacje (20.07), korzystam z tej drogi w weekendy jak wracam z Mazur do domu (Warszawa Wawer) i już dawno tak szybko nie przejechałem tego odcinka.
  nix~nix

  sorry, że zrobiłem literówke w nazwie twojej rodzinnej miejscowości.

  Ty to kolego nawet nie wiesz komu i co odpowiadasz, szkoda słów.

 • aaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 09:55 ~aaaaaa

  jest gorzej. Z Rembertowa (od Czwartaków) do Powstańców 45 minut

 • słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 09:45 ~słoik

  żal jest bezideałowym kukłom systemu gnieżdżącym się z rodzicami w kawalerkach odziedziczonych po dziadkach, że kogoś stać na dom z ogrodem poza Warszawą i wypisują "o słoiki do pracy jadą"
  za żadne skarby nie zamienił moich 300m2 z ogrodem 3000m2 na toją zapluskwioną pełna karaluchów kawalerkę po dziadku który ją kupił za pieniądze które dostał za sprzedaż swojego siedliska na wsi po rodzicach...
  miłego dnia "słoik"

 • wawa_man

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 08:56 ~wawa_man

  WWL~WWL

  Żenujące, niektórzy nie znają definicji potocznego słowa "słoik". Dla użytkowników takich jak "Polak Mały 160", "Warszawiak" i innych podobnych tolerancją i inteligencją.


  Nie możemy wszyscy mieszkać w Warszawie. Ja mimo że cały czas jestem zameldowana w Warszawie nie mieszkam w tym mieście, jest przesiąknięte właśnie takimi ludźmi. Na każdym, kroku brak empatii i poszanowania dla innych. Ludzie opanujcie się, bo zapewne jak zagłębimy się w Wasze drzewo genealogiczne wyjdzie na jaw że mieszkacie tu od niedawna. Najczęściej właśnie tacy ludzie mają problem, boją się i atakują innych. Prawda jest taka że Warszawa jest stolicą dla Wszystkich Polaków, czy Wam się to podoba czy też nie.

  Jest przesiąknięte ludźmi, którzy są Warszawiakami i mają pretensje do ludzi, którzy tu mieszkają, pracują, korzystają z pełni życia w stolicy, a płacą podatki na wioskach. Jeszcze mają odwagę czegoś wymagać od stolicy, żeby im było łatwiej/lepiej. Ja nie mam nic do przyjezdnych, ale podstawa to płacenie podatków w Warszawie, do tego nei trzeba się meldować, ale po co, lepiej być prawdziwym słoikiem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »