Informacje

01.09.2015 15:00 Były ogromne utrudnienia

Kilkunastu ojców zablokowało ulice.
"Nie możemy zabronić demonstracji"

SERWISY:

Manifestacja składająca się z garstki osób zablokowała Warszawę. Korki utworzyły się na moście Poniatowskiego, Saskiej Kępie i w centrum. Kierowcy pytają, kto na to pozwolił. - Mamy wolność wyrażania swoich poglądów - odpowiada ratusz i przypomina, że demonstrować może każdy.

We wtorek, ze względu na pierwszy dzień szkoły, Stowarzyszenie Dzielny Tata zorganizowało manifestację "Nie ma praw ojca, nie ma ruchu w mieście". Wzięło w niej udział kilkanaście osób, ale utrudnienia były ogromne.

Czemu szli ulicą?

Ojcowie idąc od ronda Waszyngtona przed Pałac Prezydencki zablokowali całkowicie most Poniatowskiego w kierunku centrum oraz ulice w Śródmieściu.

Zapytaliśmy ratusz, czy demonstracja nie mogła być zakazana, albo chociaż czy uczestnicy nie mogli iść chodnikiem, tak aby utrudnienia były mniejsze?

Magdalena Łań z biura prasowego ratusza przypomina, że powstała ustawa Prawo o Zgromadzeniach, w której jasno określone są przepisy.

- Czas, miejsce, liczbę uczestników, trasę przemarszu określa organizator - wymienia Łań. Jak dodaje, czasami organizatorzy informują, że osób biorących w zgromadzeniu będzie kilkaset, a przychodzi kilkadziesiąt.

Każdy może demonstrować, ale...

Łań przekonuje, że władze miasta nie mogą zabronić zorganizowania demonstracji. - Pamiętajmy, że zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej, każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji - dodaje.

Przytacza jednak sytuację, w której manifestacja może być zabroniona. - Jeśli organizator poinformuje, że będzie np. skandował hasła rasistowskie, faszystowskie czy nazistowskie - mówi. Jak jednak zauważa, nikt się przecież do tego nie przyzna.

Przypomina także, że zgromadzenie musi zostać zgłoszone przynajmniej trzy dni przed planowanym wydarzeniem. Zdarzają się też takie przypadki, w których miasto może poprosić organizatora o zmianę trasy, jeśli w tym samym czasie i miejscu odbywa się inne zgromadzenie.

We wtorek rano kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

 

su/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 12:25 ~warszawianka


  ppp~ppp

  Nie róbcie ludziom wody z mózgu - oczywiście że można odmówić pozwolenia na taką manifestację:

  według art. 65 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym - "Organ właściwy do wydania zezwolenia może odmówić wydania zezwolenia w razie uzyskania negatywnej opinii policji lub odmowy uzgodnienia decyzji przez pozostałych zarządzających, a także w przypadku gdy impreza zagraża bezpieczeństwu ruchu albo utrudni ruch drogowy na znacznym obszarze. "


  mlody ~mlody

  Jak widać slepcy z urzędu tego ostatniego powodu już nie doczytali ...


  tylko, że to nie był znaczny obszar w skali miasta ;-)

 • ZuaCiociaMori

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 12:22 ZuaCiociaMori

  Brawo ojcowie! Walczcie o dzieci, angażujcie się w opiekę nad nimi. Nie tylko kiedy dochodzi do rozwodu! Budujcie z dziećmi więź. To jest fajne, to jest męskie, to jest pociągające. Kobiety, które zrezygnowały z takich facetów są zwyczajnie głupie. Pokazujcie innym, że to żadna ujma na męskim honorze wytrzeć dziecku pupę ;) Tylko następnym razem nie blokujcie miasta. Może jakaś pozytywniejsza akcja? Warsztaty, happening, coś dla dzieciaków?

 • nika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 11:22 ~nika

  i bardzo dobrze ze demostrowali. każdy ma prawo

 • czwartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 10:56 ~czwartek

  To jakaś paranoja. Niech sobie i demonstrują, ale na placyku przed odpowiednim urzędem czy instytucją. A tak - zbierają tylko słowa pogardy dla siebie za swoje egoistyczne zachowanie.

 • Tata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 10:46 ~Tata

  Po pierwsze, to nie rozumiem sposobu w jaki grupa (!) próbuje się pokazać i walczyć o te prawa. We mnie nie wzbudzili żadnej chęci wsparcia, dołączenia a tylko nerwy spowodowane blokadą części miasta dla tysięcy innych osób.
  Nóż mi się w kieszeni otworzył do reszty, kiedy spojrzałem na obstawę 3 radiowozów policji i całej reszty, o której nie wspomnę.

 • Mama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 09:47 ~Mama

  Ciekawe, można wg niektórych wypowiedzi organizować 'Masę Krytyczną" , ale demonstracji w obronie praw dziecka już nie.

 • miecio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 09:22 ~miecio

  czyzby tatusiowie z pokolenia wychowanego bezstresowo- wszytko wolno

 • pasażer57

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 08:55 ~pasażer57

  Przez ośmiu nieudaczników kila tysięcy ludzi stało w korkach.

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 08:36 ~mlody

  ppp~ppp

  Nie róbcie ludziom wody z mózgu - oczywiście że można odmówić pozwolenia na taką manifestację:

  według art. 65 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. — Prawo o ruchu drogowym - "Organ właściwy do wydania zezwolenia może odmówić wydania zezwolenia w razie uzyskania negatywnej opinii policji lub odmowy uzgodnienia decyzji przez pozostałych zarządzających, a także w przypadku gdy impreza zagraża bezpieczeństwu ruchu albo utrudni ruch drogowy na znacznym obszarze. "  Jak widać slepcy z urzędu tego ostatniego powodu już nie doczytali ...

 • Rycho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 07:55 ~Rycho

  Tzn że policja nie zna przepisów ruchu drogowego jak kilkanaście osób może zablokować ruch drogowy. To anarchia i złota wolność szlachecka doprowadziła do rozbiorów

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »