Informacje

25.05.2013 18:27 "Sadzić, palić, zalegalizować"

Kilka tysięcy osób na Marszu Wyzwolenia Konopi

SERWISY:

Kilka tysięcy osób, głównie młodych przeszło w sobotę w Marszu Wyzwolenia Konopi. Imprezę zorganizowała Inicjatywa Wolne Konopie, domagająca się legalizacji w Polsce marihuany.

Uczestnicy imprezy gromadzili się przed Pałacem Kultury i Nauki już dwie godziny przed rozpoczęciem marszu, który przeszedł pod Sejm. Przemawiający z piętrowych autobusów organizatorzy przekonywali, że legalna marihuana to wpływy do budżetu, natomiast nielegalna to dochody dla mafii, która tymi pieniędzmi przekupuje polityków, by utrzymali obecny stan. Były występy muzyków na żywo i przemówienia.

"Przyjdzie taki dzień..."

Wśród mówców był m.in. Janusz Palikot. - Przyjdzie taki dzień, że będziemy mogli w tym miejscu legalnie zapalić jointa, a policjanci będą nam podawać ogień. Ten dzień jest bliżej niż kiedykolwiek - mówił.

Przemawiał też jeden z inicjatorów legalizacji marihuany do celów medycznych w Kalifornii.

Z kolei Tomasz Szwed z partii Zieloni 2004 przekonywał, że uprawa konopi to jeden z elementów zielonej gospodarki, której rozwijanie postuluje jego ugrupowanie.

"Sadzić, palić, zalegalizować"

Marsz ruszył wśród okrzyków "Sadzić, palić, zalegalizować" i dźwięków muzyki. Uczestnicy nieśli m.in. flagi Jamajki i symbole rastafarianizmu. "Uwolnić uwięzionych palaczy" - głosił jeden z transparentów. Marsz zamykała ciężarówka z działaczami Ruchu Palikota.

Pod Sejmem do zgromadzonych przemówił m.in. Janusz Korwin-Mikke. - Tu nie chodzi o marihuanę, ale o wolność, żeby żaden urzędnik nie mógł niczego zakazywać. Marihuana to tylko jeden z zakrętów na drodze do wolności - mówił. - A w tym cyrku - krzyczał Korwin-Mikke wskazując na Sejm - tworzy się coraz to nowe zakazy. Prohibicja to fikcja - dodał, zbierając owacje zebranych.

Głos zabrał też ponownie Palikot. - W latach 60. Polska była największym producentem konopi w Europie. Nie poddajemy się i w końcu się uda, żeby można było legalnie zapalić jointa. Nie tracimy nadziei - mówił, zapowiadając kolejne inicjatywy swojej partii ws. ustawowej depenalizacji marihuany.

"Nie można represjonować wszystkich"

- W Sejmie prawica chce wszystko załatwić represjami, nie można jednak represjonować wszystkich obywateli, tylko trzeba rozwiązać problem. A najlepszym rozwiązaniem jest zdepenalizowanie posiadania małej ilości miękkich narkotyków - mówił do zgromadzonych poseł Ryszard Kalisz. Po przemówieniach i kolejnych występach na żywo uczestnicy marszu zaczęli się rozchodzić.

PAP/bf/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2013 10:41 ~Ooo

  Weście zalegalizujcie tą trawę ona nikomu nie robi nic złego że czasami ktoś sobie zapali to co. Powiem wam prosty morał: Jeden facet ze swoim kolegą w bloku piją wódkę potem jeden i drugi katuje swoją żonę i dzieciko a ja z kolegą zapalę sobie skręta i tak ja mam większą szansę iści siedzicieć niż oni bo zapaliłem sobie jointa. Co się dzieje w tej Polsce przecież to dała nam matka ziemia to dlaczego nie możemy sobie usiąści na ławce i normalnie zapalić skręta.

 • Krasnorost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.05.2013 19:03 ~Krasnorost

  Proszę pokazać mi naukowe dowody szkodliwego działania marihuany na mózg tzw. sieczki bo nie jestem w temacie. Jeśli ktoś wstawi tu badania na małpach w maskach ,a w wyniku badania że zabija komórki mózgowe to życze powodzenia. Znam historie tego eksperymentu :)

 • kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 18:56 ~kuba

  Do wszystkich co wypowiadają się o innych krajach w europie: Można mieć marihuanę w Czechach, Holandii, Irlandii, Anglii, Danii, Portugalii, w innych krajch (np Niemcy czy Francja) nie można jej mieć , ale za posiadanie małej ilości czeka konfiskata używki i mandat finansowy na zasadzie 100 euro czy coś, w polsce pod tym względem prawo jest najbardziej restrykcyjne a liczba osob palących procentowo jest dużo większa niż holendrów w holandii np, W więzieniach też pewnie mamy w europie najwięcej skazanych za posiadanie narkotyków, po za tym policja w innych krajach europejskich nie przeszukuje obywateli czy nie mają narkotyków przypadkowo!!!

 • Ł3pU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 18:08 ~Ł3pU

  Do wszystkich co wypowiadają się o innych krajach w europie: Można mieć marihuanę w Czechach, Holandii, Irlandii, Anglii, Danii, Portugalii, w innych krajch (np Niemcy czy Francja) nie można jej mieć , ale za posiadanie małej ilości czeka konfiskata używki i mandat finansowy na zasadzie 100 euro czy coś, w polsce pod tym względem prawo jest najbardziej restrykcyjne a liczba osob palących procentowo jest dużo większa niż holendrów w holandii np, W więzieniach też pewnie mamy w europie najwięcej skazanych za posiadanie narkotyków, po za tym policja w innych krajach europejskich nie przeszukuje obywateli czy nie mają narkotyków przypadkowo!!!

 • piotron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 11:25 ~piotron

  do Krasnorost
  Jakoś kraje w których medycyna jest na najwyższym poziomie na świecie , nie uznały tego ,,lekarstwa'' . Tj . cała Skandynawia , Niemcy , Japonia i większa częsć USA i wiele innych państw . Morfinę też jest lekarstwem na wiele schorzeń , ale to nie znaczy że może być ogólnodostępna . Także nie dorabiaj ideologi do tego gów...... które robi po latach sieczkę z mózgu ,na co znam wiele przykładów . Oczywiście każdy wieloletni palacz trawy zawsze powie że nie widzi u siebie działań ubocznych tego palenia i (zazwyczaj mówi) że w pracy zajmuje poważne stanowisko od lat , a to jest dowodem że marycha nie szkodzi na nic (stary tekst palaczy) .I madrale zrozumcie jedno - to że jeszcze większe gówno jest zalegalizowane (alkohol) nie może być powodem zalegalizowania innego gówna . Naród nie umie pić to jeszcze w nagrodę dać im inny syf , będzie fajnie ????? Bo zalegalizować coś jest łatwiej niż sie pózniej z tego wycofać .

 • dren

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 10:45 ~dren

  Stary73~Stary73

  Marihuana to roslina, jak roslina moze byc uznawana za narkotyk ? Po co wycinac drzewa jak mozna zasadzic konopie z ktorej papier jest lepszy (konstytucja stanow zjednoczonych byla napisana na papierze konopnym ) Drzewo rosnie bardzo dlugo, konopia tylko 3 miesiace. 30 % lekow moze byc zastapiona przez konopie. Dlaczego panstwo wspiera mafie ? Przeciez to mafia zarabia na dilerce. Dlaczego mlody czlowiek moze isc do dilera kupic marihuane a przy okazji inne uzywki ktore uzalezniaja, gdyby marihuana byla legalna to by nie mial kontaktu z dilerem. Dlaczego na zachodzie mozna posiadac przy sobie kilka gram marihuany i policja nam nic nie zrobi ? W niemczech mozna od 6 do 30 gram w zaleznosci od landu. Media wypraly polakom mozgi, dlatego polacy maja takie zdanie o konopiach. Zero edukacji. Mafia oplaca politykow. Ludzie pamietajcie, ze to jest roslina, a kto zabroni roslinie rosnac :)

  Kokaina też roślina , opium z maku - wszystko to rośliny . Widać że już trochę buchasz . Gdzie na zachodzie możesz mieć kilka gramów ??? W Niemczech ??? W państwach skandynawskich ???? Gdzie ??? Byłeś tam widziałeś jak to wygląda . Jak to jest określone prawnie i z czym to się wiąże . Mózg już masz trochę wyprany i to nie przez media . Lekarstwo ??? kilka opracowań naukowych o leczniczym działaniu , na kilkaset opracowań o szkodliwym wpływie . Ciekawy wynik . Typowe naginanie przez ,,jaracza'' do swoich przekonań . Znam opracowania naukowe o dobroczynnym działaniu strychniny .

 • druid

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 10:41 ~druid

  Najbardziej śmieszą mnie arumenty tych przytepionych ćpunków o tym jak to niby alkohol jest zły i ile powoduje patologi. Może i to prawda, ale co mnie to obchodzi? Co to w ogóle za tak myślenia, żeby usprawiedliwiać jeden syf tym że jest jeszcze inny rzekomo jeszcze gorszy. Gdyby tu zalegalizowano zioło to już widzę te przymulone jednostki nie potrafiące poprawnie wymówić kilku zdań. Dramat.

 • Mason

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 09:43 ~Mason

  stufu a ilu palaczy znasz którzy jednocześnie palą ganjie i piją browar?a u Ciebie Meg222 matka wie że źle odmieniasz końcówki?

 • stfu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 08:50 ~stfu

  Antymediota~Antymediota

  Wszystkim zwolennikom palenia tego szajsu proponuję o wystąpienie o azyl polityczny w Korei Północnej.Tam jest on powszechmie dostępny w OFICJALNEJ sprzedaży.Jeść nie mają czesto co,ale to g...o jest do kupienia i to tańsze niż papierosy.Odpowiedźcie sobie wszyscy dlaczego :))


  Jeszcze większe gówno jest u nas dostępne w OFICJALNEJ sprzedaży. GORZAŁA, zobaczcie jak ALKOHOLICY po 20 latach picia, a jak wyglądają ludzie którzy palą 20 lat. Nie mylić z tymi co walą byle co aby klepnęło.

 • Krasnorost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2013 19:36 ~Krasnorost

  Może i jestem młodym człowiekiem ale posiadam większą wiedze od ciebie, przynajmniej na ten temat. Pytasz o właściwości medyczne ???
  -Ograniczenie rozwoju raka
  -zmniejszenie ćiśnienia śródgałkowego (leczenie jaskry)
  -Uśmieżanie bólu i rozluźnianie mięśni
  -właściwości przeciwwymiotne
  -Poprawia apetyt
  -Pomaga w chorobie dwubiegunowej
  -Rozszerza oskrzeliki co ułatwia oddychanie
  -Powstrzymuje ataki i napady
  -AIDS
  I wiele wiele innych, wystarczy zainteresować się tym tematem.
  W 1839 r. W. B. O'Shaughnessy zastosował jako pierwszy z powodzeniem cannabis jako środek znieczulający przy bólach reumatycznych, kolce jelitowej u dzieci i bólach tężcowych. Również angielska królowa Wiktoria stosowała konopie dla złagodzenia bólów menstruacyjnych. Na początku XX wieku znanych było co najmniej sto środków leczniczych, w których Cannabis stanowił istotny, jeśli nie jedyny składnik. Lekarstwa te były przepisywane na kilkadziesiąt różnych schorzeń.

  W 1839 r. W. B. O'Shaughnessy zastosował jako pierwszy z powodzeniem cannabis jako środek znieczulający przy bólach reumatycznych, kolce jelitowej u dzieci i bólach tężcowych. Również angielska królowa Wiktoria stosowała konopie dla złagodzenia bólów menstruacyjnych. Na początku XX wieku znanych było co najmniej sto środków leczniczych, w których Cannabis stanowił istotny, jeśli nie jedyny składnik. Lekarstwa te były przepisywane na kilkadziesiąt różnych schorzeń.

  Wyłapać ćpunów ? Ja bym chciał aby wyłapać wszystkich alkoholików i przymusowo leczyć !!! Ile jest domów gdzie szerzy się cichy alkoholizm i patologia i tym jakoś się nikt nie interesuje.


 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »