Informacje

25.09.2011 13:58 33. maraton warszawski

Kierowcy: "Popieramy bieganie,
ale nie utrudniajcie nam jazdy"

SERWISY:

33. Maraton Warszawski to - oprócz sportowych emocji - również utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. – Totalny paraliż Miasteczka Wilanów, nie można wjechać i wyjechać – żalił się jeden z kierowców.

W czasie trwania maratonu, najpóźniej do godziny 15:00 przejazd przez wiele głównych ulic południowej części miasta może być utrudniony. W tym roku, ze względu na budowę II linii metra, trasa została poprowadzona m.in. ul. Arbuzową i Nowoursynowską.

Najgorzej mają mieszkańcy Wilanowa – tam utrudniony jest wyjazd z osiedli przy ulicach: Winogronowej, Paprotki, Miecznikowej, Pigwy czy Rzodkiewki.

Organizator miał przygotować ekipę która w nagłych przypadkach, bez zbędnej zwłoki miała umożliwiać wyjechanie z posesji, tak żeby nie rozjechać maratończyków. Również karetki miały zapewniony dojazd.

Zostawili bez dojazdów do domów

Mimo to, kierowcy narzekali na trudnienia. – Paraliż, nie można wjechać i wyjechać z miasteczka Wilanów. Ja popieram bieganie, ale nie można ludzi zostawić bez dojazdu do domów – mówił jeden z nich.

Utrudniania pojawiły się także na objazdach zamkniętych arterii. - Ulice dochodzące do Sobieskiego były zakorkowane, m.in. Czarnomorska – relacjonował Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Trasy zmieniło też kilkadziesiąt linii autobusowych. Utrudnienia zakończą się około godziny 15.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 22:59 ~mat

  O maratonie wiedziałem tylko tyle, że będzie. Przed 8 w niedzielę jechałem Aleją Wilanowską w stronę Mokotowa i widziałem rozstawiane stoliki. Wracałem godzinę później tą samą Aleją Wilanowską i co widzę - przed skrzyżowaniem z Arbuzową stoi na prawym pasie barierka z zakazem wjazdu, natomiast za skrzyżowaniem taka sama barierka stoi na lewym pasie. Ani żywej duszy. Część kierowców objeżdżała slalomem barierki i jechała dalej, ja pojechałem przez Sadybę.
  Przed 10 musiałem z Wilanowa ruszyć na Grochów. Wyjazd z Kieślowskiego zamknięty - brak znaków na wcześniejszych skrzyżowaniach, więc samochody tylko dojeżdżały do mostku i zawracały. Pojechałem do Alei Rzeczypospolitej z nadzieją, że da się przejechać do Sobieskiego - tu niestety także zero znaków, ani na skrzyżowaniu z Osią, ani na skrzyżowaniu z Klimczaka. Rezultat - masa samochodów jadących pod prąd, wracających ze skrzyżowania z Aleją Wilanowską zastawionego całkowicie. Wyjazd na Powsińską - zamknięty, brak znaków. Pojechałem na Ursynów ulicą Orszady, chciałem jechać do Nugat, ale zaraz wracałem do Rosoła widząc kolejkę stojących samochodów i autobusów - także brak oznakowania. Na szczęście na Rosoła stał policjant kierujący ruchem i udało mi się 'przebić' do świata.
  W rezultacie - trasę z Wilanowa na Grochów przebyłem w ponad godzinę, zwiedzając pół miasta. A wystarczyło postawić kilka żółtych tablic z informacją o objazdach, oznaczyć tymczasowo ślepe ulice, itp.
  Przedmówca pisze o maratonie berlińskim - trzeba w takim razie wysłać organizatorów warszawskiego na korepetycje do Berlina, żeby w przyszłym roku nie dali znów plamy.

 • kinio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 18:56 ~kinio

  Właśnie wróciłem z maratonu w Berlinie. Tam miasto było wyłączone z ruchu na dwa dni, bo w sobotę mieli swoją imprezę rolkarze. I jakoś nikomu to specjalnie nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie. Atmosfera wielkiego święta i 100 tys. kibiców dopingujących wszystkich. Organizacja perfekcyjna.

 • aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 18:29 ~aga

  "Utrudniony" wyjazd?! Jak można utrudnieniem nazwać fakt absolutnej niemożliwości wydostania się z osiedla! Orszady wjechałam na Ursynów, po czym zostałam unieruchomiona pomiedzy Nugat a Rosoła. Samochody w panice jeżdziły od jednego końca Nowoursynowskiej (tu przy Nugat) do dugiego, wszystkie poprzeczne uliczki od Nowoursynowskiej do Rosoła + większość Nowoursynowskiej były zablokowane. Absolutna niemożliwośc wydostania się. 2 godziny na ulicy w samochodzie, bo nawet nie było gdzie zaparkować.
  Jednokierunkową Orszady też nie można się było wydostać. Nie można było na 2-3 godziny zrobić z niej jezdnię dwukierunkową?
  Oznakowanie? nie powiem do czego. Po 2 godzinach od ostatniego biegacza, na Wilanowskiej k.Arbuzowej nadal stał szlaban. Kierowcy pod prąd jechali po przejściu dla pieszych na swoją jezdnię.
  To jest brak poszanowania dla innych. Skandal. Fajnie, że biegną. Al ci pożal się Boże organizatorzy z bożej łaski (delikatnie ujmując) powinni się mocno doszkolić na następny raz.
  Co ciekawe, policja się zgodziła? władze Warszawy też? Szkoda, że nie było ich tam wczoraj.
  Niestey muszę przyznać, że Święto Opatrzności w czerwcu jest 1000 razy lepiej zoragnizowany ....

 • wyluzujcie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 14:16 ~wyluzujcie

  Zwracam uwagę dyskutantów spychających biegaczy do lasów i parków, że to właśnie tam na co dzień się biega i trenuje. Jednak miejscem imprezy nie jest las, czy zacisze sali treningowej. Aby maraton mógł być imprezą prestiżową, rozpoznawalną i konkurującą z innymi imprezami tego typu na świecie, powinien mieć atest. Wymogi atestowania z kolei mówią m.in., że trasa powinna być poprowadzona nawierzchnią utwardzoną. Wyklucza to ścieżki leśne i pola. Ponadto, odległość w linii prostej pomiędzy startem i metą w linii prostej nie może być większa niż połowa dystansu. Oznacza to, że w jakimś rejonie miasta "pętelka" może być ciaśniejsza. Jeszcze jednym wymogiem jest aby różnica wysokości pomiędzy startem a metą nie była zbyt duża - konkretnie 1m wysokości na 1km dystansu. Te uwarunkowania powodują, że trasy nie można wytyczyć dowolnie, tak aby wszyscy byli szczęśliwi.

 • FIT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 12:04 ~FIT

  Informacje o utrudnieniach w ruchu były już dawno. Grubaski zacznijcie biegać to imprezy promujące zdrowy tryb życia, a nie Taniec z Gwiazdami, nie będą Was wkurzać! Wszystkim wczorajszym maratończykom gratuluję! :)

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 11:09 ~olo

  dokładnie!! mało jest parków i terenów przleśnych?? ulice centrum to nie miasto olipijskie. karny ku..s dla organizatorów!! buuuuuuuuuuu

 • ?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 11:00 ~?

  Szwoleżer Popieram w 100%. Ja nie mogłam wczoraj dojechać do domu, zmuszeni byliśmy zostawić samochód na przystanku jak większość mieszkańców czerniakowskiej. Straż miejska zamiast pomóc wlepiła wszystkim mandaty. I co wy na to biegacze, nie jestem przeciwko tego typu imprezom ale burdel organizacyjny w dniu wczorajszym przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

 • biegacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 10:38 ~biegacz

  "Bonanza" - nareszcie inni widzą co się działo w śródmieściu jak rozgrywano tą bonanzę.
  biegi tylko na stadionach, bo inaczej przypomina to przepęd bydła rodem z dzikiego zachodu.

 • Daniel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 10:25 ~Daniel

  Problemem jest to że wszyscy myślą Ja i odmieniają to, jak tylko mogę (Mnie, Moje itp.). Ludzie akurat dziś chcieli pojechać do centrum handlowego, do rodziny na wieś albo na grzyby. A my im zablokowaliśmy tą możliwość. Ale dlaczego przecież Ja chcę jechać. Myślmy o innych. Nie ma w Warszawie tak wielu imprez a te co nas nie interesują interesują kogoś innego i odwrotnie. Jeżeli nie będziemy zwracać uwagi na siebie wzajemnie i nie tylko Ja i Moje potrzeby to będzie nam wszystkim żyło się łatwiej i przyjemniej.
  I nieuświadomionych pragnę ostrzec o kolejnej biegowej imprezie w Warszawie, dzięki której pomimo utrudnień komunikacyjnych nasz szare miasto zyskuje na znaczeniu. W oczach wielu ludzi nie tylko z kraju.

 • antyszofer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 09:59 ~antyszofer

  IDEAŁ MIASTA W ROZUMIENIU KIERWCÓW TO SAME ULICE BEZ CHODNIKÓW , PIESZYCH I ROWERZYSTÓW I ZAWSZE ZIELONE ŚWIATŁO

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »