Informacje

09.02.2011 20:25 "Człowiek ze wsi wyjedzie, ale wieś z człowieka już nie"

Kierowcy demolują Grzybowski i Francuską

SERWISY:

Jest całkiem nowy, ale już częściowo zdewastowany. Plac Grzybowski przypomina dziki parking. Kierowcy zajmują każdy skrawek wolnego miejsca, nie zważając na barierki i trawniki, po prostu je rozjeżdżaj. To samo jest na nowej Francuskiej.

Trawnik na placu Grzybowskim jest rozjechany przez samochody. Kierowcy czują się bezkarnie do tego stopnia, że niektórzy robią sobie rajd przez sam środek trawnika.

Na otaczających plac chodnikach są ustawione słupki. Mają one uniemożliwiać parkowanie w miejscach przeznaczonych dla pieszych. Jednak i tutaj kierowcy są górą... wystarczy wyrwać kilka słupków i miejsce parkingowe gotowe.

Francuska też zniszczona

Podobnie jest na ulicy Francuskiej. Remont salonu prawobrzeżnej Warszawy skończył się w listopadzie ubiegłego roku. Tutaj również widać zniszczenia np. połamane niewielkie ogrodzenia trawnika. Gwarancja nie obejmuje naprawy tych elementów i Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych za naprawę zapłaci z własnej kieszeni.

Brak odpowiedzialności

Zdaniem dziennikarza motoryzacyjnego Jacka Balkana samowolka z parkowaniem to nie jest kwestia niskich mandatów czy braku kontroli straży miejskiej, chodzi o brak poczucia odpowiedzialności.

- Osoby, które mieszkają dookoła odnowionych miejsc cieszą się z remontu i dbają o otoczenie. Natomiast wszystkim, którzy są przejazdem, jest wszystko jedno czy wjadą tutaj tirem, buldożerem, czy zostawi samochód na środku chodnika – ocenia Jacek Balkan, dziennikarz motoryzacyjny.

Filip Chajzer
bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dubai

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 22:05 ~dubai

  http://www.tours-dubai.com

 • jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 15:50 ~jacek

  Może po prostu przy okazji różnych remontów nie likwidować miejsc postojowych, a tworzyć nowe. W Warszawie o tym się nie myśli, a potem pretensja do kierowców że stają gdzie się tylko daje. Chore ...

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 10:31 ~LLU

  Bardzo dobrze, że wyjeżdżacie (WH, WF, WY, WJ, WA itd.) na ferie. Wreszcie zrobi się luźniej i bezpieczniej na ulicach!

 • :|

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 10:00 ~:|

  absolutnie nie broniąc tych wandali - może jednak warto parkingi podziemne budować

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 16:12 ~Marek

  "Człowiek ze wsi wyjedzie, ale wieś z człowieka już nie"

  Dobrze Pan to ujął Panie Filipie !!

 • prawnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 16:02 ~prawnik

  @MadziaZwawki
  Publiczne rozpowszechnanie numerów rejestracjnych jest całkowicie legalne.
  Ustawa o ochronie danych osobowych nie uznaje tablic rejestracyjnych za dane osobowe podlegające ochronie. Wedle ustawy nie są nawet dokumentem ponieważ wyłącznie uprawnione instytucje mogą na podstawie tablic zidentyfikować właściciela pojazdu... którym bardzo często jest bank lub firma leasingowa :D

  "prawo jest prawem, tak?"
  Dokładnie! Powinno się parkować zgodnie z prawem i prawa przestrzegać. Pretensje, że ktoś pokazał w TVN Warszawa, serwisie Świete Krowy lub gdziekolwiek indziej swoje nielegalnie zaparkowane autko można mieć więc tylko wyłącznie do siebie!

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 14:53 ~Wierzbno

  @smerf_maruda

  I co z tego, że nie ma gdzie parkować ? To ma parkować gdzie chce ? To idąc tym tropem jako pieszy mogę rozwalić samochód który parkuje na przejściu - parafrazując "jak mam przejść".
  Niestety, większość polskich kierowców myśli "najważniejszy jestem ja i moja fura". A propos parkowania - trzeba się uzmysłowić, że centrum miasta (jak np. Plac Grzybowski) nie jest dla samochodów.

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 14:03 ~smerf_maruda

  Wszystko pieknie ale jakby ci ludzie mieli gdzie parkowac toby nie bylo tego problemu. Tak, obwiniajcie za wszystko kierowcow - za korki, opady sniegu, sliskie ulice. I nawet wy jedziecie po obcych rejestracjach - wybierzcie sie na Sluzeweic i zobaczycie podobne historie, ale z blachami warszawskimi i piaseczynskimi. Ale zrobcie to przed 10 bo wtedy ludzie zjezdzaja do galmoku. Pojedzcie tez w okolice Dworca centralnego, gdzie zabrano parking ze srodka Emilii Plater stawiajac tam ajkies kamienne paskudztwo. Nikt nie stawalby tam gdzie nie wolno gdyby mial gdzie stanac! Zbudujcie parkingi wreszcie i do tego powinna zmierzac akcja Pana Filipa Chajzera, ale przeciez tzreba sie podlizac uprawiajacemu antysamochodowa polityke ratuszowi. A moze poprzez to uzmyslowic ratuszowi ze samochodow przybywa i bedzie przybywac. I w niczym nei zmieni tego ich nienawisc do kierowcow.
  A co do Francuskiej, wiecie wieksza kompromitacja to ten ratuszowy pseudoremont i inne niewydarzone remonty w tym miescie. Ale psst, mamy temat zastepczy - wredni kierowcy.

 • kaczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 13:12 ~kaczka

  PROSTE !!!!
  Kodeks Wykroczeń
  art. 144. § 1.
  Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, - podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

 • br

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.02.2011 12:22 ~br

  W mniej eksponowanych miejscach tez jest zle. Na przyklad rozjezdzone trawniki przy Alei Wilanowskiej obok niedawno otwartego osrodka dla chorych na Alzheimera. Widac, ze przejechal tamtedy jakis ciezszy sprzet. Ale o skutkach takich przejazdow juz ich "sprawcy" nie mysla ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »