Informacje

05.07.2011 07:50 Przyjazna twarz MZA

"Kierowca sprzedał bilet
i z uśmiechem wydał resztę"

Bartosz Dominiak staje w obronie kierowców autobusów. Lokalny działacz SDPL w swoim wpisie na blogu zwraca uwagę, że chętnie piętnowane przez pasażerów niekulturalne zachowania wcale nie muszą być normą.

"Ostatnio wciąż słychać narzekania na kierowców autobusów miejskich w Warszawie. A to hamują za ostro. A to nie mają biletów, a jak mają – to nie chcą sprzedać bez odliczonej kwoty. A to gadają przez komórkę lub nie włączają klimatyzacji. Czasami jest jednak inaczej." - pisze na swoim blogu Dominiak  i dla równowagi przedstawia historię pozytywną.

Historia jednej podróży

"Po długiej i męczącej podróży pociągiem, wieczorna Warszawa powitała mnie swoją lepszą, bo uśmiechniętą i przyjazną, twarzą Kierowcy MZA!

O godz. 22:57 jechałem z Dworca Centralnego autobusem 525 (numer boczny 8333). Przed odjazdem kierowca sprzedał kilku osobom bilety, a jednej z nich nawet wydał resztę. Robił to z uśmiechem! Dodatkowo wyjaśnił jednej z osób (przyjezdnej?), gdzie ma wysiąść, aby mieć jak najbliżej do celu podróży. Gdy podczas drogi kierowca zatrzymał się na czerwonym świetle, a przed nim stał inny autobus, to wychylił się ze swojej kabiny i poszukał wzrokiem owego przyjezdnego. A następnie z uśmiechem (!) poinformował, że na najbliższym przystanku może się on przesiąść do tego autobusu, bo będzie miał bliżej. Można inaczej? Można!

Oby więcej takich Kierowców (a nie kierowców) miejskich autobusów. I warto o nich pisać i głośno mówić. By promować dobre wzorce! Tacy ludzie świadczą o tym, że nasze miasto jest Europejską Stolicą Kultury. Na co dzień, a nie od święta przez jeden rok".

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Adept

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 00:32 ~Adept

  To wszystko to te słoiki i buraki... analfabeci życiowi...
  ...w pole ich, a nie do stolicy... nawet komunikacją nie umieją jeździć :)

 • 3002

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 20:51 ~3002

  I potem mamy taki rezultat, że wsiada baran do tramwaju na przystanku, na którym jest biletomat, a obok dwa kioski po czym idzie do motorniczego po bilet (oczywiście 20 minutowy, mimo, że jak wół stoi na nalepkach, że tylko jednorazowe można kupić) i wyciąga 50 złotych. Bo się naczyta bzdetów jak to z uśmiechem mu reszty wydadzą.

 • do gallanonim2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 20:31 ~do gallanonim2000

  Nie wiem czy wiesz,że kierowcy zagroźili strajkiem włoskim jak się ich zacznie karać.Nie wiem też czy starcza ci wyobraźni co by się działo,nie jest w interesie miasta,państwa by obywatel nie dotarł do pracy,czy uczelni,innej szkoły. Tak ,że nie licz na to ,by twoimi spostrzeżeniami o światłach i innych,zainteresować kogoś innego niż podobnych tobie sensatów.

 • gallanonim2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 18:38 ~gallanonim2000

  do ~niunia i "nieznajomego" z 15.55 kto powiedziął że ja biegłem??? byłem pasażerem od kilku przystanków....a tak na marginesie co ma dobieganie i uprzejmość kierowcy że się zatrzyma kolejny raz na przystanku i kopgos wpuści czy nawet zaczeka w zatoce, do tego że z premedytacją przejeżdża na czerwonym.

 • Do warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 18:24 ~Do warszawiak

  biegłeś drzwi ci zamknął ,Ty masz być na przystanku 1 min. PRZED CZASEM inaczej spóźniłeś się na autobus!! I nie kierowca cham tylko ty tuman,Na styk to się blachy lutuje ,na autobus wychodź z zapasem jak na wszystkich poczekam ,chamów jak to nazywasz, to się na krańcu nie wysz..ę.

 • Karolina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 18:15 ~Karolina

  Ja jestem za tym by kierowcy i motorniczowie w ogóle nie mieli i nie sprzedawali biletów. Wtedy będzie dla Nich bezpieczniej i nie będą tracić czasu na sprzedaż. Na większości przystanków są biletomaty i kioski, można się w bilety zaopatrzyć odpowiednio wcześniej. Poza tym niektóre autobusy też na wyposażeniu mają automat z biletami.

 • niunia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 17:33 ~niunia

  Drogi gallu anonimie. Mogę Ci tylko wspólczuc słabej kondycji. Ja kilka w tym przypadku 7 metrów przebiegam błyskawicznie.

 • AntyFan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 17:13 ~AntyFan

  Eeeee tam. Pewnie był pijany ;)

 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 17:03 ~ona

  nieczęsto jeżdżę autobusem, więc jak muszę to najczęściej potrzebuje porady gdzie, którym... i gdzie wysiąść...,
  i w tym punkcie nie mogę narzekać na warszawskich kierowców autobusów, bo zawsze jak mogą to pomogą.
  serdecznie pozdrawiam

 • do gallanonim2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 15:55 ~do gallanonim2000

  ej mądralo tak samo przepis mówi, że każdy dobiegający pasażer jest pierwszym oczekującym na kolejny i komu jak komu ale tobie z całego serca życzę byś jeździł liniami rzadko kursującymi i ZAWSZE był tym dobiegającym i czekającym na kolejny autobus. Oby kierowcy stosowali się do wszystkich przepisów włącznie z tym jak będą cię przewozić :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »