Informacje

09.01.2014 10:02 jest nowy termin

Kiedy zamkną wiadukt nad Trasą AK? Kolejne podejście

SERWISY:

Do trzech razy sztuka? Zamykany od dwóch dni wiadukt w ul. Mickiewicza nad Trasą AK wciąż jest przejezdny. Drogowcy podali kolejny termin jego wyłączenia - czwartkowy wieczór.

Zamknięta miała być przeprawa w kierunku ulicy Klaudyny, a ruch w obu kierunkach poprowadzony miał być wiaduktem w kier. placu Wilsona.

- Wiadukt nie jest zamknięty - mówił po 6.00 w czwartek Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Kierowcy mogą z niego korzystać jak wcześniej - dodał.

Przed 9.00 miasto podało, że wyłączenie nastąpi w czwartek o 22.00.

Skąd opóźnienie? Okazało się, że wytyczono zbyt wąskie pasy dla autobusów.

- Komisja, która zebrała się w środę o 22.00, zleciła wykonawcy poszerzenie łuków po środku pasa drogi, tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo przejeżdżających autobusów - poinformowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Obecnie prowadzone są związane z tym prace- dodaje.

Jak informuje Tarnowska, następna komisja spotka się w czwartek o 22.00.

Próbują zamknąć od wtorku

Według wcześniejszych zapowiedzi urzędników, wiadukt w stronę ul. Klaudyny miał być zamknięty o godz. 22 w środę. - O godz. 22.20 wiadukt jest wciąż przejezdny, ale na miejscu pracują drogowcy, robotnicy. Naklejają pasy, ustawiają znaki – relacjonował w środę wieczorem Zieliński.

Wcześniej miejscy urzędnicy informowali, że przeprawa w stronę ul. Klaudyny ma zostać zamknięta we wtorek (7 stycznia) o godz. 22.00. Na miejsce przyjechali robotnicy, przykleili na jezdni pomarańczowe strzałki i… zniknęli

- We wtorek zostaliśmy poinformowani, że wykonawca potrzebuje jeszcze czasu na dokończenie jakiś prac. Było już za późno, żeby poinformować o zmianie terminu. Mogłem to zrobić dopiero dzisiaj  - przekonywał w środę Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza.

Utrudnienia na trasie i Wisłostradzie

Zamknięcie wiaduktu to nie jedyne utrudnienia, jakie czekają na kierowców. Jak zapowiadają drogowcy do 12 stycznia (niedziela) w godzinach nocnych (22.00-6.00) pod wiaduktem zwężana będzie trasa AK. Zakończenie prac na wiadukcie planowane jest na koniec września tego roku.

W nocy w godzinach 22.00 - 5.00 planowane jest również zwężenie do jednego pasa ruchu wschodniej jezdni ul. Wybrzeże Gdyńskie (w kierunku mostu Północnego).

W tym rejonie wykonawca buduje fundamenty obiektu biegnącego w ciągu trasy głównej. Zakończenie robót przewiduje się w piątek 10 stycznia br.

Drogowcy przygotowują się także do remontów kolejnych wiaduktów. Jak informuje w środę GDDKiA, do końca tego tygodnia (12.01.2014 r.) w godzinach 22.00 – 5.00 wykonawca będzie budował tak zwane przewiązki w pasie środkowym ulic: Powązkowskiej i gen. Maczka. Lewe, skrajne pasy ruchu na powyższych ulicach będą wyłączane z ruchu.

Ponadto od czwartku (09.01.2014 r.) do połowy stycznia br.  planowane jest rozpoczęcie budowy przewiązek w pasie środkowym ul. Słowackiego. W tym celu, wykonawca zajmie skrajne, lewe pasy ruchu ul. Słowackiego. Prace będą wykonywane nocą w godzinach 22.00 – 5.00.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest  na październik 2015 roku.

Od 9 listopada, w godzinach 6.00 – 22.00 na Trasie AK obowiązuje zakaz jazdy dla tirów.

Wielki remont rozpoczął się 19 października 2013 roku.

ran/su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 19:04 ~gość

  Dzisiaj ruch w stronę pl. Wilsona był poprowadzony tylko jednym pasem. W przeciwnym kierunku jedzie się po staremu i dwoma pasami.
  Na wiadukcie problemów z korkami po ostatecznym zwężeniu raczej dużych nie będzie. Gorzej jest na skrzyżowaniu Klaudyny z Podleśną. Tam się korkuje.

 • jaan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 15:42 ~jaan

  Mogli by porządnie oznakować most grota. Ledwo widoczne linie to za mało.

 • Anty PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 14:38 Anty PiS

  Na Mickiewicza 49 mieszka Jadosław Haczyński, ten od brata smoleńskiego i zaraz rozedrze japę, że UBeki zamknęłi mu ulice.

 • markos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 13:33 ~markos

  remonty w Warszawie to istna patologia. przecierpiałem fakt ,że robią AK , jakoś się z tym pogodziłem. wiem ,że to dla nas dobrze w przyszłości. ale.... jak sie dowiedzialem ze teraz zwężyli Marymoncką do minimum to mnie szlak trafił. Marymoncka jechalem aby przedostac sie do mostu polnocnego , nie jechac przez grota. z roboty wracam przez to wszystko nie 1godzine tylko 2h !!! DZIEKI

 • kerofca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 11:24 ~kerofca

  Czy przy tej okazji zostaną dobudowane zjazdy i wjazdy łączące AK i wiadukt? Bardzo by się tam przydały.

 • peterson

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 11:11 ~peterson

  ten portal to już DNO od kilku dni ten pseudo artykuł pod różnymi tytułami

 • maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 10:28 ~maniek

  Kiedy kiedy i kiedy!!! Jak zamkną to bedzie zamkniety!!! Nie przezywajcie tak tego wszystkiego.... Zeby moglo byc lepiej jakis czas musi byc gorzej.

 • Łukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 10:24 ~Łukasz

  Dobrze moja poprzedniczka powiedziała.

 • Zdziwiona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2014 09:29 ~Zdziwiona

  Skoro z jakichś powodów nie zamykają dla zamknęcia to chyba należy sie cieszyć że nie powodują zbędnych utrudnień. Jeżeli na jesieni któraś jezdnia będzie oddana do urzytku wcześniej to też będziecie robili taki dym że wcześniej a miało być za dwa tygodnie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »