Informacje

19.07.2018 12:54 będzie dodatkowy przystanek

Kiedy pociągi wrócą do Grodziska? PKP podają terminy

SERWISY:

 

Prace związane z budową torów na trasie Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki zakończą się na początku września. Wówczas zaczną się jazdy próbne pociągów.

Dla pasażerów rozkładowe kursy rozpoczną się 24 września - poinformowały w czwartkowym komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe.

Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach z wyjątkiem Pruszkowa, gdzie prowadzone będą jeszcze prace na peronie.

PKP PLK informują, że do czasu przywrócenia ruchu pociągów utrzymana zostanie dotychczasowa zastępcza komunikacja autobusowa i bezpośrednie połączenia Kolei Mazowieckich z Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego po linii dalekobieżnej.

Od 24 września pociągi na linii grodziskiej będą jeździły z prędkością 80 km/h. Kontynuowane będą prace wykończeniowe na peronach i w przejściach podziemnych. We Włochach, Ursusie, Piastowie, Parzniewie, Brwinowie i Milanówku uruchomione zostaną tymczasowe, bezpieczne dojścia do peronów na poziomie szyn. Rozkład jazdy będzie uwzględniał takie rozwiązanie.

W Pruszkowie pozostał "szeroki zakres prac"

Jak informują PKP PLK na stacji w Pruszkowie pozostał jeszcze szeroki zakres prac do wykonania. "Roboty będą obejmowały peron i wiatę oraz przejście podziemne. Po ich zakończeniu, otwarty będzie peron i drugi tor" - napisano w komunikacie.

PKP PLK informują, że termin wznowienia ruchu pociągów na modernizowanej linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa zależy od wykonania dodatkowych prac przy likwidacji ponad 100 "kolizji". Chodzi o przebudowę niezidentyfikowanych sieci elektrycznych, telekomunikacyjnych, kanalizacyjnych, które zostały odkryte w trakcie modernizacji.

"Wykonawca musiał także zmienić plany ze względu na rozbiórkę wiaty do tunelu oraz klatek schodowych w części przejścia w Pruszkowie. Konieczne były zgody konserwatora zabytków i pozwolenia na rozbiórkę" - informuje kolejowa spółka. PKP PLK przypominają, ze dodatkowych prac wymagała też zabytkowa tablica z rozkładem na stacji Warszawa Włochy.

PKP PLK dodają, że w efekcie modernizacji 22-kilometrowej linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki powstanie nowy przystanek w Parzniewie i będzie mogła zwiększyć się liczba pociągów. Wszystkie perony i przejścia podziemne zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, a prędkość składów pasażerskich, po uzyskana wszystkich dokumentów, zostanie podwyższona z 80 km/h do 120 km/h.

Wartość inwestycji na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa wynosi 285 mln zł. Zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Pisaliśmy o tym, jak wygląda pierwszy dzień po zamknięciu linii do Grodziska:

PAP/kz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »