Informacje

02.12.2013 13:40 kontakt24

Kary dla kibiców Lazio po ataku
na policję. Nawet dwa lata więzienia

SERWISY:

Grzywny, zakaz wstępu na imprezy masowe, a nawet dwa lata pozbawienia wolności - takie kary orzeczono zatrzymanym przed meczem z Legią Warszawa kibicom włoskiej drużyny Lazio Rzym. Do aresztu trafiło łącznie 167 osób. Pierwsze informacje o zamieszkach dostaliśmy od internautów.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

Po zeszłotygodniowych zatrzymaniach kibiców włoskiej drużyny piłkarskiej Lazio Rzym policja rozliczyła już wszystkie osoby - 153 Włochów, dziewięciu Polaków, dwóch Duńczyków oraz Brytyjczyka, Czecha i Albańczyka. W oficjalnym komunikacie Komenda Stołeczna Policji wyliczyła, jakie kary otrzymali.

Pierwsze zatrzymania odbyły się już w środę wieczorem przed jednym z warszawskich hoteli. Zatrzymano wtedy, w związku z zakłóceniem porządku w centrum miasta, 17 osób (16 Włochów i Albańczyka). - Siedem ukarano grzywną w wysokości 3400zł, a wobec dziesięciu sprawa została skierowana do trybu zwykłego - poinformowała w oficjalnym komunikacie Komenda Stołeczna Policji.

Z kolei 150 mężczyzn, których zatrzymano w czwartek przed meczem, rozliczono w związku z zakłóceniem porządku publicznego, czynną napaścią na policjanta, udziałem w zbiegowisku oraz naruszeniem o bezpieczeństwie imprez masowych. Trzech mężczyzn trafiło do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

Przestępstwa i wykroczenia

Każda z zatrzymanych osób była rozliczana indywidualnie, stąd duże zróżnicowanie kar. Do sądów rejonowych trafiło 119 mężczyzn z powodu przestępstw i wykroczeń. Piętnastu z nich aresztowano na dwa miesiące. Ośmiu kibiców usłyszało wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności za udział w zbiegowisku. Zostali oni tymczasowo aresztowani do czasu uprawomocnienia się wyroku.

Trzech zatrzymanych mężczyzn dostało wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu - trzy lub sześć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata. Jedna osoba została ukarana grzywną 1800 zł i dwuletnim zakazem wstępu na imprezy masowe.

Sześć osób zwolniono

Z powodu popełnionych wykroczeń ukarano dodatkowo 19 mężczyzn grzywną w wysokości od 600 do 800 zł. Wobec pięciu osób poza grzywną (od 500 do 1500 zł) orzeczono także dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe. - W przypadku pięciu osób odroczono termin rozprawy, wobec 25 – sprawa została przekazana do rozpatrzenia w trybie zwyczajnym, a 14 uniewinniono - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Trzy zatrzymane osoby dobrowolnie poddały się karze dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, grzywnie 2 tys. zł oraz zakazowi wstępu na imprezy sportowe. Ponadto ukarano 11 osób grzywną w wysokości 400 zł. Kilku innych mężczyzn ukarano dwuletnim zakazem wstępu na imprezy sportowe oraz grzywną w wysokości od 600 do 2 tys. zł. Sześć osób zwolniono po przesłuchaniu.

Zamieszki w centrum Warszawy

Jak informowała Komenda Stołeczna Policji, w czwartek tuż po godz. 16.00 ponad stuosobowa grupa kibiców włoskiej drużyny, która przyjechała do stolicy na mecz z Legią, wyszła z jednego z klubów w centrum miasta. Kibice wyszli na jezdnię i ruszyli w stronę stadionu.

Do pierwszych zatrzymań doszło już w środę wieczorem przed jednym z warszawskich hoteli, jednak policja nie ujawniła szczegółów tego zdarzenia.

aka/aw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 12:55 ~wojtek

  No brawo!!!! 400 zł !!!!Ale KARA
  Za atak na policjanta/czyli na przedstawiciela PAŃSTWA/śmieszne,naprawdę...
  PANIE SĘDZIO!!!A gdyby tak pan dostał za przeproszeniem w ryja na sali sądowej-to co?500 zł by odstraszyło naśladowców???
  Czy może zachęciło?? A może ferując taki "WYROK" to celem jest zachęcenie??
  PRZYJEŻDŻAJCIE DO POLSKI!!!!
  TU MOŻNA LAĆ POLICJĘ ZA GROSZE!!!!

 • waldi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2013 14:11 ~waldi

  Ta akcja policji to wypisz wymaluj to co działo się na plaży w Gdyni - policja zaatakowała meksykańskich marynarzy zamiast kiboli Ruchu, teraz spacyfikowała kibiców Lazio, jakoś nie widać na żadnym filmie awantur przez nich wywołanych tylko pacyfikację policji, nie pierwszy już raz " działają" tam gdzie nie trzeba i nic się nie dzieje / pacyfikacja niemców w siedzibie kultury politycznej, pobicie w tej samej akcji niewinnego polaka/ żenada -telewizyjna wypowiedź komendanta.

 • kabe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 06:58 ~kabe

  piekna propaganda. Proponuje poczytac relacje jak Naprawde to wygladalo.

 • heh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 02:23 ~heh

  ale kary dla tych makaronów przy ich zarobkach to tylko zachęta, żeby za miesiąc przylecieć do wawy tanimi liniami i zatruwać życie Polakom! mam nadzieję, że chociaż kilka pał dostali przy zatrzymaniu

 • Cyku 34

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2013 00:05 ~Cyku 34

  raz sierpem raz młotem~raz sierpem raz młotem

  za udział w zbiegowisku bezwzględne więzienie? komuna wraca!

  Widać że ci nieżle głowe spustoszyła.

 • eedek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2013 23:32 ~eedek

  Coś jest źle w tytule. Pownno być "za dwa lata odbędzie się rozprawa" przy czym okres czekania zalicza się na poczet kary.

  A tak na poważnie. Wobec rodzimych kiboli jakoś policja i sądy są bezradne. A z tego wynika, że jak sie chce to można.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2013 19:24 ~Nick

  I bardzo dobrze. Wiadomo - w tych państwach zarabia się znacznie więcej niż w naszym "kraju mlekiem i miodem płynącym", więc tylko z naszej perspektywy kara jest wysoka. Pod względem zachowania Hiszpanie i Włosi są zdecydowanie najgorsi. Problem znam z autopsji - wynajmowali mieszkanie nade mną. Szczególnie Hiszpanie są pierwsi do bójek i niszczenia wszystkiego dookoła.
  Powinni jeszcze dostać zakaz wjazdu na terytorium RP.

 • raz sierpem raz młotem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2013 17:09 ~raz…

  za udział w zbiegowisku bezwzględne więzienie? komuna wraca!

 • kako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2013 16:43 ~kako

  szkoda że swoich tak nie sądzi się !!!!

 • polskie_tak_zwane_dziennikarstwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2013 15:44 ~polskie_ta…

  Jeśli byłaby to swołocz z Polski, wtedy nagłówek brzmiałby "Kary dla kiboli".
  Jest to jednak swołocz z Włoch, dlatego z jakichś nieznanych przyczyn są kary, ale dla "kibiców". Możemy szastać neologizmami niekonsekwentnie,hm?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »