Informacje

25.01.2017 20:30 oddalona kasacja

"Kary", boss gangu nowodworskiego, ostatecznie skazany

SERWISY:

Sąd Najwyższy oddalił w środę kasację w sprawie gangsterskich porachunków w Nowym Dworze Mazowieckim. Oznacza to, że Dariusz K. ps. Kary i jego wspólnik Grzegorz H. spędzą resztę życia w więzieniu.

Adwokaci obu skazanych wnieśli o kasację wyroku, bo ich zdaniem sędziowie orzekający wcześniej w tej sprawie popełnili błędy proceduralne. Jednak Sąd Najwyższy uznał w środę, że nie może być o tym mowy. – Sąd oddalił kasacje jako oczywiście bezzasadne – stwierdził sędzia Stanisław Zabłocki ogłaszając treść postanowienia. A sędzia sprawozdawca, Dariusz Kala, podsumował: - Uzasadnienie sądu okręgowego w tej sprawie nie było doskonałe, ale sąd ustalił stan faktyczny prawidłowo.

Kilkanaście ofiar

Sprawa dotyczy brutalnej wojny o wpływy podwarszawskich gangów. W połowie ubiegłej dekady rywalizowały ze sobą o wpływy (m.in. z handlu narkotykami i z prostytucji) grupy nazywane przez nowodworską (od Nowego Dworu Mazowieckiego), którą kierować miał Dariusz K. ps. Kary oraz modlińską (Modlin Twierdza to dzielnica tego miasta), na czele której stał Rafał Ł. ps. Zwierzak.  
Efektem tego były wybuchające bomby i zabójstwa. Zginęło kilkanaście osób, przede wszystkim gangsterów. Ale nie tylko.

To "Kary", przekonywała prokuratura, a w środę ostatecznie potwierdził Sąd Najwyższy, zlecił i kierował zabójstwem Andrzeja B. ps. Broda i Mariusza S. ps. Skowron. Obaj byli członkami jego grupy. Chcieli więcej pieniędzy, więc "Kary" uznał, że trzeba ich zastrzelić. Zadania podjęli się Rafał Ł. ps. Zwierzak i Konrad O. ps. Obój. To było jeszcze w czasie, gdy "Zwierzak" współpracował z "Karym". Później grupa podzieliła się, bo młodzi gangsterzy byli niezadowoleni z tego, w jaki sposób są dzielone zyski z przestępczej działalności. Zaczęła się krwawa wojna.

Jej efektem było m.in. zabicie "Oboja" (zginął w szpitalu Bielańskim) i próba zabójstwa "Zwierzaka". To drugie zabójstwo zlecił właśnie "Kary".  Chciał się zemścić za to, że Rafał Ł. próbował go wcześniej zastrzelić.

17 lipca 2005 r., gdy "Zwierzak" wracał do domu ze swoją dziewczyną, ktoś zaczął do niego strzelać. Jak się później okazało, był to Grzegorz H., człowiek wynajęty przez "Karego". "Zwierzak" miał szczęście, bo zabójcy zacięła się broń. Przeżył. Został zresztą później skazany przez sąd za inne przestępstwa.

Musieli zginąć, bo byli świadkami

Kolejną zbrodnią, za którą przed sądem odpowiadali Dariusz K. i Grzegorz H. było zabójstwo Andrzeja M. i jego matki Eugenii S. "Kary" uznał, że muszą zginąć, bo byli świadkami w innym procesie, który toczył się przeciwko niemu.

Kilka miesięcy później policja rozbiła obie grupy, zatrzymała kilkanaście osób i zakończyła krwawą wojnę w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zarówno Dariusz K., jak i Grzegorz H. zostali skazani na dożywocie. Ale ten pierwszy o warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać dopiero po 40 latach odsiadki. Będzie miał wtedy 75 lat. Jeśli dożyje tego wieku.


CZYTAJ TEŻ O WYROKU NA "TYBURKA":

Piotr Machajski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Miriam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2017 11:42 ~Miriam

  Brodacz i Skowron...chłopaki z zakroczymskiego podwórka. Nie wadzili specjalnie nikomu w lokalnej społeczności, ale zeszli na złą drogę. Może dlatego, że w gminie nędza, rodzice (Andrzeja) się rozeszli, nie było co robić. Albo jeździłeś uczciwie "poldkiem", albo mogłeś wozić się "bejcom" 3 lub 5, mieć wszystko czego zapragnąłeś...żyć na poziomie..jak widać tylko przez chwilę..

 • Czapa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2017 22:12 ~Czapa

  A jaki tam z niego Boss?

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2017 21:59 ~Wierzbno

  Duda~Duda

  Nie wierzę, nie ułaskawili ich?


  Ułaskawić może prezydent, a nie sąd.

 • Duda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2017 20:47 ~Duda

  Nie wierzę, nie ułaskawili ich?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »