Informacje

14.03.2018 12:12 NA PREZYDENTA WARSZAWY

Karczewski nie będzie kandydował.
"Młodszy będzie miał większe szanse"

SERWISY:

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował w środę rano, że rezygnuje z ubiegania się o start w wyborach na prezydenta Warszawy.

- Jestem przekonany, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygra wybory. Ja będę go bardzo wspierał - zapowiedział na porannej konferencji Karczewski.

I dodał, że Warszawa potrzebuje zmian. - Oczekuje na zmianę. Chce prezydenta i rządów ludzi rzetelnych, uczciwych, nastawionych na troski mieszkańców, a nie deweloperów - podkreślał.

Potrzebny "dynamiczny" kandydat

Według marszałka, stolica potrzebuje kandydata "rzetelnego, uczciwego, młodego i dynamicznego prezydenta". - Ja jestem dynamiczny, ale myślę, że kandydat młodszy i jeszcze bardziej dynamiczny ode mnie będzie miał większe szanse w wygraniu wyborów - przyznał.

Karczewski powiedział również, że w ostatnim czasie odbył szereg rozmów z warszawiakami. Wielu z nich - jak dodał - chciało poprzeć jego kandydaturę i włączyć się w kampanię.

- Chciałbym im bardzo podziękować. Przynosili bardzo dużo ciekawych inicjatyw i projektów, między innymi ten, który dla mnie jest ważny, czyli odbudowa Pałacu Saskiego (…) Mam takie marzenie, żeby przenieść tam Senat - mówił marszałek.

Sasin: decyzja o kandydacie po 10 kwietnia

O kandydacie Prawa i Sprawiedliwości w środę rano mówił też szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Zapewnił, że poznamy go "już niedługo". - Myślę, że do wiosny wszystko będzie ogłoszone (...) po 10 kwietnia te decyzje zapadną - zapewnił w Polskim Radiu 24.

Dopytywany o konkretne nazwiska, powiedział, że te "nie są tajemnicą". - Są to Michał Dworczyk, Patryk Jaki i Stanisław Karczewski. Te kandydatury od dłuższego czasu leżą na stole i myślę, że tutaj nie będzie jakiegoś wielkiego zaskoczenia, że raczej wśród (...) tej grupy należy szukać kandydata - wyjaśniał.

Jaki kontra Dworczyk

Po wycofaniu się Karczewskiego w grze pozostają więc dwa nazwiska: Patryka Jakiego - wiceministra sprawiedliwości i szefa komisji weryfikacyjnej od spraw warszawskiej reprywatyzacji oraz Michała Dworczyka - szefa kancelarii premiera.

O ewentualny start tego drugiego we wtorkowym "Jeden na jeden" pytany był Patryk Jaki. - To byłby dobry kandydat. Ma wiele zalet. Na pewno, jeśli będzie kandydatem prawicy, to będzie mógł liczyć na moje wsparcie - zapewnił wiceminister.

Kim jest Michał Dworczyk?

Michał Dworczyk od grudnia ubiegłego roku jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wcześniej przez kilka miesięcy (od marca 2017 roku) był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Dworczyk to 42-latek i warszawiak od urodzenia. Jego kariera zawodowa częściowo związana jest ze stołecznym samorządem. W wyborach w 2006 roku został radnym dzielnicy Śródmieście, w 2010 roku uzyskał mandat radnego Warszawy, a w 2014 roku - został wybrany na radnego sejmiku Mazowsza.

Dwukrotnie starał się też zostać posłem z okręgu warszawskiego (w 2007 i w 2011 roku), ale bezskutecznie. Posłem został ostatecznie w sierpniu 2015 roku, kiedy objął mandat po Adamie Kwiatkowskim. W ostatnich wyborach z kolei (w 2017 roku) uzyskał mandat jako lider listy PiS w Wałbrzychu.

 

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zoro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2018 07:01 ~zoro

  A gdzie schował się pan Sasin ?
  Wybory na prezydenta miasta Warszawy bez udziału tego pana, mistrza w organizowaniu wycieczek są po prostu nie do przyjęcia.

 • Diakryt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2018 06:52 ~Diakryt

  Skąd się biorą przecinki po spacji?

 • kociak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2018 06:43 ~kociak

  Kot, tak KOT prezesa to była by najlepsza propozycja jeżeli chodzi o kandydaturę w wyborach , ja po prostu lepszej nie widzę.

 • Stryj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2018 22:14 ~Stryj

  realista~realista

  Jedynym kandydatem PiSu który ma jakiekolwiek szanse jest Patryk Jaki ,jeśli wystawią kogoś innego przegraną mają w kieszeni.

  Na prawdę żeś jest realista.

 • Kto to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2018 16:09 ~Kto to


  xxl~xxl

  Pewnie bo nie masz szans !
  xyz~xyz


  Tak, oczywiście. Dudę Komorowski też miał łyknąć w 1-ej turze. Pycha kroczy przed upadkiem. Zwłaszcza teraz, gdy mieszkańcom wychodzi bokiem hipsterka urządzająca na swoją modłę życie w mieście, wygrana w Warszawie nie powinna być większym problemem.

  A która to hipsterka urządza Warszawę ? Bo myślałem, że hipstery to raczej młodzi ludzie ?

 • Konsultacje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2018 13:44 ~Konsultacje

  Szkoda, że w tych rzekomych konsulktacjach z warszawiakami nie trafił na mnie, bo bym mu powiedział parę rzeczy.

 • biko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2018 13:34 ~biko

  realista~realista

  Jedynym kandydatem PiSu który ma jakiekolwiek szanse jest Patryk Jaki ,jeśli wystawią kogoś innego przegraną mają w kieszeni.


  ha ha ha ha ha ha ha..... to się uśmiałem :)))))

 • sssaas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2018 13:28 ~sssaas

  Zagłosowałbym na PIS,ale na razie to tylko mydlenie oczu.Nikt za złodziejstwa nie siedzi i nie zanosi aby siedział,o konfiskacie mienia nie wspomnę.
  PO,PZPR i inne odłamy samorządowców które rządzą wracają do łask.

 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2018 13:27 ~realista

  Jedynym kandydatem PiSu który ma jakiekolwiek szanse jest Patryk Jaki ,jeśli wystawią kogoś innego przegraną mają w kieszeni.

 • Stach

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2018 13:26 ~Stach

  stoppisowi~stoppisowi

  Jaki to taki wstyd dla Polski. Teraz rusza na Warszawę. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta odeprą atak. To tak jak w 1920 roku...

  Dobrze Waść prawisz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »