Informacje

09.06.2014 17:54 "na razie upomnienie"

Kara za zamieszanie na Wisłostradzie. Od wtorku kolejne zmiany

SERWISY:

Wykonawca przebudowy Trasy AK został upomniany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych za czwartkowe utrudnienia na Wisłostradzie. Niewykluczone, że otrzyma także karę finansową. Kierowcy muszą liczyć się od wtorku z kolejnymi zmianami w ruchu.

Do zamieszania i korków na Wisłostradzie doszło w ubiegłym tygodniu. Nocne prace przy wymianie nawierzchni na odcinku od mostu Grota-Roweckiego do ul. Krasińskiego w kierunku centrum przedłużyły się do czwartkowego porannego szczytu. Kierowcy utknęli w ogromnym korku bo do ich dyspozycji do godziny 8.00 był tyko jeden pas ruchu.

Jak poinformowała w poniedziałek GDDKiA, za te utrudnienia zostały wyciągnięte konsekwencje wobec wykonawcy. - Na Metrostav nałożona zostanie  przewidziana kontraktem kara za niedotrzymanie warunków zatwierdzonego przez inżyniera ruchu projektu tymczasowej organizacji ruchu, który przewidywał zakończenie utrudnień o godz. 5.00 rano, czyli przed porannym szczytem- informuje w komunikacie przesłanym do redakcji Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Jak tłumaczy, wykonawca został na razie upomniany. - Teraz czekamy na stanowisko inżyniera kontraktu, jaka może być inna kara i jakiej wysokości - mówi Tarnowska. I dodaje, że niewykluczona jest kara finansowa.

Kolejne utrudnienia

Drogowcy informują także o kolejnych utrudnieniach, z którymi muszą liczyć się kierowcy na Wisłostradzie w rejonie Trasy AK.  We wtorek zwężony zostanie prawy pas jezdni w kierunku Łomianek, a w godzinach 22.00-6.00 pas ten będzie całkowicie wyłączany z ruchu.

Utrudnienia potrwają do 4 lipca.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu nastąpią od 13 czerwca (piątek). Wtedy też od około 10.00 zamknięta będzie jezdnia w kierunku centrum, a ruch zostanie przełożony na jezdnię w przeciwnym kierunku.

Ruch w kierunku centrum poprowadzony będzie jednym pasem ruchu, a w kierunku Gdańska dwoma pasami. Kierowcy podczas zmian będą mogli wjechać z Wisłostrady jadąc od centrum na most Grota-Roweckiego w kierunku Poznania.

Utrudnienia  zakończą się 16 czerwca około 6.00 rano.

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Grzech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2014 18:05 ~Grzech

  Ludzie, jak sparaliżowali pół Warszawy, to psy wieszaliscie, a teraz taka dobra firma? I karać nie należy? Dali ciała, kara sie należy. Oni nie budują charytatywnie tylko biznes robią

 • slawek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2014 16:38 ~slawek

  Czesi tak ładnie pracują dzień i w nocy w świeta a Polacy jak zwykle karać to nasz chleb powszedni Bierzmy z nich przykład a nie karajmy Hania GW Twój koniec kariery w Wawie już bliski znudziłaś się a miało być tak dobrze częste kontakt z ludżmi jasne a krowy latają ...

 • obiektywna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2014 11:30 ~obiektywna

  Kara, tak ale nie za przedłużenie tylko za złe planowanie. Takie prace powinny być wykonywane w weekend gdy ruch jest znacznie mniejszy. Kto jechał w ten weeken wisłostradą ten wie dlaczego wykonawca ugiął się pod presją i wykonywał te prace w środku tygodnia.

 • Murmac

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2014 10:52 ~Murmac

  Mnie zastanawia tylko jeden fakt, że konsekwencje błędów ponoszą kierowcy i ich pasarowie, a kare otrzyma (pieniążki) inwestor !!! A kto wynagrodzi starty kierowców? i Jaka kare nałożyć i na kogo?
  A że dobrze pracuje Metrostaw to widze codziennie i przyłaczm sie do głosów by ich nie karać.

 • ka123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2014 10:34 ~ka123

  Zgadzam się, że nie należy karać wykonawcy, który widać, że ciężko i sprawnie pracuje.Upomnienie powinno wystarczyć.

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2014 08:56 ~gość

  Na terenie budowy widać dużo pracowników. Nie słychac o problemach z terminem.
  Karać , uważam że nie, przecież o 5 rano Pan inżynier kontarktu spał i na pewno wykonawca nie miał jak zgłosić przeciągnięcia się prac, a przerwać w przysłowiowej połowie nie zawsze można.

  Przydałoby się trochę wyrozumiałości a nie tylko krytyki i chęci "linczu".

 • muminek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2014 07:51 ~muminek

  Eh klasyk? Mandat 500zl

 • robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2014 23:54 ~robert

  Akurat jezdze ta droga codziennie i nie można powiedzieć,ze nie pracują...jest bardzo dużo i na każdym odcinku pracownikow. Żeby zawsze tak wygladaly remonty byloby super....

 • tarcho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2014 21:50 ~tarcho

  To prawda że Metrostav zasuwa z robotą

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2014 21:20 ~wawa

  właśnie dzisiaj jadąc w strone Centrum widzialem jak pracuje ta firma. Na odcinkach 500 m po 1-2 pracowników, pewno skończą jak przyjdą mrozy. Czy ratusz tego nie widzi i Dyrekcja Dróg, chyba mają oczy w ....Pewno pracują do 14-16.00, szkoda dobrej pogody do 20.00. W Niemczech przy tak ważnej drodze praca trwała non stop 24 godz i rano jadąc do pracy była nowa nawierzchnia.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »