Informacje

10.05.2014 07:47 5:0

Kanonada przy Łazienkowskiej.
Legia rozstrzelała Wisłę

Legia w mistrzowskiej formie. Zmierzający po tytuł piłkarze z Warszawy zmietli kolejnego rywala. I to nie byle jakiego. O sile graczy Heninga Berga przekonała się mierząca w puchary Wisła Kraków, która przy Łazienkowskiej poległa aż 0:5.

EKSTRAKLASA.TV: ZOBACZ GOLE Z MECZU LEGIA - WISŁA

Już w siódmej minucie piątkowego meczu przed szansą na zdobycie pierwszej bramki stanął Michał Żyro. Mając przed sobą tylko Michała Miśkiewicza spudłował. 21-letni pomocnik od początku wyróżniał się w zespole gospodarzy, jakby chciał udowodnić, że zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Niemcami.

W 20. minucie wychowanek Akademii Piłkarskiej wykorzystał podanie z głębi pola, zwiódł dwóch obrońców rywali i precyzyjnym strzałem pokonał Miśkiewicza. Chwilę wcześniej gospodarze mieli sporo szczęścia, bo w poprzeczkę trafił Semir Stilic.

Wisła podłamana

Bramka Żyry wyraźnie dodała pewności siebie podopiecznym Henninga Berga. „Wojskowi” mieli jeszcze większą przewagę na boisku i imponowali efektownymi akcjami. Wiślacy natomiast byli wyraźnie zaskoczeni postawą rywali. Widoczny był brak kontuzjowanych Arkadiusza Głowackiego i Łukasza Garguły.

Goście nie zamierzali jednak poddawać się bez walki i stwarzali coraz groźniejsze akcje. W 33. minucie do siatki stołecznego zespołu trafił Wilde-Donald Guerrier, ale sędzia Bartosz Frankowski nie uznał bramki z powodu pozycji spalonej haitańskiego pomocnika. Prawą stroną boiska kilka groźnych akcji przeprowadził natomiast Emmanuel Sarki.

Kiedy wydawało się, że wiślacy otrząsnęli się i nawiążą równorzędną walkę, stracili drugiego gola. Ondrej Duda próbował w polu karnym uderzyć piłkę z przewrotki. Przeszkodził mu w tym Łukasz Burliga, ale nie wybił piłki, która trafiła do Michała Kucharczyka. Ten wykorzystał szansę, jaką dał mu Berg (do tej pory był głównie rezerwowym), i z kilku metrów trafił do bramki.

Kanonada trwała nadal

Na przerwę gospodarze schodzili z trzybramkową przewagą, bo tuż przed końcem pierwszej połowy Tomasz Brzyski dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Tomasza Jodłowca, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Po zmianie stron gospodarze ponownie przeważali i dążyli do podwyższenia wyniku. Groźnymi strzałami popisywali się Kucharczyk i Ivica Vrdoljak. Szansę na drugą bramkę miał Żyro, po którego strzale Miśkiewicz wybił piłkę końcami palców.

W 59. minucie 21-letni pomocnik popisał się asystą, kiedy to Dossa Junior wykorzystał jego dośrodkowanie strzelając „szczupakiem” czwartego gola dla Legii. To pierwsze trafienie cypryjskiego obrońcy portugalskiego pochodzenia w barwach stołecznego zespołu.

Sagan jokerem

Do końca spotkania legioniści mieli przewagę i kontrolowali grę. W końcówce lekkim strzałem piątą bramkę dla Legii zdobył Marek Saganowski, który zmienił Ondreja Dudę. To piąty gol w tym sezonie i drugi po powrocie na boisko po poważnej kontuzji 35-letniego napastnika.

Dzięki zwycięstwu stołeczny zespół ma osiem punktów przewagi nad Lechem Poznań, który w sobotę podejmie Górnika Zabrze

TG

• Jaa

zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2014 12:21 ~Jaa

miecio~miecio

Fanem piłki nie jestem ale z ciekawości zobaczyłem tabelę- legia pierwsza, wisła trzecia i strzelili jej pięć goli. cuda jakie czy co. przypomina mi to czasy lat siedemdziesiatych z niedzielami cudów bo w tamtych czasach grali tylko w niedzielę. ci bardziej wiekowi pewnie pamiętają co to takiego niedziela cudów

Przestudiuj dokładnie tabelę i zwróć uwagę na ilość punktów.

• miecio

zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2014 10:03 ~miecio

• oland

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 22:29 ~oland

Każdemu może się zdarzyć. Legii zdarzyło się wygrać.

• Ktoś

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 15:07 ~Ktoś

Obiektywny~Obiektywny

"Legia w mistrzowskiej formie..."
    Ale mnie ubawiło to sformułowanie. Może na polskie warunki jest w mistrzowskiej formie. Ale na warunki europejskie, to pewnie z przedszkolakami, no może z drużynami ze szkół podstawowych by wygrali. Inaczej to już baty takie, że aż wstyd patrzeć.

Powyższe zresztą dotyczy całej naszej ligi, a nie tylko Legii.

Najwidoczniej nie zauważyłeś że artykuł dotyczy meczu naszej Ekstraklasy a nie meczu Legii w europejskich pucharach.

• TMR

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 14:34 ~TMR

Żal zadek ściska. No nie? Weż pół litra i wypij. Wieczni malkontenci.

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 14:13 ~Jesteś Dzielny

Zapewne masz trochę racji na temat naszej piłki, ale Twoja wypowiedź do samego tekstu nie pasuje całkowicie, bo właś nie na temat walki o Mistrzostwo POLSKI w nim mowa.
    Myśleć, myśleć, a nie tylko marudzić

• j23

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 13:48 ~j23

lecz dalej swoje kompleksy

• Legionista

zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2014 13:24 ~Legionista

Zgodzę się z tym ale jednak Legia w Polsce jest skuteczna.
    Kibicuję jej od wielu lat i mimo porażek w europejskich pucharach nadal to będę robić. A w tych pucharach tak czy owak mam swoich faworytów.