Informacje

06.06.2018 17:56 Premier drwi z Trzaskowskiego:

"Kandyduje na prezydenta Warszawy czy burmistrza Berlina?"

SERWISY:


- Nie sądziłem, że ktoś może nie wiedzieć, czy startuje na prezydenta Warszawy czy burmistrza Berlina - ironizował podczas środowej debaty sejmowej premier Mateusz Morawiecki. Wszystko w kontekście wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że megalotnisko w Baranowie jest "gigantomanią", w obliczu powstającego portu w Berlinie.

W Sejmie trwa debata w sprawie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło i minister polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Podczas dyskusji nie zabrakło wątków zaczerpniętych z warszawskiej polityki. Premier Mateusz Morawicki odniósł się do wypowiedzi kandydata na prezydenta Warszawy w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Przypomnijmy, Trzaskowski w radiu TOK FM oświadczył, że jego zdaniem CPK "to gigantomania, przy tym, że będziemy mieli w ciągu dwóch lat lotnisko w Berlinie".

"Chcecie portu w Berlinie albo Frankfurcie?"

Morawiecki przyznał, że podczas jednego ze swoich wystąpień w Przysusze "pytał retorycznie: po co nam LOT, skoro mamy Lufthansę; po co nam euro, skoro mamy złotówkę". - Nie sądziłem, że wasz kandydat może na serio tak pomyśleć: po co nam Centralny Port Komunikacyjny, skoro mamy port w Berlinie - powiedział z mównicy sejmowej.

Obecni na sali przedstawiciele prawicy wybuchnęli śmiechem, a Morawieckiego nagrodzili brawami.
Premier kontynuował. - Naprawdę nie sądziłem, wierzcie mi, że ktoś może nie wiedzieć, czy na dobrą sprawę kandyduje na prezydenta Warszawy czy burmistrza Berlina. A może to symptom polityki Platformy Obywatelskiej? Może zamiast nowoczesnej Polski chcecie portu w Berlinie albo we Frankfurcie? - pytał Morawiecki.

"Nam Warszawa z Berlinem się nie pomyli"

Na koniec stwierdził, że politykom prawicy "Warszawa z Berlinem się nie pomyli". - Patryk Jaki na pewno doskonale wie, co służy interesom Polaków i warszawiaków - stwierdził Morawiecki.

Wniosek o odwołanie premier Szydło i minister Rafalskiej został złożony przez Platformę Obywatelską po 40-dniowym proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie. Relację z posiedzenia Sejmu czytaj na tvn24.pl:

Zdjęcie na stronie głównej: Tomasz Gzell / PAP

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szrama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 16:04 ~szrama

  lit0901~lit0901

  Bierut budował Nowa Hutę , Gierek Hutę Katowice , Jaruzelski ogłosił budowę metra (ale go nie wybudował bo nie był we stanie) . W tym czasie Breżniew ogłosił budowę Bajkalsko-Amurskiej magistrali kolejowej - przez tajgę znikąd do nikąd. Każda totalitarna władza musi ogłaszać projekt budowy czegoś gigantycznego aby podnieść swoje znaczenie. A tak w ogóle to lotnisko już jest w Modlinie i można je rozbudowywać


  Brawo!

 • xzenon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 15:43 ~xzenon

  Dokładnie, niech Niemcy tak jak i Hiszpanie toną w długach ze swoimi gigantomańskimi megalotniskami. A ty Morawiecki odpowiesz za aferę GetBack i za "lotnisko w Radomiu" wasz już były pisowski prezydent też powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności!

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 14:44 ~stonka

  gerardinho~gerardinho

  Proszę sobie poczytać na angielskiej i niemieckiej Wikipedii o perypetiach lotniska pod Berlinem: w budowie od 12 lat, otwarcie najwcześniej za 2 lata (może nawet w 2022), budżet przekroczony prawie pięciokrotnie - już ponad 10mld euro (to 10% PKB Polski) zamiast planowanych 2.5 mld.

  Czy ktoś wierzy, że u nas taka wielka inwestycja będzie zrealizowana w terminie i bez przekraczania budżetów?

  Kiedyś musi być ten pierwszy raz...

  Ten rząd większość argumentów opiera na wierze a nie na faktach. Przykładem niech będzie stanowisko pewnego szarego posła który stwierdził, że Polska zasługuje na wielki Centralny Port Lotniczy. Decyzje o takich inwestycjach najczęściej są w cywilizowanym krajach podejmowane po długich debatach, bo nawet najbogatsi nie chcą wydawać lekką ręką gigantycznych, publicznych pieniędzy. U nas decyduje szary poseł i minister który nie wie jak to sfinansować.

 • Cezary

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 14:03 ~Cezary

  Stąd obecnie bardzo nerwowe reakcje niemieckich mediów (czyli pierwszej linii obrony niemieckich interesów) na pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce. Niemcy zrobią naprawdę wiele, aby powstrzymać tę inwestycje. Wszak może chodzić o utratę dochodów w wysokości setek milionów euro w skali roku.

 • xyz65

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 13:33 ~xyz65

  Za 10-15 lat, z powodu unijnych norm hałasu, Lotnisko Chopina w Warszawie trzeba będzie zamknąć.

 • qwer2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 13:25 ~qwer2

  Za 10-15 lat, z powodów unijnych norm hałasu, Lotnisko Chopina w Warszawie trzeba będzie zamknąć.

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 13:21 ~maniak

  Pajace i Sz maty drwią sami z siebie,a Morawiecki to wykapany Stańczyk.Ośmieszył się po raz kolejny,bo to przygł upawy Sasin wył nie dalej jak wczoraj że Berlin ma kilka lotnisk to i Warszawa może. Ale Pycha i Szmal ma bardzo krótką pamięć i mówi co ślina na ozór przyniesie,żeby następnego dnia dementować. Trzeba być niezłym mułem żeby tego nie widzieć,albo pelikanem i łykać wszystko jak leci...

 • Gzell

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 13:16 ~Gzell

  Po co Warszawie nowe mosty ?

 • sceptyk poznawczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 13:06 ~sceptyk poznawczy

  Już mamy jedno lotnisko z którego nikt nie chce latać. Nazywa się Radom.
  A CPK jest budowane tylko po to, żeby nazwać je imienia J i L Kaczyńskich. Prezio sobie chce wystawić pomnik, skoro Wałęsa ma swoje lotnisko.
  Niemcy ze swoim lotniskiem dali ciała, bo budowali je kilkanaście lat. To ile Polacy będą budować swoje lotnisko. Chyba tak krótko jak elektrownię atomową w Żarnowcu. I z podobnym skutkiem.

 • powodzenia barany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2018 12:56 ~powodzenia barany

  Było takie powiedzenie o jednym z poprzednich premierów, że jego rząd wysadzą kibole. Premiera tego nie-rządu wysadzą pasażerowie lotniska Chopina.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »