Informacje

30.09.2014 18:03 co ze składowiskiem i kompostownią?

Kandydaci lansują się na Radiowie? "Magia wyborów"

SERWISY:


Protest przed siedzibą Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania na Bielanach przyciągnął nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także kandydatów na fotel prezydenta Warszawy i innych  polityków. – Będziemy rozliczać ich obietnice – zapewniają mieszkańcy Radiowa.

We wtorek rano przy ulicy Kampinoskiej stawili się mieszkańcy, którzy sprzeciwiają się uciążliwej według nich działalności składowiska i kompostowni na Bielanach. Zablokowali m.in. wyjazd śmieciarki Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, interweniować musiała też policja.

"Czują się oszukani"

Wesprzeć manifestujących postanowili politycy. W czasie trwającej kampanii wyborczej nie zabrakło na Radiowie kandydatów na fotel prezydenta stolicy. W obronie mieszkańców wypowiadała się m.in. Joanna Erbel startujący z ramienia partii Zielonych

- Mieszkańcy Radiowa czują się oszukani. Wiele razy składano im obietnice, że śmieciowisko zostanie zamknięte, a tak się nie stało i termin zamknięcia jest wciąż przesuwany. Prezydentka Hanna Gronkiewicz-Waltz ani razu nie wyszła do mieszkańców w czasie ich protestów. W warszawie potrzebna jest debata w sprawie systemu gospodarowania odpadami. Stolica zasługuje na dobry system, a nie taki jaki jest teraz - stwierdziła Erbel.

"Harmonogram w 30 dni"

Na miejscu pojawił się również kandydat Prawa i Sprawiedliwości - Jacek Sasin. Jaki ma pomysł na ograniczenie przykrego zapachu? – Pomysł jest jeden, taki, który jest lansowany przez wszystkich od dawna, czyli przeniesienie tej instalacji w miejsce, które nie będzie uciążliwe dla mieszkańców – stwierdził.

Podkreślił jednak, że nie ma pełnej wiedzy, jak wygląda zaawansowanie prac dotyczących przeniesienia. – Ratusz ją ukrywa. Ja mówię tak: jeśli zostanę prezydentem Warszawy i będę miał dostęp do tej wiedzy, to w ciągu 30 dni od momentu przejęcia funkcji prezydenta Warszawy, przedstawię realny harmonogram przeniesienia tych instalacji w inne miejsce – zapewnia kandydat PiS.

"Wniosek do NIK"

Nie było kandydata na prezydenta Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zjawił się za to przedstawiciel klubu parlamentarnego partii – Dariusz Joński. – Chcemy złożyć pismo do Najwyższej Izby Kontroli, aby skontrolowała, co się tu de facto dzieje, dlaczego cały czas ten termin brzegowy, który miał decydować o zamknięciu tego wysypiska jest przekładany – mówił.

I dodał, że jest nie do pomyślenia, że w stolicy jest "starodawne wysypisko", a fetor czuć dwa, trzy kilometry od tego miejsca. - Będziemy chcieli zainteresować też ministerstwo ochrony środowiska. Dziwię się, że miasto nie złożyło wniosku o budowę kolejnej spalarni. Jedna jest niewydolna, zbyt mała, potrzeba kolejnej o przepustowości co najmniej 800 tys. ton rocznie - przekonuje polityk SLD.

"Magia wyborów"

Na Radiowie nie pojawiła się za to Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nie było też nikogo z ratusza. - Pani prezydent jeszcze nigdy się z nami nie spotkała - zauważył Bogdan Bajak ze stowarzyszenia Czyste Radiowo.

I skomentował obietnice pozostałych polityków: - To magia wyborów. Wszyscy wiedzą, że idą wybory i politycy próbują skorzystać z tej szansy. Będziemy bardzo silnie śledzić, co się będzie działo w trakcie i po wyborach i będziemy rozliczać. Puste obietnice dostajemy już od innych polityków. Teraz nie damy się skusić na kolejne, puste obietnice. Będziemy rozliczać – zapewnia Bajak.

Do 2016 roku

MPO złożyło wniosek o przedłużenie działalności wysypiska w Radiowie, które miało działać do 2014 roku. Śmieciowa góra będzie rosła do końca 2016 roku. Pretekstem jest jej formowanie pod stok narciarski.

Wysypisko Radiowo znajduje się na granicy dzielnic Bemowo i Bielany oraz gmin Izabelin i Stare Babice.

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2014 20:33 ~aaaa

  Wśród takich konkurentów Gronkiewicz jest bezpieczna.

 • erdo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 12:52 ~erdo

  Jest i Pan Joński z SLD. Człowiek związany z Warszawą, który twierdził, że Powstanie Warszawskie wybuchło w 1989r. Wyyyyjdź chłopie.

 • BIelanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 12:08 ~BIelanka

  Jestem Bielanką od urodzenia, jak sięgnę pamięcią wysypisko było w tym właśnie miejscu, nie zostało tam usypane kilka lat temu po tym jak nowobogackie towarzystwo kupuło tam domki, mieszkania czy działki po "taniości". Każdy widział tak zwana górę śmieci więc nie bardzo rozumiem z czego ten problem - może z tego żeby zarobić teraz na tym co było tanie z powodu tego sąsiedztwa ?????????

 • Chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 10:53 ~Chris

  c62~c62

  Rozumiem, że pan Sasin ma górę pieniędzy i w tydzień po wyborach (oczywiście jak wygra) to ten problem rozwiąże.
  Panie Sasin panu i dwie kadencje nie starczą aby ten problem rozwiązać bo pan po prostu do tego się nie nadajesz.
  Proszę mi przypomnieć ile to inwestycji zrealizowano za czasów PiS w Warszawie, łącznie z informacją co zrobiono w sprawie RADIOWA jak w Warszawie rządził PiS.  Jak PIS był u władzy to wysypisko było wygaszane, działało na 1/10 tego co teraz. Sasin jest w tym wględzie najbardziej rzeczowy. HGW w koalicji z SLD rządzi zarówno w mieście jak na dzielnicy Bielany i co ?. Teraz SLD jest bardzo aktywne, wyróżnia się Pan Pietruczuk - bo jest Bielan, ale zastanów się - SLD z PO będzie mieć koalicję i sprawa ucichnie - masz to jak w banku. Wiec PIS jest najbardziej wiarygodny - trzeba umieć analizować realia. Ps. Najlepszy byłby Kononowicz

 • lisek chytrusek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 10:01 ~lisek chytrusek

  Tomas~Tomas

  Ludzie O co wam chodzi. Ja jestem z Janowka mieszkam na Andersa i jakoś dziwnie mi ten smrod nie przeszkadza. Jak sie chce mieszkac w "Warsiawie" i do tego jeszcze w takim miejscu to trzeba sie liczyc z pewnymi niedogodnosciami. Proponuje sie przeprowadzic do Ursusa to tez juz "Warsiawa" i nie bedzie wam śmierdziało.

  Jak jesteś z Janówka, to wracaj na swoją łojcowiznę, gdzie tak uroczo śmierdzi i nie zabieraj głosu na portalu warszawskim. To nie na twoją głowę. Głupoty tylko piszesz, bez żadnych konkretów.

 • Wawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 09:26 ~Wawiak

  Czemu nie przeniosą tego na Plac Defilad, tam stoi taki wielki kompostownik zbudowany w ramach przyjaźni bratnich narodów. :D

 • wążżż

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 09:03 ~wążżż

  Przenieść to wysypisko na Wiejską.

 • c62

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 05:45 ~c62

  Rozumiem, że pan Sasin ma górę pieniędzy i w tydzień po wyborach (oczywiście jak wygra) to ten problem rozwiąże.
  Panie Sasin panu i dwie kadencje nie starczą aby ten problem rozwiązać bo pan po prostu do tego się nie nadajesz.
  Proszę mi przypomnieć ile to inwestycji zrealizowano za czasów PiS w Warszawie, łącznie z informacją co zrobiono w sprawie RADIOWA jak w Warszawie rządził PiS.

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 05:37 ~Bielańczyk

  A parotysieczne osiedle Chomiczówka pomimo iż jest owiele dalej od tego wysypiska też zaczyna śmierdzieć. I co robią instytucje powołane do ochrony powietrza ,odpowiedź brzi nic. Idą wybory damy upust frusracji przy urnach. A cuchnie niemiłosiernie szczególnie po deszczu lub jak jest mgliście ,wilgotno. Taki smrodek jak zgnile warzywa ,mokra zgniła trawa. Ochyda

 • Tomas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2014 23:44 ~Tomas

  Ludzie O co wam chodzi. Ja jestem z Janowka mieszkam na Andersa i jakoś dziwnie mi ten smrod nie przeszkadza. Jak sie chce mieszkac w "Warsiawie" i do tego jeszcze w takim miejscu to trzeba sie liczyc z pewnymi niedogodnosciami. Proponuje sie przeprowadzic do Ursusa to tez juz "Warsiawa" i nie bedzie wam śmierdziało.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »