Informacje

24.11.2010 06:30 pokona wpław 10 kilometrów

Kamiński znów rzuca wyzwanie Wiśle

 Przepłynął już Wisłę kajakiem latem i zimą. Teraz Marek Kamiński, bo o nim mowa, postanowił przepłynąć królową polskich rzek wpław. Nie całą oczywiście. "Jedynie" 10 kilometrów. - Chciałbym, aby Polacy przypomnieli sobie o Wiśle i zaczęli korzystać z możliwości jakie daje – tłumaczy podróżnik.

Kamiński pokona ponad 10-kilometrowy odcinek z rezerwatu Wyspy Zawadowskie do plaży przy Płycie Desantu w Warszawie.

- Zdecydowałem się na przepłynięcie Wisły wpław, ponieważ zależy mi na rozpoczęciu społecznego dialogu dotyczącego przyszłości Wisły - tłumaczy.

Piknik nad rzeką

Kamiński wraz ze swoją fundacją chce po raz kolejny zachęcić Polaków do przyjścia nad rzekę i do rozmowy o jej przyszłości.

Na warszawiaków, którzy dotrą nad Wisłę w niedzielę między 12:00 a 15:00 czeka wiele atrakcji. Będzie można zobaczyć jak będą wyglądały warszawskie Bulwary Wiślane po rewitalizacji oraz jak warszawiacy bawili się nad rzeką w okresie międzywojennym.

Dorośli oraz dzieci będą mogli pokazać, jak według nich powinna wyglądać Wisła oraz wziąć udział w licznych animacjach i zabawach. Będzie można ogrzać się przy ognisku, ciepłej herbacie i dźwiękach bębnów. I oczywiście posłuchać relacji Marka Kamińskiego, który dopłynie do Płyty Desantu między 13:00 a 14:00.

 Ekspedycja Wisła

To nie pierwsza wyprawa Kamińskiego po Wiśle. W marcu tego roku przepłynał kajakiem ponad 1000 kilometrów w ciągu kilkunastu dni. Jego podróż śledziły media w całym kraju.

Zobacz zimową ekspedycję Marka Kamińskiego.

Happening "Jaka ma być Twoja Wisła" – niedziela, godz. 12.00 – 15.00, bulwary wiślane przy Płycie Desantu.Konferencja Wisła XXIw.


Dyskusja na temat przyszłości Wisły prowadzona będzie na konferencji organizowanej przez Fundację Marka Kamińskiego w dniach 29-30 listopada w Warszawie. Spojrzenie na Wisłę z punktu widzenia ekonomisty, designera, ekologa czy naukowca to pierwszy krok do stworzenia szerokiego planu działań na rzecz Wisły. W konferencji mogą wziąć udział osoby zainteresowane po zarejestrowaniu się na stronie www.konferencja-wisla.pl. Są jeszcze wolne miejsca.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tomasz z Woli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2012 10:38 ~Tomasz z Woli

  Brawa dla Pana kamińskiego za odwagę i upór zwracania leniwym obywatelom uwagi na Wisłę. Oby więcej tak pozytywnie Zakreconych było w naszym mieście to i ludnośći i miasto było by nowoczesniejsze.

  Najkorsze, że takich synalków mamusi jak "palacz" jest cała masa, całe życie tyłkien na fotelu a potem, kręgasz, lekarza i narzekanie, że schody za wysokie, że beton na śliski, że żarcie trzba gryść samemu i że kregosłupów NFZ nie operuje za darmo. Ja tam dzisiaj swoje 25km na rowerku zrobiłem i czuje się świetnie, nie narzekam i tego wszystkim życzę!

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 09:46 Optymista_…

  Wspaniała proaktywnościowa, zorientowana na przełamanie barier postawa pana Marka Kamińskiego powinna motywować każdego człowieka ku czynnemu i nieprzerwanemu samodoskonaleniu. Miarą rozwoju nie są tylko osiągnięte sukcesy, lecz również coraz większe wyzwania, które możemy w ich efekcie wyznaczyć. Progresja będzie rzeczywista tylko, jeżeli ukonstytuowana zostanie na wartościach siły, mądrości, wytrwałości i konsekwencji, prowadząc zarówno do przewartościowań ilościowych - wzmocnienia ciała, wytrzymałości, jak i, a nawet przede wszystkim, zmian jakościowych - spotęgowania energii oraz woli mocy, wzmożenia ducha! Wraz z intensyfikacją procesu postępu oddalają się od nas granice niemożliwego. Zwycięstwo nad cenzusem naszej wykonalności stanowi jedynie wrota do dalszych, jeszcze śmielszych celów, bowiem rozwój trwa przez całe życie. Challenge Everything! :D

 • Meg.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 09:06 ~Meg.

  Palaczu, a może sam rusz tyłek i pomyśl o jakiejś akcji a nie tylko siedzisz na tyłku i krytykujesz... A nie, bo łatwiej siedzieć prawda?

 • Bufetowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 07:24 ~Bufetowa

  Na mecie zostanie powitany przez szefa komitetu poparcia na rzecz Bronka co zgodę buduje.

 • Palacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2010 07:21 ~Palacz

  Pogięło faceta od przebywania w niskich temperaturach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »