Informacje

05.10.2013 21:40 "fakty po faktach"

Kamiński: Gronkiewicz-Waltz kolekcjonuje stanowiska

SERWISY:

- Hanna Gronkiewicz-Waltz z jednej strony jest prezydentem Warszawy, z drugiej jest na pełnym etacie w uczelni, a teraz dochodzi partyjna funkcja. Kiedy ta pani znajdzie czas i zajmie się tym, do czego została powołana? - pytał w "Faktach po Faktach" Mariusz Kamiński z PiS. - Takie łączenie funkcji jest naturalne - broniła partyjnej koleżanki Małgorzata Kidawa-Błońska.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała partyjne wybory na przewodniczącą warszawskiej Platformy Obywatelskiej, zastępując na tym stanowisku Małgorzatę Kidawę-Błońską. - Wydaje mi się, że nadszedł czas na zmiany - tłumaczyła decyzję o niekandydowaniu Kidawa-Błońska. - Przed nami 2 lata wyborcze i takie nowe otwarcie jest potrzebne, by nie popaść w rutynę - dodała.

Kolekcjonowanie stanowisk "naturalne"

Zdaniem Mariusza Kamińskiego, szefa struktur PiS w stolicy, wybory w PO "to ważne wydarzenie, bo pokazuje model prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz". Polega on na "kolekcjonowaniu" stanowisk, co jego zdaniem jest niedopuszczalne. - Jeśli ktoś pełni funkcje z wyborów powszechnych to nie powinien z partyjnych - zaznaczył poseł PiS.

- Z jednej strony jest prezydentem Warszawy, z drugiej - jest na pełnym etacie w uczelni, a teraz dochodzi partyjna funkcja. Kiedy ta pani znajdzie czas i zajmie się tym, do czego została powołana? - pytał. - Bycie prezydentem Warszawy to wielkie wyzwanie dla każdego - zaznaczył.

Zdaniem Kidawy-Błońskiej, łączenie funkcji partyjnych z pochodzącymi z wyborów "jest naturalne". - To wzmacnia PO i panią prezydent, bo dzięki temu ma mocniejsze zaplecze polityczne - przekonywała.

Odnosząc się do referendum, wyraziła nadzieję, że "będzie nieskuteczne". - Jest mnóstwo spraw, które trzeba zamknąć do końca kadencji z pożytkiem dla warszawiaków. W tym momencie referendum jest bezzasadne. Nie widzę powodu, by z przyczyn politycznych paraliżować miasto - stwierdziła.

Kamiński w szoku

- Ja wierzę, że referendum będzie skuteczne. Jestem przekonany, że warszawiacy pójdą do urn - mówił z kolei Kamiński. Jak dodał, "mieszkańcy masowo podpisując się po wnioskiem o referendum potwierdzili diagnozę opozycji czyli PiS".

- Mamy niezwykle arogancką władzę. Jestem w szoku, gdy przeglądam oświadczenia majątkowe stołecznych wiceprezydentów i dyrektorów - przyznał. - Oni zarabiają więcej niż prezydent kraju - nie krył oburzenia. - Mieszkańcy Warszawy mają dość obrony tych przywilejów - dodał. Tłumaczył, że po referendum powinny odbyć się przyspieszone wybory.

Wezwanie Tuska gwałci standardy

Kidawa-Błońska zgodziła się, że referenda w sprawie odwołania władz powinny się odbywać, ale tylko w przypadku, gdy na polityku "ciążą zarzuty czy sprawy bulwersujące".

- Przecież na pani Gronkiewicz-Waltz ciąży szereg zarzutów, ale nie o charakterze kryminalnym - powiedział wiceprezes PiS. Przyznał, że oburzyło go wezwanie premiera i prezydenta do bojkotu referendum. - To sprzeczne ze standardami europejskimi - mówił.

Czytaj też na tvn24.pl

CZYTAJ RAPORT TVNWARSZAWA.PL NA TEMAT REFERENDUM

rf//gak//tvn24

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zorro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 09:10 ~zorro

  kidawa- błońska- to takie bezczelne , betonowe stworzenie ,z którego hipokryzja wylewa się hektolitrami. Jej wypowiedzi mozna porównać do tego jak sie komuś pluje w twarz , a ten mówi ,ze deszcz pada

 • zorro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 08:59 ~zorro

  Dla takich buraków i półmózgów jak ty, to napewno jest najlepszą, bo jakie wymagania mogą znajdowac w takim małpim mózgu jak twój

  Mów za siebie i swoich PiSioków, bo dla inteligentnej części Warszawiaków Pani HGW jest jedną z najlepszych prezydentów Warszawy.
  A jak popatrzeć na jej poprzednika to tak jakby kaczor był 110 pięter pod ziemią, a Pani prezydent 10 kilometrów nad ziemią,
  [/cytat_1684834]

 • gando

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 13:34 ~gando

  SPECJALISTA OD RZUCANIA JAJAMI/KACZYMI/

 • Wykładowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 13:29 ~Wykładowca


  Anty HGW~Anty HGW
  W platformie niech ma sobie ta swoja pozycje ale i tak wsrod warszawiakow jest stracona.
  Anty PiSAnty PiS

  Mów za siebie i swoich PiSioków, bo dla inteligentnej części Warszawiaków Pani HGW jest jedną z najlepszych prezydentów Warszawy.
  A jak popatrzeć na jej poprzednika to tak jakby kaczor był 110 pięter pod ziemią, a Pani prezydent 10 kilometrów nad ziemią,

  To raczej ty mów za siebie, a nie za inteligentną część warszawiakó. Warszawiacy już dokonali wyboru doprowadzając do referendum i tylko kwestia tygodnia, kiedy miłościwie panująca HGW zabierze swoje zabawki z ratusza. Ale w jednym masz rację - pani prezydent rzeczywiście buja w obłokach 10 km nad ziemią i nie wie, co się dzieje w Warszawie i co należy zmienić dla dobra tego miasta. Najwyższy czas aby wylądowałą z hukiem na ziemi.

 • Kiełki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:41 ~Kiełki

  Ekskluzywne zabawy Sławomira Nowaka, czyli jak minister wizytuje drogie kluby i kto pożycza mu zegarki...

  Co robi po godzinach pracy ulubiony minister Donalda Tuska – Sławomir Nowak? M.in. bywa w ekskluzywnym klubie Prive, gdzie wynajęcie loży kosztuje od 4 do 25 tys. zł. - ustalił tygodnik „Wprost”. Nie jest jedynie pewne, czy baluje na koszt państwa, swój czy na zaproszenie bogatego kumpla, który zarabia na kontraktach z rządem...

 • Banan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:39 ~Banan

  Umorzą śledztwo w sprawie zegarka Nowaka? Skandaliczna wycena biegłych !!!!!!!

  Minister transportu Sławomir Nowak został przesłuchany przez prokuraturę w sprawie śledztwa dotyczącego jego ekskluzywnych zegarków. Okazuje się, że postępowanie może zostać umorzone. Biegli wycenili jego zegarek szwajcarskiej firmy Ulysse Nardin – Maxi Marine Chronometer - na 10 tys. zł (cena nowego to 35 tys. zł.). A zgodnie z prawem w rejestrze korzyści majątkowych należy umieścić przedmioty, które są warte … ponad 10 tys. zł....

 • Zdzisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:30 ~Zdzisław


  Anty HGW~Anty HGW
  W platformie niech ma sobie ta swoja pozycje ale i tak wsrod warszawiakow jest stracona.
  Anty PiSAnty PiS

  Mów za siebie i swoich PiSioków, bo dla inteligentnej części Warszawiaków Pani HGW jest jedną z najlepszych prezydentów Warszawy.

  A jak popatrzeć na jej poprzednika to tak jakby kaczor był 110 pięter pod ziemią, a Pani prezydent 10 kilometrów nad ziemią,

  Wyciąganie personalnych argumentów i uzurpowanie sobie prawa do bycia bardziej inteligentnym świadczy o twoim braku inteligencji.
  Uważam się za dość inteligentnego, nie popieram PiS i uważam że to jedna z najgorszych prezydentów Warszawy.

 • Mierna ale wierna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:02 ~Mierna ale wierna

  Zdumiewające, jak Kidawa- Błońska bez krzty sprzeciwu ustępuje miejsca starszej i bardziej przebojowej koleżance. Pewnie po to, żeby bez obciążeń móc zostaać komisarzem politycznym po przegranej Hanki w referendum.

 • warszawiak od 67 lat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 12:01 ~warszawiak…

  Adam84~Adam84

  To chyba zły ruch PO. Pierwszy raz zgadzam się z Kamińskim. Gronkiewicz powinna skupić sie na Warszawie skoro jest jej prezydentem.

  Krótka pamięć, już krzykacze nie pamiętają po ile etatów blokowali ludzie z PiS jak byli przy korycie. Dawno przegrali wybory a nie można ich było oderwać od stołków .To zwykła zazdrość, że kobieta jest zorganizowana i wykształcona.

 • ivo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 11:30 ~ivo


  Anty HGW~Anty HGW

  W platformie niech ma sobie ta swoja pozycje ale i tak wsrod warszawiakow jest stracona. Niech sie zajmie lepiiej uczelnia a ktos inny dobrem warszawiakow o ktore nie dbala od poczatku sprawowania urzedu. Zycze rychlego odwolania.
  Heniusiek~Heniusiek

  Swoim dobrem to trzeba umieć samemu się zająć. Bo socjalizm już dawno obalono. Dwie ręce, dwie nogi i łeb na szczycie chyba po coś ma?? Ale jak widać stale odradzają się zwolennicy sprawiedliwości społecznej pod hasłem "czy się stoi, czy się leży.....".
  Tak z ciekawości, czekam jak ciemnota zacznie szczekać na następcę HGW. Jakieś propozycje powodów??

  Oczywiście, że mogę zadbać o siebie. Jeździć samochodem do pracy zamiast komunikacją. Posyłać dzieci do szkół prywatnych zamiast państwowych. Leczyć je w prywatnych klinikach, zamiast w miejskich szpitalach. Odłożę sobie sam na emeryturę. Zapłacę sam za wywóz śmieci. Stać mnie.

  Tylko dlaczego mam za to wszystko płacić z mojej ogołoconej przez państwo pensji? Różnica pomiędzy moim rocznym wynagrodzeniem brutto i netto to 41%. Za te 41% mógłbym wypiąć się na wszystkie usługi tego miasta, gminy, powiatu i kraju.

  Ale jak ktoś ustawowo i z mocy prawa mi to zabiera, to mam prawo oczekiwać, że coś z tego będę miał. To się nazywa "dbałość o miasto i jego mieszkańców".

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »