Informacje

21.06.2018 21:55 "brutalne działanie"

Kamil W. aresztowany za gwałt. Policja: ofiar było więcej

SERWISY:


Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia aresztował 26-letniego Kamila W. z Wyszkowa, który w miniony weekend zaatakował na placu Defilad i w Ogrodzie Saskim cztery kobiety. Jednocześnie policja powiązała mężczyznę z jeszcze jedną próbą gwałtu, która miała miejsce 9 czerwca.

Charakterystyczny, wyjątkowo brutalny sposób działania Kamila W. skłonił śledczych do analizy spraw, w których nie ujęto sprawcy. Okazało się, że 9 czerwca w Śródmieściu młody mężczyzna w ten sam sposób próbował dokonać gwałtu. Ofiara zdołała uciec i zawiadomiła policję. Śródmiejscy kryminalni powiązali Kamila W. z tą sprawą. - Podczas okazania kobieta rozpoznała podejrzanego - powiedział PAP nadkom. Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji. 26-latek może więc niebawem usłyszeć kolejne zarzuty.

Na razie jest oskarżony między innymi o zgwałcenie i rozbój. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ, po sobotnim zatrzymaniu przez policję. Funkcjonariusze zaczęli obławę po otrzymaniu kilku zgłoszeń o agresywnym mężczyźnie, który od godziny 6 w sobotę napadał kobiety w okolicy placu Defilad.

Zaczepiał nieznajome, prosząc o papierosa

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonych, agresor zaczepiał nieznajome, na przykład prosząc je o papierosa, a następnie uderzał pięściami, szarpał za włosy i przewracał na ziemię. Ofiary i świadkowie opisali napastnika. Wkrótce policja zatrzymała przy ulicy Oboźnej pasującego do opisu mężczyznę: miał na sobie zakrwawioną koszulkę.

- Mężczyzna jest podejrzany o to, że na jednej z pokrzywdzonych dopuścił się dwóch przestępstw: zgwałcenia oraz rozboju, a kolejną przemocą doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej, grożąc jej przy tym pozbawieniem życia. Trzecią z pokrzywdzonych, używając przemocy, usiłował doprowadzić do obcowania płciowego, a ostatnią z napadniętych kobiet przy użyciu siły próbował poddać innej czynności seksualnej - powiedział Szumiata.

Podał, że ofiary miały od 21 do 47 lat. Jedna z nich była obywatelką Niemiec. Wszystkie pokrzywdzone podczas okazania rozpoznały w Kamilu W. mężczyznę, który je napadł.

Przyznał się, odmówił składania zeznań

Do zgwałcenia 24-latki doszło w Ogrodzie Saskim. Z relacji świadków wynika, że napastnika nie wystraszyły krzyki ofiar ani obecność w okolicy innych osób.

Śledczy zabezpieczyli monitoring z miejsc, w których 26-latek atakował. Dysponują także materiałem genetycznym sprawcy.

Kamil W. podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Po ogłoszeniu zarzutów śledczy skierowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy i został on uwzględniony. Jak ustaliła PAP, podczas posiedzenia sądu 26-latek powiedział, że atakował kobiety, bo "coś w nim eksplodowało".

Grozi mu do 12 lat więzienia

Kamil W. nie był wcześniej karany ani notowany. Przez kilka lat przebywał za granicą, nie ma stałego adresu. Za przestępstwa, o które oskarża go prokuratura, grozi mu do 12 lat więzienia.

Policja apeluje do innych kobiet, które mogły być ofiarami Kamila W., aby zgłosiły przestępstwa. - Prosimy wszystkie kobiety, które w ostatnim czasie padły ofiarą podobnych przestępstw, a do tej pory tego nie zgłosiły, o osobiste stawiennictwo w Komendzie Rejonowej Warszawa I przy ulicy Wilczej 21 – zaapelował w Robert Szumiata.

PAP/mś/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kraj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 19:55 ~Kraj

  Sprawiedliwosc~Sprawiedliwosc

  Facet jest niewinny bo jest niespelna rozumu.

  Jeden inteligent, który poćwiartował kobietę i schował u siebie w mieszkaniu, też podobno był niespełna rozumu. Inny szalał po mieście lexusem radośnie jeżdżąc po chodnikach, a jeszcze inny w Sopocie rozjeżdżał ludzi na Monte Cassino. Polska to kraj wariatów ?

 • Rura

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 19:46 ~Rura

  zwylkly~zwylkly

  Wsadzić go na rurę od płotu i niech se posiedzi aż zmądrzeje, będzie miał dobrze tak jak kobieta przecież. A potem do pie..dla chleb z wodą i niech zarabia na siebie.
  I następny na pewno by 5 razy przemyslał czy warto..

  Ale ta rura pionowo, nie poziomo, jak sądzę ?

 • Niewidzialny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 19:44 ~Niewidzialny

  upublicznic twarz~upublicznic twarz

  Skoro przyznał się do winy, to czemu jego niegodność jest chroniona? Upublicznić nazwisok i przede wszystkim wygląd tego bandyckiego lica! Tak, żeby inne kobiety w przyszłości, kiedy już go polski sąd po 4 latach puści, mogły wiedzieć jak ten bandyta wygląda.

  Już widzieliśmy, jak wygląda to " Pokazywanie twarzy " w wykonaniu Policji. Z daleka i z profilu, który absolutnie niczym się nie wyróżnia. Efekt dokładnie taki sam, jak przy zamazywaniu twarzy.

 • zwylkly

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 14:53 ~zwylkly

  Wsadzić go na rurę od płotu i niech se posiedzi aż zmądrzeje, będzie miał dobrze tak jak kobieta przecież. A potem do pie..dla chleb z wodą i niech zarabia na siebie.
  I następny na pewno by 5 razy przemyslał czy warto..

 • Małe wredne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 14:19 ~Małe wredne

  Oczywiście musiało dojść do gwałtu, żeby gościa skutecznie znaleźć, bo same ataki to za mało...

 • PLG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 13:51 ~PLG

  "że atakował kobiety, bo coś w nim eksplodowało", ja bym mu podał odbezpieczony granat żeby się dokonało, ta eksplozja.

 • qperNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 10:52 ~qperNIK

  Przemo~Przemo

  A mnie interesuje przede wszystkim to, ile osób widziało te przestępstwa i odwróciło wzrok.

  Obecny system tego uczy. Udzielający pomocy naraża się na poważne konsekwencje prawne.

 • ika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 10:31 ~ika

  a co robią dyżurni monitorujacy miejsca w mieście m.in. w centrum Warszawy. Czy byli w pracy i czy udawali ze pracuja.

 • Przemo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 09:46 ~Przemo

  A mnie interesuje przede wszystkim to, ile osób widziało te przestępstwa i odwróciło wzrok.

 • upublicznic twarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2018 08:34 ~upublicznic twarz

  Skoro przyznał się do winy, to czemu jego niegodność jest chroniona? Upublicznić nazwisok i przede wszystkim wygląd tego bandyckiego lica! Tak, żeby inne kobiety w przyszłości, kiedy już go polski sąd po 4 latach puści, mogły wiedzieć jak ten bandyta wygląda.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »