Informacje

29.05.2014 12:31 "postawili kilkumetrowy słup"

Kamera w kwaterze Powstańców.
Ma chronić grób Jaruzelskiego?

SERWISY:

Tuż obok kwatery C6 na Powązkach, gdzie najprawdopodobniej pochowany zostanie gen. Jaruzelski, instalowana jest kamera. Maszt i skrzynkę elektryczną upchnięto w kwaterze Powstańców Warszawskich.

- Słup stanął w miejscy, gdzie zaczynają się groby Powstańców, około dwudziestu metrów od kwatery przeznaczonej najprawdopodobniej dla generała - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Na końcu umieszczono kamerę. Od strony al. Armii Krajowej, ciągną się kable, powieszone na drzewach - dodaje.

Tuż obok słupa stanęła skrzynka elektryczna. Upchnięto ją tuż obok jednego z powstańczych grobów, zasłaniając przy tym napis "Powstańcy Warszawy".

Znowu milczą

O kamerę zapytaliśmy Zarząd Cmentarzy Komunalnych. Niestety, jak przy wszystkich pytaniach związanych z pochówkiem generała Jaruzelskiego, i tym razem nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- W sprawach związanych z monitoringiem i ochroną cmentarza, nie udzielam żadnej informacji - ucięła Anna Obuchowicz, rzeczniczka ZCK. - Jeśli chodzi o piątkowe uroczystości, informacji udziela organizator - dodała. Czy to znaczy, że kamera jest związana tylko z pogrzebem i ma zniknąć po nim? Na to pytanie też nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Informacji udzieliły natomiast osoby napotkane na miejscu. To one sugerują, że instalowany jest monitoring, który chronić ma między innymi kwaterę Jaruzelskiego.

Tajemniczy pogrzeb

Ustalenie jakichkolwiek informacji związanych z pogrzebem generała Jaruzelskiego jest bardzo trudne. Gdzie dokładnie pochowany będzie generał Wojciech Jaruzelski? Kto jest głównym organizatorem pogrzebu? Jaki będzie jego koszt? Na te pytania nie dostaliśmy odpowiedzi - ZCK, warszawski ratusz kancelaria prezydenta i ministerstwo obrony narodowej odsyłają nas z jednej instytucji do drugiej.

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • csnv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.06.2014 00:04 ~csnv

  Tak mnie zastanawia - czemu nie pochowano gen. Jaruzelskiego na Wawelu? Wydaje mi się, że wystarczająco zapisał się w hjstorii Polski, żeby zasłużyć sobie na spoczęcie w grobowcu królewskim.

 • Puchacz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2014 08:13 ~Puchacz

  she~she

  to jest żałosne zeby stawiac monitoring nad pomnikiem komunisty ktory jest winny za mordy i stan wojenny. Postawcie lepiej monitoring na nowym moscie północnym nad sciezką rowerową,bo w połowie mostu juz jacyc mieszkancy z pragi ukradli oswietlenia z pod poręczy,az wystają kable.

  Wystarczy zlikwidować punkty złomu. zaoszczędzimy milionowych strat ..zysk z tego złomu i tak żaden w porównaniu ze stratami.

 • ja z Chylonii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2014 13:54 ~ja z Chylonii

  Czy Bolek Wałęsa albo spasiony dzieciorób Bronek - byli na pogrzebie JAKIEJKOLWIEK OFIARY junty Jaruzelskiego albo morderców z SB? Oni doszli do władzy i swoich milionów, po trupach poległych stoczniowców (Grudzień 1970) i górników (,,Wujek" 1981r.). Czy któryś bydlak zainteresował się losem dzieci -sierot i wdów? Tylko bandyci i mordercy mają w Polsce pomniki.Wspomnicie moje słowa - niedługo postawią Hansowi Frankowi, wszak był generalnym gubernatorem.

 • she

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2014 14:06 ~she

  to jest żałosne zeby stawiac monitoring nad pomnikiem komunisty ktory jest winny za mordy i stan wojenny. Postawcie lepiej monitoring na nowym moscie północnym nad sciezką rowerową,bo w połowie mostu juz jacyc mieszkancy z pragi ukradli oswietlenia z pod poręczy,az wystają kable.

 • fambroise4

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2014 13:36 fambroise4

  Ludzie!!!!!!!!!! Dajcie już spokój temu Jaruzelskiemu. Trzeba było Go osądzić za życia, a jeśli się to nie udało, to trudno. Teraz już Go Bóg jedynie ma prawo osądzić.
  Nie jestem zwolenniczką tamtego ustroju. Zresztą jak wprowadzał stan wojenny miałam 11 lat.
  To był bardzo trudny czas dla Polski i to co Wojsko robiło z ludzmi było przerażające. Jednak podobno Polacy są katolikami, a w Piśmie Świętym jest napisane; "jeżeli jesteś bez winy, pierwszy rzuć kamieniem", a gdzie Miłosierdzie Boże, do którego nawoływał Święty Jan Paweł II?
  Bądzmy ponad wszystko.
  Kochani!!
  On już nie żyje!!Nie bronię Go, powtarzam!, ale nie podoba mi się takie zachowanie na pogrzebie człowieka - jakby nie było; wyzwiska, krzyki..... Czy zauważyliście gdzieś krytyczne wypowiedzi Michnika, Niesiołowskiego, czy innego represjonowanego? Nie. Bo o zmarłych (z jakiej partii czy narodowości by nie byli) nie mówi się zle.
  Zakończę cytatem jednego z utworów "Autsajder"zespołu Dżem:
  ".... zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy....".
  Pozdrawiam.

 • wala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2014 12:38 ~wala

  Dajcie spokój! Lepiej się pomodlić i... spojrzeć we własne serce. To co uczynił i dlaczego zabrał ze sobą. Niech Bóg mu przebaczy i niech wybaczą mu ludzie, którzy cierpieli z jego powodu i całego ustroju.

 • Parasol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2014 10:58 ~Parasol

  Farsa i parodia - POWSTAŃCY będą pilnować grobu swojego oprawcy .
  Znajdzie się sposób na udekorowanie tego kopczyka - sprawa honorowa .

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2014 10:52 kubat

  Re: jar/ Przekonasz się, że Twoja żółć cię prędzej czy później zabije. Piana na ustach zapewne nie przysporzy Ci zwolenników a może tylko ich zniechęcić.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2014 10:50 kubat  [cytat_1899717]
  [cytat_1899656]
  JAR~JAR

  Na tym forum to piszą dzieci,widać po ortografii,ktoś kto zna historie to wie jak na to spojrzeć....Olać ich i tyle,jak dorosną poczytają to zmienią zdanie.Jak powiedział politolog Brzeziński,gdyby nie stan wojenny,prawdopodobnie Polski by nie było.Tak jak ta licealistka medialna,tatuś kazał powiedzieć to powiedziała,bo co może wiedzieć o zdradzie 19 latka?(chyba że tej łóżkowej)

  Posłuchaj mnie czerwony pająku, bo po raz pierwszy i ostatni ci to napiszę. Ja już w 1982 r. wiedziałem, że wytoczeniu przez tę juntę wojny przeciwko narodowi polskiemu odbyło się ze złamaniem PRLowskiej konstytucji, gdyż czerwona Rada Państwa nie miała prawa tego robić w trakcie trwania sesji Sejmu RP. (A to akurat niedawno potwierdził Trybunał Konstytucyjny.) A za takie coś, to w warunkach tamtego, bandyckiego bez-prawia, to na mocy kodeksu karnego należała się bezapelacyjnie kara śmierci. Setki tysięcy ludzi zostało internowanych, aresztowywanych, zatrzymywanych, przesłuchiwanych, bitych, torturowanych... na mocy bandyckiego bezprawia. I tyle samo zostało przez bandyckie nierządy jaruzelszczyzny zmuszone do emigracji, że o cofnięciu gospodarczym o dekadę, dwie, wskutek wprowadzenia tych bandyckich nierządów, to już nie mówię.
  Niie mów o tej emigracji,bo mi się wątroba przewraca
  Solidarnościowa emigracja to większości największe gówno jakie przybyło do Kanady ..Cwaniaki,nieroby ,pijusy z postawą roszczeniową,że im się wszystko należy, żyjący na koszt podatnika, na socjalu.Przynoszący wstyd starej emigracji.Oni wcale nie emigrowali ze względów politycznych . Nadarzyła się okazja to uciekali ,jak szczury z tonącego okrętu za michą,za korytem
  [/cytat_1899717]Franz Maurer z UB~Franz Maurer z UB


  JAR a czym zajmowałeś się za komuny ???
  jar~jar

  chodziłem do szkoły średniej.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2014 10:46 kubat

  Nie dziwi nałożenie embarga na informacje o pogrzebie. Jest to bardzo słuszne, bo mogły by one być wykorzystane w artykułach o tonacji jak ten powyższy. Mówienie o upychaniu instalacji w kwaterze powstańców jest zwykłym nadużyciem ze strony autora. Aleje cmentarne nie są własnością zmarłych leżących w grobach przy tych alejach. No ale cóż, pieniactwo czy wazelina to na jedno wychodzi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »